Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

lestatie

Na začátku filmu jsem bojovala s adaptací na způsob, jakým je film zaznamenán (hand iPhone kamera) a sestříhán. Po překonání prvních divnopocitů a chuti to stopnout jsem dostala působivou filmovou jízdu plnou drog. Z počáteční černé komedie se vše neodvratně řítí k tragickému finále. Mišík i Bendig excelují, jsou ve svých rolích velmi přesvědčiví. Marsell servíruje skvělé hlášky. Na můj vkus by úplný závěr nemusel být až tak moralistický a předvídatelný, nicméně chápu, že to má nést poselství. Hudebně mě film neoslovil, ale nijak mi to nepokazilo zážitek. Na poli českého filmu netradiční zážitek, ale povedený. ()

anakonda007

Měla jsem problém ze začátku filmu, než jsem si zvykla na sprostotu a roztřesený obraz. Ale pak mě to vtáhlo a překvapilo. Ale jinak se mi to líbilo, nic podobného jsem snad ani neviděla. ()

Fibonacci odpad!

je to na rozmedzí medzi hlúpou piííčovinou a trápnou kokotinou. ešte sa rozhodujem. davam ale kredit tvorcom, že aj keď vedeli, že film je prázdny ako ficov byt v bonaparte, tak to dokončili. kvalitu obrazu asi netreba hodnotit, manipulácia s tym iPhone6 či aky to bol je tragická, ja vieeem ano "bude to kool a mať vajb" a podobne sprostosti, ale je to šmejd ludia a nerozumiem 😅😅😅zvuk je totalne napiču jak uhrik v parlamente, šak ak by som si nezapol titulky tak sem hluchej kurva, sem hluchej. po arménsky sa rozpravaju? nič podme jebať ďalej. kopnime si. Výkony "hercov"? ak toto česi berú ako najprogresívnejší český film tak menšík sa v hrobe obracia. Dej? 😅😅😅 ..skrátka, oyebali ste ma o zwei hodiny života. skvelá práca. ()

Cuffini

Autentickej hnus. Traumatizovaná společnost plodí děti, protože chcou, i když neví kdo jsou, lásku nedaj, a pak sklouznout do nekončící smyčky zaseklé gramofonové desky je tak bezbraně easy. Víc jak špízy. Za všem špatným na světě hledej zprzněné početí, těhotenství, porod a "výchovu". Bang! ()

Korpy22

Úžasné překvapeni roku 2022. Ten film je prostě BANGER. Reflektuje svou dobu, aktuální témata a trendy a na nic si nehraje. Mišík bohužel zase předvádí to “své” herectví, ale naštěstí Jan Bendig celý film zachraňuje. Sledujeme těžký život člověka začínající na poli hudebního průmyslu, a smutnou realitu, že za prachy si štěstí koupíš. Film je vtipný, aktuální a poučný. My děti ze stanice ZOO je hezká věc, ale už to chtělo něco nového. ()

Adam..

Český film natočený na mobil. Opravdu jak je napsáno, od filmu neočekávejte vizuální banger. Příběh drogového dealera, který se chce stát rapperem se točí kolem jedné noci prodávání drog k získání tzv. featu. Sedlákův film zachraňuje Bendig a jeho přehnaně vtipná postava, která je po celý film pod vlivem látek. Na filmu se mi líbil výskyt ikonických českých videií. A celkově se mi film líbil. ()

Asgard

Ne. Ne. Ne! S drobnou prodlevou jsem shlédl tuhle maškarní, od které jsem sice neměl příliš očekávání, ale přesto se jí podařilo mě zklamat. Některé recenze se tváří, jako by tohle mohlo být české 'Requiem for a dream', jiné zas že je to kvalitní náhled do stinných rohů hip-hopové kultury. Český hip-hop je sice všeobecně na otřesné úrovni, ale toto je jeho dno. Většina studentských filmů z FAMU jsou stokrát kvalitnější, než tohle suché z nosu. Jedna hvězda za pár vtipných hlášek a uvěřitelného vyhazovače z klubu. ()

KritikVlada odpad!

"Yeah, všecky bych vás pochcal!" Adam Mišík v jednom rozhovoru řekl, že tento film je výpověď dnešní mladé generace. No ty vole!!! Já jsem ročník 1998, tudíž právě patřím k těm, o které se jedná. Dámy a pánové, tak jestli tohle je výpověď mladé generace, tak já se STYDÍM za svou generaci (spíš degeneraci), a je mi z ní na ZVRACENÍ! Fetky, podhudba zvaná rap, dealeři, kurvy, trosky, odpad společnosti! Po celou dobu filmu mi bylo na duši hodně úzko, protože tohle není žádná fantasy vycucaná z prstu, ale krutá realita! A celkově mi byl film odporný. Ta kamera je fakt otřesná (to je tak, když si myslíš, že když točíš na iPhone, tak že jsi bůhvíjak "progresivní"). Sergei Barra(kunda) se mi hnusí už od pohledu, a ta profi-kurva Stacy Cruz...? Tak z té se mi obrací nikoliv žalud, ale žaludek. (Proč zrovna tihle dva musí pocházet z mého rodného města?) No nic, jdu si spravit náladu, a na tuhle "výpověď dnešní degenerace" rychle zapomenout. ()

gentleman

Môj vzťah k rapu môžem vyjadriť parafrázovaním jedného starého skauta: když mě chceš vidět řvát bolestí, tak nech zahrát rap. Prekvapilo ma, že som si to vôbec pozrel, ale rozhodne neľutujem. Kvôli záberom z blízka a roztrasenému mobilu sa na to nie vždy pozerá ľahko, ale bohato to vykompenzoval dobrý scenár bez slabých miest, uveriteľní herci aj celková autentickosť. Taký český trainspotting pre novú generáciu. ()

Lukeso

Čekal jsem od toho nějaký nezáživný nesmysl a vylíhnul se z toho takový úplně malinkatý český Trainspotting, což jsem si myslel, že není nikdy možný natočit. Tuhle subkulturu z duše nesnáším, takže to bylo fakt osvěžující, nakouknout mimo svůj krásně uspořádaný a poměrně fádní svět. Mišík úchvatný, na Bendigovi jde vidět, že trochu bojuje, ale časem se to poddá a i on působí přirozeně a docela jasně. A ten závěr... ()

Cinex_studio odpad!

Předem bych rád upozornil, že jsem film viděl víckrát a pokusil jsem se v tom najít to, o čem se tak moc mluvilo a to, co na samotném začátku poukazovalo na vysoká hodnocení. Rád bych tak i hnedka z kraje upozornil, že jsem to "něco" nenašel. Ze začátku bych se chtěl zaměřit na samotný vizuál, protože k tomu mám pracovně jako DOP nejblíže, a když jsem se dozvěděl, že je film natočen na iPhone, říkal jsem si, že i přes fakt, že mě to žánrově třeba nebude zajímat, chci to vidět. No a to co jsem vlastně shlédnul bylo něco, z čeho mi nebylo vlastně fyzicky vůbec dobře, protože permanentní "portrétové" záběry, které jsou točené z 20ti centimetrů od herce jsou až do konce filmu rozklepané takovým způsobem, že nedokážu pochopit, jak to někdo mohl dát na jeden zátah v kině. A ne, zde neplatí ona známá věta, "je to rozklepané schválně.", protože pokud ano, tak nechápu, jak někdo takový může dělat u filmu, natož jak tohle někdo mohl pustit ven. Jedna věc je totiž, schválně udělaný camera shake a druhá věc je neumět udělat camera shake, což je přesně tento příklad. To, že film extrémně postrádá celky je taky schováno za oponou věty "To aby se divák cítil nesvůj a zatáhlo ho to do děje." Nějak nevím proč, ale celkový vizuál a vůbec nápad točit tohle na telefon, zde naprosto postrádá jakýkoliv smysl. O zvuku raději nebudu mluvit. No ale dostaňme se k další velmi podstatné části, kterou je nápad, scénář a sdělení autora tohoto snímku. Ano, autor chtěl zprvu asi ukázat nějaké rádoby "podsvětí", rádoby celebritek a takové ty skryté dveře za onou slávou, ale bohužel ani tady to film svým podáním není schopen předat jakkoliv seriózně a spíš mi to celé přijde jako jeden velký výsměch. Od začátku tak vlastně sledujeme hlavního aktéra, který působí jak chodící reklama na léčebnu, protože tak, jak se chová a funguje, snad nikdo nefunguje. A to je vlastně ten hlavní point, ten film nefunguje a v takovémto podání ani fungovat nemůže. On už jen fakt, že Sergei B., ačkoliv je mi nějak jedno, neumí zahrát ani větu o dvou slovech a je tak v projektu zakomponován jen, tipl bych si, pro větší dosah a čísla, není úplně přínosná věc. No a já se asi nebudu rozepisovat dále, protože nejsem rád, když mi v hlavě převažují negativa, ale tento film mi jen ukázal, že pokud tohle má být budoucnost České kinematografie, tak já se jí účastnit nechci, protože jak tenhle počin mohl vyhrát jakoukoliv cenu, nedokážu vstřebat. ()

vaclavka78

Nevím, asi jsem už stará a nerozumím tomu. Film jsem nedokoukala. Pustila jsem si kousek, po cca dvou měsících zase kus a stejně nedokoukala. ()

Sabre odpad!

Tento film lze nejlépe popsat jako odvážný pokus, který se snaží zachytit podsvětí Prahy prostřednictvím příběhu hlavní postavy Alexe. Bohužel, mizerné herecké výkony a slabý scénář zastínily potenciál, který mohl tento příběh nabídnout. Film se snaží být in a provokativní, ale výsledný výkon spíše působí amatérsky. Vyznívá, že brát drogy je nějakým způsobem "cool".Film je dobrej leda tak pro smažky. ()

Scavo

Tento film nie je pre každého, ale je to tvrdá súčasť reality v ktorej žijeme a ako spoločnosť sme v tom až po uši. Ktokoľvek sa dostal do styku z nejakou  drogou by mohol dostať ako taký obraz o tom čo sa deje v zákulisí tejto hnusnej / prehnitej hry. Za herecký výkon Marsella Bendiga dávam klobúk dolu, more. :-) ()

Kelinej

Velmi dobré a po většinu času i uvěřitelné. Smutné i vtipné, přesně jako život sám. Nezvyklý způsob snímání slouží ději. V neposlední řadě velká pochvala za herecké výkony dvojice Mišík-Bendig a za výbornou hudbu. ()

Milonak odpad!

Je to točené na často třesoucí se telefon - budiž. Dialogům není vždy úplně rozumět - budiž (navíc ono to u tohoto "díla" ani není tak důležité). Téměř 2 hodiny sledujeme 2 pitomce ze dna společnosti ve snaze prodat koks a setkat se s další lidskou spodinou - Barracudou. Už takhle postavené téma pro celovečerní film je strašlivě málo. Nejhorší je na tom ale celé provedení a herecké výkony. U filmu jsem trpěl - a ne tak ani kvůli tématu, ale kvůli provedení samotnému. Je to plytké, nudné, nezajímavé, život fetek a rapperů je povrchní, ale pořád se to dá natočit aspoň trochu zajímavě. Což se tady těžce nepovedlo. Mišík s Bendigem neumí hrát, nechápu to jejich vychvalování v jiných recenzích. Role jsem jim naopak vůbec nevěřil, i když mně přišlo, že chlapci mají v reálném světě možná s tímto způsobem života nějaké zkušenosti. Současná generace je jiná, ale pevně doufám, že tohle není většinový vzorek naší populace v tomto věku. A stejně tak věřím, že budoucností české trápící se kinematografie nejsou výtvory tohoto typu. Zakončím to 4 slovy, která v tomto "filmu" nejčastějí zazní: ku.va, p.ča, pochc.l, more....Nic víc si to nezaslouží. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)