Reklama

Reklama

Bolo raz jedno more...

  • Česko Bylo jednou jedno moře... (festivalový názov) (viac)

VOD (1)

Obsahy(1)

Svetlana hľadí do soľnej púšte svojím jediným okom. Gulšat spravuje prázdny hotel. Kapitán zaznamenáva stopy mora, ktoré odchádza a Sergej vozí turistov po jeho prázdnom, ligotavom dne. Poslední ľudia z Moynaku, ktorí si pamätajú pôvodný breh vysychajúceho Aralského mora... Ich dni sú posplietané zo spomienok na slávnu minulosť rybárskej veľmoci a snov o návrate veľkej vody. Súčasnosť tvorí cintorín lodí, ktoré už nikdy nevyplávajú z prístavu. Animovaný film Bolo raz jedno more... je o dôsledkoch ľudských rozhodnutí a činov. O tom, ako môžu ovplyvniť každodenný život jedného uzbeckého mesta a život jeho obyvateľov. (Filmtopia)

(viac)

Recenzie (4)

Marze 

všetky recenzie používateľa

Dokument o jedné ekologické katastrofě a podivném myšlení širé ruské duše. Amudarja se povodní vyleje z břehů a zase zaplaví moře. V nejhorším obrátíme tok sibiřských řek a bude zase dobře. ()

Dikaiarchos 

všetky recenzie používateľa

Obratně vyvedená dokumentární mapa ke kauze Aralské jezero. Plus ilustrace jednoduché poučky, že plést se do přirozeného přírodního vláknoví znamená plést se. // Přirozené vlákno ví. ()

blondboss 

všetky recenzie používateľa

Zaujímavý, ale jemne nudný krátkometrážny počin. Odkaz je ozaj skvelý a je dobré, že takéto filmy vznikajú na upozornenie na určité veci. Čo možno bude niekomu vadiť, sú animácie, ktoré nemusia sadnúť každému, mne osobne sa celkom páčili a ubiehalo to do artovej formy, čo v zásade kvitujem. Škoda len, že to nebolo ešte viac vypiplané do detailov a že to neprinieslo trošku viac situácií zodpovedajúcich súčasnej realite na Aralskom jazere. Ako samostatný snímok to ale hodnotím pozitívne. 65 % ()

Reklama

Reklama