Spice Girls: Ako dievčenská sila zmenila svet

• Veľká Británia Girl Powered: The Spice Girls
Dokumentárny / Hudobný
Veľká Británia, 2021, 3x48 min

Toto je príbeh piatich žien - dievčat, ktoré dobyli svet - svet pop-music. Je to zároveň príbeh o peniazoch, sexe i láske a nenávisti k ženám. Píše sa rok 1997. Najúspešnejšia britská dievčenská spevácka skupina získala popredné umiestnenia v rebríčkoch pop-music po celom svete. V 35-ich krajinách sa ocitli ich piesne na prvom mieste. Čo sa však odohrávalo v zákulisí? Za scénou a v tieni reflektorov?  Dievčatá bojovali nielen s dotieravými fanúšikmi, ale aj s vyčerpaním, stravovacími problémami, či obavami z budúcnosti. Ponorte sa do príbehu piatich žien a ich predstáv o dievčenskej sile, do sveta úspechu i vykorisťovania. Spoznajte skutočnú cenu slávy a blahobytu. Ponorte sa do sveta SPICE GIRLS. (RTVS)

angel74

Třídílný snímek Girl Powered: The Spice Girls mapuje historii slavné dívčí kapely i sólové projekty jednotlivých členek, ovšem zabrousí také do soukromí každé z nich, přičemž klade důraz na celospolečenskou situaci týkající se nerovného zacházení s ženami... Nikdy jsem nepropadla mánii kolem Spice Girls. V dobách jejich největší slávy jsem poslouchala především bluesovou, rockovou a metalovou hudbu, takže nějaký popík mě tehdy vůbec nezajímal. Nicméně po zhlédnutí tohoto celkem zdařilého dokumentu musím připustit, že jsem těch pět holek hozených do bouřlivých vln showbusinessu skoro začala mít ráda. Ne ani tak kvůli samotné muzice, která se při troše dobré vůle dá poslouchat, ale hlavně kvůli tomu všemu okolo. Neměly to vůbec lehké. Úspěšná kariéra většině z nich žádné štěstí nepřinesla. Navíc jim pořádně zatápěli i bulvární novináři. (70%) ()

Moredogs

Takto si predstavujem dokument o  známyxch osobnostiach.  informuje, dojme, ukáže osobnost/osobnosti v dobrom svetle a hlavne si užijete tú fascinujucu cestu od začiatku do konca. neuveritelne dojemny a cenny dokument o najuspešnejšej dievčenskej kapele a fenomene ktory fascinuje aj teraz.  Emocie na konci druhej časti su velmi neuveritelne. za mna 90 ()