Osemnásťročný Matthew Kidman je mladík, o ktorom sa dá povedať, že donedávna ani poriadne nežil. Jeho skutočný život sa začal až v momente, keď sa zoznámil a zamiloval do svojej novej susedky, krásnej a zdanlivo nevinnej Danielle. Keď Matthew zistí, že to úžasné a dokonalé dievča, ktoré si vysníval a ktoré sa stalo jeho láskou je bývalá pornohviezda, jeho existencia i vnútorný svet sa otrasie v základoch... Danielle má na Matthewa silný vplyv. Vďaka nej sa mu podarí vystúpiť z ulity a odhaliť starú pravdu o tom, že kvôli človeku, ktorého milujete, niekedy musíte riskovať úplne všetko... (TV JOJ)

molotov

Vím, že pět hvězdiček je asi moc, a že by tato komedie asi nemohla konkurovat jiným pětihvězdičkovým filmům, ale nemůžu si pomoct. Šel jsem se do kina jen pobavit, nic extra jsem neočekával. Vlastně očekával, že Elisha bude skutečně sexbomba. No, nesklamala. A kupodivu mě nesklamal ani hlavní hrdina, tyhle mladý hrdinové romantických komedií jsou většinou tak trochu nereálný a křečovitě se snaží být sympatický, ale jsem mu fakt fandil. Navíc bych se na ten film dokázal dívat i kdyby tam hrála jenom Elisha sama. Docela často jsem se smál, i když jako jediný v kině. Byli jsme tam čtyři. Prostě příjemný překvapení. ()

Real Tom Hardy

Cuthbertin pohľad reže do duše od úplného počiatku až po koniec. A je to prakticky ona, kvôli ktorej má zmysel počin sledovať opakovane. Greenfieldova celovečerná druhotina sa v úvodnej polhodine javí ako zvyčajná univerzitná sex-teen komédia, akých vzniklo na začiatku nového milénia až príliš veľa. Zároveň sa hlási k tomu lepšiemu súdku, respektíve sa aspoň objavuje na zozname väčšiny z nich, pričom ale univerzitu a kampus používa minimálne a v rámci tradícií nekonvenčne, len ako backdrop k niekoľkým samostatným príbehom, ktoré so školou a koľajovým životom ako takým nemajú nič spoločné. Jeden z ústrednej trojice mladíkov dostane za susedku, ako názov napovedá, sexbombu od vedľa – splnený sen – aby následne zistil, že je vlastne pornoherečka a väčšiu časť filmu strávil tým, aby sa ju snažil dostať späť na "správnu cestu." Zvyšné duo mladých junákov sa pokúša zrealizovať vysnívanú profesiu zahŕňajúcu produkciu a režírovanie pornofilmov. Tieto dve linky sa vzájomne prepájajú a sú prelínané desiatkou ďalších menších príbehov, ktoré dávajú nárok povedať, že The Girl Next Door je rozvinutejší a košatejší (aj scenáristicky inteligentnejší) ako jeho kolegovia a pozornosť si viac-menej zaslúži aj u odporcov snímok dokumentujúcich život amerických tínedžerov typu American Pie, čo ako kompliment neznie vôbec najhoršie, práve naopak... ♪♫ (x / x) (2010) (2017) (31.7.2018) (7.9.2021) (10.10.2022) (11.11.2022) ()

StarsFan

Sama bych od sebe nečekala tak vysoké hodnocení. Dlouho jsem předpokládala, že film s podobným názvem a námětem musí být kravina, a velkým obloukem jsem se mu vyhýbala. A pak jsem na něj jednoho dne narazila úplnou náhodou a sakra... on je skutečně dobrý! Má to spád, má to styl, má to vlastní zajímavý scénář, který si jede svou cestou, a, co mě osobně překvapilo nejvíc: nechybí tomu ani inteligentní humor. Veškeré ostatní teenagerovské komedie, které jsem kdy viděla, tahle vysoce převyšuje. Můžu jen doporučit dál. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +Elisha a ostatní herci, výkon Emile Hirsche, hudba, krásné záběry, dramatický prvek -snad jen některé písničky mohly být vyraznější, celkově fakt jen pár drobností/// Vkusný, záživný a krásný film. Tváří se trošku jako romantická komedie o trošku více ale o to decentněj jako Teen komedie a rovněž zabrousí do lechtivých vod. Elishu jsem si už dávno zamiloval, stejně jako již desítky předemnou a několik dalších po mě. Jen bych rád viděl tu Populární mechaniku pro děti (nějak mě to tehdá ušlo). Příběh je precizní, snad jen škoda, že napodruhé se mi zdál méně uvěřitelný, no ale bylo by to krásné, nemyslíte? Navíc je děj originální (pokud neberu hlavní dějovou línii) a má několik kliček navíc. Zde, pokud bych chtěl najít nějaké nedostatky, tak bych opravdu musel hodně pátrat. Snad jen trošku křečovitá mi přišla postava Timothy Olyphanta který měnil svůj charakter z minuty na minutu, asi bych nechtěl být v jeho blískoti (zvlášť když se z něho v jiném filmu stane Hitman). Prostě už tady byl dost "charismatický". Zvažuji, přemýšlím, filmu nic zásadního nechybý, tohle je další snímek, který se zařadí do mé TOP. A Elisha už tam dávno je :-)/// Celkem 92%/// ()

Morien

Je fakt, že v rámci žánru by asi mohlo být i mnohem, mnohem hůř. Hlavní postavy jsou mi celkem ukradené a ta love story je přesně tak tuctová, jak by to člověk u high school prom night flicku čekal, ale nejlepší kamarádi jsou dost zábavní na to, abych vydržela koukat až do konce a dokonce se snad i sem tam mírně bavila. Kromě toho jsem měla rozpracovanou teorii, že Chris Marquette a Paul Dano jsou prakticky stejný člověk, a tady se mi to potvrdilo. A aspoň že těm třem je sedmnáct a osmnáct, když hrají středoškoláky, a ne třicet, jak bývá ve filmech zvykem. Ale stejně si ti filmaři představují dospívání jako Hurvínek válku, řekla bych. ()

• Protože Emile Hirsch (Matthew Kidman) nebyl v době natáčení ještě plnoletý, zastoupil ho v choulostivých scénách dublér. A ve scéně s tancem na klíně bylo mezi hercem a tanečnicí několik polštářů. (don corleone)
  • Wrestler Matthew Wiese má ve filmu malou roli přítele jedné z pornohereček na Adult Film Convention. (imro)