Zoo

• angličtina The Zoo
Rodinný / Dráma
Česko, (2022–2024), 210 h 42 min (Minutáž: 56–67 min)

Michaela Pecháčková, Eva Salvatore Burešová, Veronika Freimanová, Marek Taclík, Sabina Laurinová, Jana Švandová, Šimon Bilina, Robert Urban (viac)

V seriálu Zoo jsou hlavními hrdinkami mladá dědička sklářského impéria Sidonie Anna Novotná a chůva v rodině soudce Viktorie „Viki“ Janečková. V hlavních rolích se představí Michaela Pecháčková jako Sidonie a Eva Burešová coby Viki. Tyhle dvě svede dohromady náhoda, láska ke svému povolání, ale i touha jít si za svými vlastními sny. Zatímco Sid místo prestižní školy v Americe uteče za svou láskou a začne, bez vědomí rodičů (které hrají Sabina Laurinová a Marek Taclík) pracovat v zoologické zahradě, Viktorie zase musí vyřešit svůj osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním. (TV Prima)

Recenzie používateľa walkingdead k tomuto seriálu (9)

Chudoba cti netratí (2022) (S01E11)

Prakticky všechny zápletky se začínají posouvat do absurdna (taková primácká klasika), což je škoda, protože minimálně tím netradičním prostředím měl seriál potenciál být zajímavý. ()

O nevěře se nemluví (2022) (S01E22)

Nad odpadem už to drží jen Burešová, které role drsňačky sedí víc než svatá Týna ve Slunečné, ale pokud se budou všechny zápletky dál točit v kruhu bez jakéhokoli zvratu, tak to do odpadních vod nezadržitelně zamíří. Vlastně jsou všechny díly stejné: náměstek vymýšlí nějaký podraz na ředitelku, aby se jí zbavil, ale nepovede se mu to. Nevadí, v dalším díle to zkusí znovu. Sid má pochybnosti o Albertovi. Albert na ní něco sehraje a ona mu zase bezmezně věří. Ale jen do dalšího dílu. Soudcova přítelkyně žárlí na Viki, pomáhá jejímu bývalému vymýšlet na ní další podraz. Soudce pomáhá Viki problém vyřešit. V příštím dílu si dáme repete. Nejvíc zvědavý jsem na to, jestli se soudce dozví pravou identitu Lady X dřív, než s ním ona otěhotní. ()

Vím, že na mě pořád myslíš (2022) (S02E11)

Těhotenství Burešové si asi nikdo (I mean soudce) nevšimne dřív, než bude v 8. měsíci. "Drsný" Haďák se chová jako uražená školačka, takže odmítne pomoci Sid ve vyšetřování kšeftů se zvířaty a místo toho jí předhodí do spárů hlavního strůjce daných kšeftů. Brázda dostává od Alberta jednu facku za druhou, snad se nechystá plot twist, který z něj udělá klaďase :-) Když si ještě vezmu, že prapravnuk Casanovy v podání Michala Novotného už v tomto seriálu patří k nejnormálnějším postavám, tak si říkám, že by asi scénáristi měli se sebou něco dělat, třeba změnit dealera. ()

Rozchod (2022) (S02E15)

Tak nám končí zápletka s únosem, která měla tolik logických trhlin, že by to lépe vymyslel i středoškolák snažící se napsat scénář k akčnímu filmu… V minulém díle si hrdina nakráčí do kanceláře Ančiny rodinky s tvrzením, že má víc informací o jejím únosu, ale rodinka ho vyhodí, aniž by se pozastavila nad tím, jak se o únosu dozvěděl, když o něm mimo rodinu nikdo neví. Normální lidi by ho podezírali, tady to v klidu přejde i (mimochodem celkem neschopný) specialista na řešení únosů. Následně si půlka zoo hraje na amatérské detektivy a dojde i na "mučení" podezřelých. Když pak hrdina konečně odhalí jednoho z únosců, dá mu jen „pár facek“ a pak si jede pro svou princeznu a zmláceného únosce nechá ležet na zemi, vůbec přitom neřeší, že ten by klidně mohl zvednout telefon, informovat komplice a on už by pak na místě činu našel jen to, co z jeho lásky zbylo… a celkově kvůli chování gangstera-amatéra ze zoo to už chvílemi balancovalo na hraně grotesky. Jet si pro výkupné s taškou s logem zaměstnavatele, to se bude hodit, až se bude snažit přesvědčovat soud o své nesvéprávnosti. A ten, kdo si ani v 8. měsíci nevšimne, že žena, kterou vídá každý den, je těhotná, je dement. Ale aspoň se tam teda dnes něco dělo. ()

Ztracená naděje (2022) (S02E17)

Konečně nějaký posun mezi Viky a soudcem. Chvíle, kdy mu vyjmenovávala těch cca 38 lidí z jeho okolí, kteří ho všichni tahali za nos, byla nejzábavnějším momentem za x posledních epizod. Naštěstí u Soudního dvoru €U nemají na intelekt nijak zvlášť vysoké nároky. ()

V nouzi poznáš přítele (2023) (S02E37)

"Líbí" se mi, jak v tomto seriálu dostává naloženo logika. Nedávno se řešil odlet Haďáka do Amazonie, který se nemohl uskutečnit, protože tam z důvodu nebezpečného viru nic nelétalo. OK, tomu se ještě dalo s přimhouřenýma očima uvěřit. Pak se ale ukázalo, že se dá odletět armádním letadlem do USA a odtud to do Brazílie není problém. Takže z Česka tedy nelétala civilní letadla ani do USA? No a teď zase syn (ex)ředitelky vytáhne na starostu kompromitující fotografie, ten hned nadhodí, že mu jde určitě o to, aby se jeho matka vrátila do funkce. Ale on na to: "Ne, to si ona vybojuje sama." Ještě chybělo, aby dodal: "Scénáristi totiž potřebují nějakou zápletku pro další díly a nic lepšího je nenapadlo, takže se musíme logice zase vysmát." Naštěstí je tam ještě pár zajímavých postav a zápletek, díky kterým se seriál dá snést, ale obecně tam toho k chválení moc v posledních dílech není. ()

Konec všech nadějí (2023) (S02E54) odpad!

Seriál se pomalu, ale jistě dostal do fáze, kdy se děj nijak nevyvíjí a jen přešlapuje na místě. Kdyby se mělo za posledních pár dílů sestříhat všechno zajímavé, co se tam stalo, tak to nedá dohromady ani 15 minut. ()

Oslava se nekoná (2023) (S02E62) odpad!

Evidentně už to dospělo do bodu, kdy scénáristi ví, že píšou sračku, herci (a "herci") ví, že točí sračku, ale prima platí dobře, tak proč v tom nepokračovat, dokud to půjde. Přitom ze začátku se to i přes předvídatelný děj sledovat celkem dalo, jenže časem invence autorů narazila na svůj strop a neschopnost vyřešit téměř jakoukoli zápletku normálně vedla k množství nelogických zvratů (a některé zápletky úplně vyšuměly do ztracena bez vysvětlení) a realističnost se dostala někam na úroveň nejhorších soap oper. Už jen chybí, aby některá z postav prodělala transplantaci mozku nebo aspoň únos na jinou planetu. ()

Problémy z Drážďan (2023) (S02E71)

Hodnocení je za Šteindlera a oživení Alles Gute po x letech, jinak je to pořád čím dál větší hromada sraček. ()