Dvě chlapecké party, dva fotbalové týmy, Uragan a Syrenka. Jejich soupeření nekončí jen zápasem na hřišti, přenáší se i mimo ně a nabírá rozměrů téměř detektivních. Důvodem je fotbalový kouzelník s přezdívkou Paragon, kterého chce ze Syrenky přetáhnout Uragan do svých řad. Otec jednoho z hráčů Uraganu se neštítí při této snaze takřka ničeho. Seriál byl natočen podle předlohy známého polského autora Adama Badhaje, jenž si získal věhlas především knihami pro děti a mládež. (Robbi)

tuwanakha

Velmi pěkný seriál o poválečném Polsku a klukovských partách žijících fotbalem. Sedm třicetiminutových částí podle knihy Adama Bahdaje má spád, ale dnešní mládež již by zřejmě neoslovil, spíš pro starší generaci jako vzpomínka. ()

Flego

Vydarený sedemdielny čiernobiely seriál poľskej televízie o dobrodružstvách dvoch pouličných futbalových mužstiev z povojnového Poľska. Seriál bol s úspechom vysielaný aj v Československej televízii a pre chlapca, ako som bol ja, ktorý denne lietal za loptou, to bol báječný zážitok. ()

senecek

Další dětský seriál,na který si rád vzpomenu,jen škoda,že ho v našich televizích nedočkáme... Děkuji za předešlé komentáře,rád jsem si některé momenty osvěžil. ()

FeroFabus

Jeden ze seriálů mého dětství, který jsem si rád před několika lety připomenul na Polské televizi. Vzpomínám si, jak jsem jako malý kluk byl zklamaný, že Roman Wilhelmi zde hraje takového záporáka, když ve Čtyři z tanku a pes byl ten kladný a hrdinný velitel tanku. ()