Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka... (Bontonfilm SK)

Trixinka

S hereckým potenciálem (Hofmann, Polívková, Holubová), který tento film měl, se dalo vymyslet a natočit mnohem více humorných scén a zápletek. Film se jmenuje Střídavka, ale o děti a jejich "střídavou péči" jde v tomto snímku zcela okrajově a pokud by tam ty děti ani nebyly, nic závratného by se nestalo. Na začátku je sice jakási myšlenka online kalendáře, podle kterého by se měly děti střídat, ale tento potenciál na humorné situace je postupem času úplně ztracen a film přejde do zaběhnutých vztahových problémů dospělých. Celkově jde o nenáročnou komedii, kterou si už kvůli Evě Holubové a její scéně v porodnici, pustím klidně někdy v budoucnu znovu. ()

Patrik200s

Milá komédia ktorá trochu postráda reálnosť minimálne väčšiny domácnosti. Práve to je však možno bod, ktorý divácky pomôže človeku prísť na iné myšlienky. Tento účel je týmto filmom splnený. ()

Oonika

Kupodivu mi to přišlo zábavnější než jiné komedie, které jsem v poslední době viděla. A ani to nebyl žádný divnobizár, jak je dost často v našich vodách k vidění. ()

E lan

Slituji se a davám **. Asi za další český pokus o komedii, sem tam úsměvné scény a sympatické české tváře. Ale když bych měl hodnotit scénář a zpracování tak je to slabota… ()

ANTYCHRYST

Obsazení dobré..ale to je tak asi všechno..komedie bez humoru moc nefunguje..pár vtipných hlášek to nezachrání.. celkově to působí jak ordinace ..Brr.. 20% ()

goodnic

Viděl jsem jen asi půl hodiny, ale přišlo mi fakt odporný jak spolu postavy mluví. Řvou na sebe, hádají se, hrotí situace, a vlastně to má být vtipný? Mě to teda přišlo spíš smutný, hlavně asi proto, že se takhle spolu Češi opravdu baví. ()

Solverino

Film táhne zatím neokoukaný Martin Hofmann. Až se ten člobrda okouká, pes po něm nevzdechne. Nevím kdo vybral Čvančarovou, dost strašná "Medvědice". A proč tam zase musí oxidovat Holubová? To je nějaká povinnost, aby byla obsazená v každé kokotině, co kdo natočí? Něco jako podmínka dotace od státu? Dost hrozné herecké výkony, občas takový slabší humor. Nic moc nečekejte, dílko má úroveň 4. cenové. Ale musím uznat, že proti Hádkovým, je tohle "oscarová" záležitost! ()

brzozin

Prostoduchá vztahová slátanina, jaké česká filmová produkce v posledních letech chrlí tuny. Trochu to připomíná filmovou verzi Ulice. Pár vtipných hlášek tam je, Čvančarová, Holubová a Polívková hrají skvěle. Zbytek je vata, klišé a nuda. Film v první třetině v celku zábavně líčí problém několika nesourodých párů s režimem vyzvedávání dětí ze školy. Chápu ale, že na takto prostinké téma nejde natáhnout stopáž 88 minut. Proto je zbytek zaplevelen nesmyslnými vztahovými zvraty a kotrmelci, které s vyzvedáváním nebo výchovou dětí nesouvisí. Děti jsou vůbec odsunuty na okraj jako nutná stafáž svých hysterických nebo nevyzrálých rodičů, kolem kterých se celý film točí. No a ten naprosto dementní závěr v posledních minutách, to si mohli tvůrci odpustit. ()

DJ Kritik

Je vidno, že scenár pani Konečnej nevyšiel. Je to zmes takých jednotlivých srandičiek, ale skôr pre divákov Ordinácie a pod. Inak pozrieť to ide, ale zopakovať už nie. ()

JosefTomas

Střídavku bohužel trápí, jak střídá rychle všechny motivy a kvůli nahazování dalších nestíhá ty předchozí řešit. Casting je k tomu přitom jako stvořený, ale čekal jsem lepší prostřídání se v tak zajímavě načrtnutých postavách, co navíc mají tak vtipně řešenou minulost. Absence jakékoliv zápletky tomu také dvakrát nepomáhá a nebýt pár dobrých fórů, plus již zmíněný casting, byla by Střídavka téměř neusledovatelná. Technicky ale smekám, protože občas mi nějaký záběr neskutečně sedl a střihově je to téměř špička. Jen příště prosím, aby se tvůrci chytli jednoho motivu a toho se drželi. Nápadů mají dost, takže už jen zbývá si jeden vybrat a postavit na něm příběh. ()

Ukrizku

Vezmu-li v potaz tematickou realitu, zas taková komedie to není, resp. děti ve střídavé péči by se asi moc nezasmály. Některé vyloženě ubohé scény vyvažují podařené formulace pravd o partnerství. ()

Tominni

Střídavka není špatná, vtip se neztrácí v trapnosti a už to není na českou komedii posledních let tak špatné, zvlášť když přidáme Martina Hofmanna, který film táhne. Takže taková odpolední pohodička se střídavou péčí a ženským rugby. Nic víc, nic míň. ()

iz67

To se fakt nedá. Sračka, kde můžete jen brečet. Smát se nelze. Proč!!! Doufám, že na to stát nedal ani korunu. A jestli jo, tak by měl Ištván konat! ()

Cortesz

To byla sebranka exemplářů, skoro všechny postavy nesympatické (snad až na Čvančarku), nelogické chování a Holubová v roli sklerotické babky úplně mimo. ()

Casull

Přiznám se, že jsem se na Střídavku docela těšil. Když jsem viděl kombici Petr Nikolajeva s Ančou Polívkovou, Evou Holubovou a Martinem Hofmannem, tak jsem si představoval svižnou komedii pro letní kino. Popravdě jsem měl problém film dokoukat. Vtipů je zde opravdu pomálu, dějová linie taková nijaká a myšlenka ani hluboká ani mělká. Kdyby mne někdo požádal o odvyprávění, tak to rovnou vzdám. Dávám jednu hvězdu (s odřenýma ušima) za herecké výkony. Mrzí mne, že státní fond kinematografie dává dotace na takovýhle brak a na pořádné filmy nezbyde. ()

mirkath1

jsem trochu zklamaná, být to americký film, byl by v červených číslech. já se bavila výborně a snesla bych i pokračování. 80% ()