Rodiče a malý chlapeček. Pomocí své vlastní fantazie a „kouzelné“ pastelky „kouzlí“ různé věci, které dospělým překážejí, takže ho neustále napomínají. Přijíždí k nim návštěva – manželský pár s holčičkou ve věku chlapečka. Chlapeček a holčička jsou vykázáni do jednoho pokoje, aby nerušili návštěvu. Hry s fantazií teď mohou provádět ve dvou. Ožívají tu různá zvířata, stroje apod. Zatím v obýváku hostitelka všem předvádí své nejnovější přírůstky do šatníku. Nuda v obývacím pokoji stoupá, jen občas přerušována podivnými zvuky z pokoje... (Matematicka)

belldandy

Tohle je velmi surrealistický příběh o nebezpečné dětské fantazii a ušláplé serióznosti rodičů. Skvělé dílko tvůrčí dvojice Miloš Macourek + Adolf Born. ()

Adman

Tady je vidět výborná fantazie tvůrců. Obdivuji jejich bezstarostnost a odvázanost vymyslet něco tak výborného. Kárání dětí ze všech stran již odmala je jen jejich omezování v rozvíjení tvůrčích schopností, dovedností a hlavně fantazie. Problémy většiny rodinek, že děti si hrají uplně nesmyslně, a akorát tím dělají bordel a otravují okolí jsou zde vyobrazeny příjemnou a veselými barvami probarvenou animací. Na konci pak dojdeme všichni k jednomu závěru - nikdy sebe ani nikoho jiného neomezovat v jeho myšlení a fantazii. ()

Sarpele

Miluju tyhle "kolaborantské filmy pro děti". Filmy, jejichž dospělí tvůrci evidentně přeběhli na druhou stranu barikády a kopou v dětském dresu (konec hlášení v jazyce VMF). Filmy, které neberou děti jako zmenšené dospělé, ale zároveň spolu s Trnkou ví, že "tak malé děti snad ani nejsou". Jeden z úžasných výsledků spolupráce pánů Macourka, Borna a Doubravy a zároveň jeden z mnoha důkazů, že Macourkově fantazii a způsobu uvažování vyhovuje nejvíc právě animovaný film. ()

Matematicka

Zvláštní filmeček, velice fantazijní. Otevřená kritika rodičů :-) Přemýšlela jsem, zda je film pro děti, nebo pro dospělé. Asi pro všechny mladé duchem a schopné podívat se sami na sebe taky občas očima těch druhých... P. S. Souhlasím se všemi dosavadními komentáři, nemám co dodat. ()

LadyEsik

Tento snímek se mi velmi líbí, o fantazií dětí - a co vše si mohou nakreslit pastelkou a jak jsou dospělí už tak nedětští a jejich život je nudný. Líbí se mi i rozdíl mezi tím skutečným animovaným světem a dětským kresleným. ()

toktokmokmok

Človek po detskej skúsenosti s Machom a Šebestovou mohol čakať od týchto tvorcov všeličo, ale toto ma skutočne dostalo. Náplasť na popáleniny "dospelosťou". ()

honzic

Hravost a fantazie a zase film na zamyšlení, to je to, co Macourkovi, Doubravovi a Bornovi jde společně skvěle. Hodnocení: 75 % ()