Na špičce celerové příšery

• USA Stalk of the Celery Monster (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
USA, 1979, 2 min

Réžia:

Tim Burton

Scenár:

Tim Burton

Dvouminutový hororový příběh, který ukazuje práci jednoho vyšinutého a psychicky narušeného zubaře. (ČSFD)

Wade

Opravdu povedený kraťas se zajímavou animací.Nebylo by naškodu použít příběch o bláznivém zubaři do celovečerního filmu. 78% ()

pugs

Burtonove začiatky "každý sme nejako začínali" aneb súhlasím s ostatnými. Necítiť tu tú jeho povestnú hororovú atmosféru. K filmu mi bláznivý gynekológ nestačí. 6/10 ()

Arkanoid

Hviezdy za diabolský smiech doktora a jeho záverečnú hlášku. Zaujímavé je aj vyjadrenie kontrastu atmosféry ambulancie a čakárne. Kraťas však nemá dostatok nápadov a ani pútavú animáciu. Burton využil len malý zlomok svojej fantázie. Film, ku ktorému sa nie je prečo vracať. ()

Herráček

Už tady lze opravdu pocítit, jakým směrem se bude ubírat Burtonova kariéra a atmosféra jeho filmů... Ale moje mysl je asi moc přízemní na to, abych docenil onu domnělou genialitu tohoto snímku... Ale třeba to taky bude tím, že jsem to absolutně nepobral... ()

Shogin

Každý nějak začínal a abych pravdu řekl, tak Tim Burton začínal rozhodně dobře, protože kresba je na svou přímočarost působivá a celkově je z příběhu už cítit budoucí síla. Každopádně je to zatím takový pěkný průměr... avšak ten konec mě pobavil! ()

Gumrice

Výborný, typický Burton. Už od začátku jeho kariéry se to ubíralo šíleným a vyšinutým směrem.. neberte to špatně. Ten děsivý smích zubaře je dokonalý. ()

Burrows

Zajímavá myšlenka přechodu mezi černobílým světem plného bolesti, strachu, zvuku vrtačky a ďábelského doktorova smíchu a barevným světem poklidného života. ()

yaqwsx

Burtona v tom čistě a jasně vidím, ale to je tak všechno. Není to ale přímo ten kouzelný Burtonovský styl. Chybí mu totiž ta úchylná roztomilost.... ()

Sintiroma

Souhlasím s tronem.Mimo ďábelského smíchu - čaj:).....na konci jsem se i trochu pousmál,ale jinak musel jsem se na tohle podívat 4 krát než jsem pochopil o co tam běží.Jj ,začátky jsou těžký Time. ()