Kingjiri

Trochu jsem očekával, že se film bude zabývat i samotnym vznikem hry, jenže to se odbylo na začátku hodně rychle pár vyprávěčskejma větama a celej biják tak byl vlastně jenom o honbě za celosvětovou licencí. Mám jistý pochybnosti, jestli všechno bylo ve skutečnosti až tak dramatický, ale zase se na to docela dobře koukalo. Ocenil jsem i perfektní soundtrack, kulisy (auta apod.) nebo vizuál, kterej dotvářel dobovou atmosféru (byť byl vizuál občas až moc předigitalizovanej, zejména v exteriérech). Každopádně na mě nostalgická nálada dopadala po většinu času, kdy jsem vzpomínal na to, jak jsem v devadesátkách mastil Tetris na přesnosný konzoli nebo na compu. Nicméně ani to mě nepřinutí přihodit čtvrtou hvězdu, zase tak královsky jsem se nebavil, abych musel Tetris vidět někdy znova, tři jistý hvězdy. ()

Torgal

Čo som sa ja len Tetrisu nahral! Toto ale nie je príbeh o jeho vzniku, ale pohľad za oponu toho, ako sa jedna z najznámejších videohier dostala zo Sovietskeho zväzu do sveta. Samozrejme film treba brať z rezervou, tvorcovia sem pre dramatický efekt natlačili silou mocou aj nejakú tú akciu (nie, k žiadnej automobilovej naháňačke v skutočnosti neprišlo) a zvraty, ale našťastie to nenarúša dojem z filmu. Ten je dosť dobrý, dobové reálie sa podarilo zachytiť výborne, občas poteší tiež vizuálny nápad s prechodom do osembitovej grafiky. Film má na tak nudnú tému ako je handrkovanie sa o licencie šťavu a vďaka miernemu ohýbaniu reality nikdy nestráca tempo (viď. umelecká licencia vyššie). Len Taron Edgerton mi do hlavnej úlohy typovo práve nezapasoval, i keď ju odohral s veľkým zanietením. 7+/10 ()

FeriusParfax

Nostalgický, zábavný a zajímavý námět zfilmovaný zajímavou formou. Líbily se mi grafické předěly, hudba, atmosféra. Licenční boj se vedl na několika frontách. Fandila jsem Hankovi a tvůrci Tetrisu (originální první verze ze závorek byla super). Zato KEVINOVI a jeho tatínkovi jsem vítězství rozhodně nepřála. Návštěva SSSR byla zajisté krásný zážitek na celý život. ()

ER

Fajn vzpomínka na 8bit, Atari PC, kdy načtení kazety trvalo něco mezi 30-60 minutami. I když tady to je hlavně o získání licence z Ruska. A to je vcelku problém ,u kterého se ale divák solidně pobaví. Třešničkou na dortu je automobilová honička v Moskvě. Je vidět, že tvůrci si taky chtěli hrát. ()

Maximilianus

Nie som si istý, nakoľko presne sú zobrazené udalosti v tomto filme, ale spracovanie je výborné, zábavné, pútavé a ak je človek aspoň trochu fanúšikom hier, alebo aspoň v detstve mal počítač či nebodaj hernú konzolu s niektorou už dnes legendárnou hrou, tak sa mu film pravdepodobne bude páčiť. A zahrať si po tomto filme na Nintende Tetris je zasa o niečo iný, lepší zážitok. 7,8/10. ()

Nix

Velice zajímavá podívaná, která mne uhranula od první minuty až do poslední minuty. Tak skvěle napsaný film jsem dlouho neviděl, do toho vsuvky 8bitu a vše odsýpá jak má, nejen ve filmu ale i v hereckých výkonech. Jenomže s čím jsem měl osobně problém, tak byla složitost procesu prodeje, kterej byl dost složitý a občas se může stát i matoucím. A do toho zasahují nejvyšší mocnosti a síly ruského státu, takže komplikovanost tu je, ale i tak si člověk užije tuhle jízdu, kde fandíte dobrému konci a jak to tak v amerických filmech bývá, tak se přesvědčte sami. Za mne je to velice zajímavá podívaná, která ukazuje příběh jedné z nejslavnějších her všech dob. No jen se přiznejte, těžko najdete někoho, kdo ji doma neměl. Pro příznivce her je to určitě plus dozvědět se něco víc. ()

LordMysti

Podobně jako film Pinball za mě velké příjemné překvapení, kdy miluji filmy s touto tématikou, navíc takto historicko-životopisné odvyprávěné. Tetris měl bohužel navíc pár drobností, jako zbytečné laciné CGI honičky v žigulech, i když to byl asi záměr a já to bral jako úsměvnou vložku. Ale bylo to na mě možná až zbytečně moc vyšponované politické drama. I tak rozhodně špičkový nápad i zpracování. ()

Likan7

Skvělý Egerton, parádní soundtrack a příběh, kterému bych asi tak úplně nevěřil. Jak moc se ale příběh filmu drží reality mě zase tak moc netrápí, otázka je, jestli Tetris baví. A mě bavil parádně. Prakticky od začátku do konce má vysoké tempo, skvělý hudební doprovod a originální 8 bitové prvky, které tu jsou od po celou dobu filmu. A když už chci dát spokojené 3*, přijde závěrečná honička Moskvou a já se přistihl, že jsem vlastně napjatý, aby ti hodní Američané utekli těm zlým komunistům :-) Dost často je to sice zamotanější, než bych si představoval a to je také důvod, proč tomu nedám 5*. Velmi silné a hlavně hravé 4* si to ale zaslouží bezesporu! ()

balcazar

To, že si tvorcovia nejaké veci v príbehu prikrášlili, mi v tomto prípade až tak nevadilo. Zaujímavé, svieže, dynamické, loptička bola zakaždým na inej strane stola a priznám sa, že som často sledoval so zatajeným dychom, ako sa situácia vlastne vyvŕbi. Mňa to veľmi bavilo. ()

haWranka

Konečně! Konečně zas někdo natočil film, u kterého jsem se ani trochu nenudila, byla jsem napnutá jak kšandy, děj odsejpal, postavy byly zajímavé, vizuálně to bylo taky pěkně dělané. A dostala jsem pak chuť zahrát si Tetris. ()

Hashirama

Vyschlé koryto Hollywoodu potřebuje originální náměty jako sůl a kdyby vypadaly nějak takhle, mohly by vést k možné nové renesanci západního filmu. Historie Tetrisu dostala dramatizační facelift, ústřední aktéři dostali do vínku pořádnou vyřídilku, všechno se to zamíchalo s perfektní dobovou estetikou a videoherním feelingem, až z toho vypadl naprosto senzační komediální thriller o tom, jak se skupinka bezskrupulózních kapitalistů a vymletých tovariščů přetahovala o práva na digitální zlato. Namísto suchých vysvětlivek o firemních a politických trampotách je však film plný rychlých a vtipných dialogů a důmyslných scén, kde se hraje s různými postavami s jejich různými motivy a různou obeznámeností ohledně aktuálního dění, takže ačkoliv si ve výsledku parta postav jen někde povídá, provází diváka konstantní napětí. Střídá se zde jedna vypjatá scéna za druhou, ale zároveň se nešetří humorem a nadhledem. Příběh je sice značně zpohádkovaný a zefektněný, ale stále věrně a atraktivně zachycuje dobovou atmosféru. Využívá se tu i dobové počítačové estetiky a je zde plno vizuálních hrátek, videoherních efektů i chytlavých retro vypalovaček. Tetris je zkrátka svěží, stylový a energický biják, který má potenciál stát se malou instantní klasikou a vlajkovou lodí nového specifického (sub)žánru. 8/10 ()

RAFT

Režisér natočil dokonalé drama o hře tetris dostala do celého světa.Film nás zavede úplně na začátek jak tetris vlastně vzniknul .Taron Egerton role ve filmu dobrá.Ve filmu vše odsejpá,vůbec nenudí,studená válka ve filmu.Atmosféra vás vtáhne do filmu.Dobrý film .Za mě 80% ()

Shitonit

Konečně ! U tohoto skvostu jsem slintal blahem. Proč. Za a Tetris je boží, za b Game boje mydlil snad každej, za c se podařilo velmi u mnje vystihnout atmošku jedný vymrdaný doby a jedný zmrdský společnosti (nebudu psát že myslím komoušský Rusko abych se nedostal do potíží s cenzůrou...)  sečteno podtrženo, zařazuju do svý topten. ()

J.e.r.e.c

Když výlety do dob nedávno minulých, pak takovéhle! Zábavné, napínavé i vzdělávací (byť je skutečnost místy hodně přibarvená, právě ty přehnané pasáže dávají filmu spád). Táhnou to sympaťáci Rogers s Pažitnovem a dost dobře se podařilo trefit popis života v totalitě. Při konfrontacích s hlavním agentem KGB je sice nadsázky možná až moc, ale jinak má ta omáčka existování v socialistickém skanzenu natolik správně trefenou konzistenci, že by si z ní mohli vzít příklad i režiséři ze země české, kde se retro snídá, obědvá i večeří. 76 % ()

noizcore

Svižně natočené drama o složitém získávání licence jedné z nejoblíbenějších her. Herecké výkony na jedničku, skvělá hudba a správně špinavý vizuál SSSR nápaditě doplňuje 8 bitová grafika. 8/10 ()

celticek

Wow! Tohle se hodně povedlo. Pro pařany asi povinnost. Skvělá je hlavně hudba a perfektní přechody mezi hraným filmem a 8bitovou grafikou. I to levelování je super:) Final countdown na moskevské illegal párty mě odrovnal. Pro dnešní generace absolutně nepředstavitelná věc - komunismus ve své hnusné podstatě. To dohadování o licence není moc zábavné. Ale tvoří páteř filmu. Egerton zahrál jak z partesu, role mu výborně sedla. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024