Eduard plánuje akci na záchranu Sid. Pachatele nakonec odhalí Haďák a vydává se Sid osvobodit. Stáňa má problém se Sandrou. Petr nabídne Jitce, aby se k němu nastěhovala. (TV Prima)

Skuby47

Tak ten přechod z romantické telenovely v akční parodii byl fenomenální. Už dlouho jsem se tak nepobavila a to mi dávno není deset let. Scénáristé se překonali a chci věřit, že nás stejnou nadsázkou pobaví i v budoucnu. Bylo to sice primitivní, ale legrační. ()

topi80

Po dlouhé době nedám odpad. Ne snad proto, že by ze scénáristy vytryskl gejzír talentu, ale proto, že to bylo svým způsobem (pevně věřím, že částečně i záměrně) docela zábavné. Zápletka s únosem byla posunuta díky demenci únosců do groteskních výšin. Dojet si pro prachy na babetě pomalu v zaměstnaneckém úboru je vskutku výkon hodný mistra, ovšem mé divácké srdce si nejvíce získalo to, kterak únosci vyzvali unesenou, aby si zacpala uši, aby se spolu mohli dohodnout o dalším postupu. Anča je naštěstí celkem v klidu, byť je na ní vidět, že ji ten únos také trochu obtěžuje. Hvězdičku dávám za Háďákovy vyšetřovací metody a za docela vtipný dialog, ve kterém ty metody popisoval svému kolegovi, který si to nutně musel vzít trochu osobně. Rovněž mě dojalo, že definitivní dopadení a zpacifikování únosce nechal na dvou ošetřovatelkách a kancelářské kryse, a šel si po svých. Při osvobozovací scéně jsem si řekl, zda režisér nevyužije příležitosti dokázat, že má na větší biják než je tento seriál a nepředloží nám nějakou pořádnou akční bojovku se smrtonosnou okecávačkou a dalšími nezbytnými doplňky. Leč došlo na jednu ránu pěstí a na letmé obětí, ze kterého následoval okamžitý střih do dozajista neméně akčního prostředí (už nevím, jestli to byl karaoke bar nebo kancl). Čili můj verdikt je - pobavil jsem se, ať už to tak autoři zamýšleli či nikoliv. ()

walkingdead

Tak nám končí zápletka s únosem, která měla tolik logických trhlin, že by to lépe vymyslel i středoškolák snažící se napsat scénář k akčnímu filmu… V minulém díle si hrdina nakráčí do kanceláře Ančiny rodinky s tvrzením, že má víc informací o jejím únosu, ale rodinka ho vyhodí, aniž by se pozastavila nad tím, jak se o únosu dozvěděl, když o něm mimo rodinu nikdo neví. Normální lidi by ho podezírali, tady to v klidu přejde i (mimochodem celkem neschopný) specialista na řešení únosů. Následně si půlka zoo hraje na amatérské detektivy a dojde i na "mučení" podezřelých. Když pak hrdina konečně odhalí jednoho z únosců, dá mu jen „pár facek“ a pak si jede pro svou princeznu a zmláceného únosce nechá ležet na zemi, vůbec přitom neřeší, že ten by klidně mohl zvednout telefon, informovat komplice a on už by pak na místě činu našel jen to, co z jeho lásky zbylo… a celkově kvůli chování gangstera-amatéra ze zoo to už chvílemi balancovalo na hraně grotesky. Jet si pro výkupné s taškou s logem zaměstnavatele, to se bude hodit, až se bude snažit přesvědčovat soud o své nesvéprávnosti. A ten, kdo si ani v 8. měsíci nevšimne, že žena, kterou vídá každý den, je těhotná, je dement. Ale aspoň se tam teda dnes něco dělo. ()