Zásek

• Francúzsko Huit Rue de l'Humanite (viac)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. (Netflix)

Fjera

Námět dobrý, ale výsledek podprůměrný. Některé postavy skvělé, jiné nesnesitelné - asi nikdo nikdy mě ve filmu neštval víc než Martin (Dany Boon). ()

sinjakupre

Natočit komedii s parodickým nádechem na toto téma chtělo odvahu. Obával jsem se, že se bude děj odehrávat na jednom z názorových břehů, ale potěšila mě snaha bruslit od jednoho břehu ke druhému s dávkou nadhledu. Z herců za mě vévodí Dany Boon a Francois Damiens, kteří dodali asi nejvtipnější scény, u kterých jsem si smíchy procvičil břišní svalstvo, jak už dlouho mi žádná komedie neposkytla. ()

allegria

Žánrově nevytříbené, co to vlastně je? Komedie? Parodie, fraška? Nebo snad citlivé drama? Ostatně mám za to, že v současnosti se "zabavit" na téma covid je dost předčasné a nevhodné. Možná tak za 20 let, pokud tu ještě někdo bude dělat filmy... ()

soukyd33

Neskutečná parodie, na vše kolem kovidu. 😄 Šílené scény, a ještě silnější řešení. Máme tady samé šílené postavy. Také spousty zvířátek, ale na úplně jiné použití. Vše je bráno s humorem. Herecké výkony dobré. Zvuk 5.1, žádný. 👎 Herecké obsazení neznámé. 🤔 Občas se zasmějete, ale jinak nic moc. Spíše se směju nad absurditami. Poznámka: Ten šílenej doktor profesor to hraje dobře. 😄 Poznámka: Ta situace s doktorkou byla bohužel realistická. Poznámka: Ta vakcína je TOP. To potřebuje všichni, aby to tu bylo veselejší. Poznámka: Na film se pravděpodobně znovu už nepodíváte. 🤔 Hvězdiček 2 ()

HMTD

Mám z toho poněkud rozporuplné reakce, myslím, že si to někdo kdo podceňuje situaci spíš může vyložit jako film, který zesměšňuje opatření, ohleduplnost i boj vědy proti pandemii a bohužel ani konec nestačí na to aby tomu tak nebylo. Jasně film se snaží udělat si srandu z obou extrémů. jenže jak znám "popírače" tak ti si to jak vypadá směšně jejich přístup z filmu neodnesou. Jinak jsem rád, že film vzniknul a byla to i zábava sledovat. PS: můj názor je poněkud zkreslený, protože jsem se nakazil kvůli nezodpovědnosti ostatních a z podobného důvodu zemřel i někdo z mých známých. ()

Pignon

Já samozřejmě Danyho Boona zbožňuji. A opět, tam, kde se ve filmu objevil, obzvláště na začátku, tak to bylo skvělé, s odkazy na jeho předchzí roli v Superhypochondrovi. Ale čím déle film běžel, tím více měknul obsah i nadhled nad nedávnou minulostí (asi s odkazem k názvu filmu o lidskosti) a ztrácel na smyslu. Ale s přimhouřeným okem to byl dobře natočený film, který má humanistické poselství. ()

Holly_Molly

Klidně by se to dalo označit za dokument, protože spousta lidí se přesně takhle chovala/chová a přesně takhle to poslední rok a půl probíhalo/probíhá..Udávání, rozestupy, lockdowny, na jedný straně spektra retard, kterej věří v čipy od Billa Gatese a na druhý paranoidní trotl co je schopnej udat vlastní manželku. Komediálně se to každopádně trefilo přímo na komoru a finále je slušná citová ždímačka. ()

Peky

Oddechový film s tématem koronaviru, který zdobí, především v jeho první polovině, několik vtipných momentů. Je potřeba, aby byl člověk při sledování v tom správném rozpoložení, jinak se může místy poměrně dost nudit, protože stopáž je zbytečně moc dlouhá. Za mě je to průměrná podívaná, která by si zasloužila asi spíše jen tři hvězdičky, ale já se nakonec rozhodl přidat ještě jednu navíc za dojemný konec, který jsem nečekal. ()

Rumbambule

No... Začátek byl vyloženě nudný, asi jsem čekala trošku větší komediální jízdu. Ale celkově je vidět, že Francouzi tenhle žánr umějí. Děj i zápletky jsou zcela předvídatelné, ale to nevadí. Myslím, že je to film, ve kterém každý najde kousek ze sebe nebo svého okolí. A téma covidu je s námi už dost dlouho na to, abychom si mohli dovolit si z něj taky trochu udělat legraci. Akorát ten vědec byl na mě příliš přes čáru... ()

ricardo2803

Tak tohle je ten typ filmu, o kterém by hlasatelka v Československé televizi v 80. letech minulého století řekla, že "nastavuje zrcadlo". A to nemyslím nijak posměšně.  Když jsem si přečetl o čem to tak bude, měl jsem docela strach, že to bude nějaká agitka ve smyslu "očkujte se, noste roušky, blablabla...". Ale překvapivě se jedná o zdařilou, i když poněkud smutnou komedii. Smutnou proto, že ten příběh bohužel všichni dnes žijeme. Otázkou je, zda za nějakých 20-30 let, tento film někoho osloví. Doufám, že už to pro všechny bude jen sci-fi. Pokud bych si měl vybrat oblíbenou postavu, tak musím říct, že všichni... ()

Az_tec

Možno som to mal pozrieť v originále, možno by to nebolo také trapné, silené. A možno by ani to nepomohlo...    Vypnuté po 40 minútach. ()

maxs

Chtěl jsem si dát nějakou komedii a zaujalo mě, že i na téma Covid lze takový (komediální) film natočit. Tak jsem se do toho z vlastní zvědavosti pustil a jednoznačně to bylo dobré rozhodnutí. Režisérovi se povedlo udělat komedii, u které jsem se chvílemi popadal za břicho a utíral slzy z očí a přesto Covid a celou tuhle dobu nezesměšňuje víc, než je nezbytně nutné. Velmi pěkně namícháno, křečovité záchvaty smíchu občas střídají i momenty, které donutí diváka k zamyšlení. Celé to skvěle funguje zejména kvůli uvěřitelným postavám, se kterými se lze ztotožnit, a které mají své vlastní zajímavé osudy i starosti. Každá akce vyvolá reakci. Podle mého je to covidový "majstrštych" právě pro ten dokonalý balanc mezi ztřeštěnou komedií a filmem, který donutí diváka se zamyslet. Spokojenost, doporučení a zasloužené 4*. ()

pupidup

Nasmála jsem se, až jsem slzela. "Jedete na dovolenou? Ne, vyvenčit psa" :D Možná podle některých primitivní humor, ale já se fakt bavila, poprvé skoro po dvou letech údajné pandemie a zřejmě i přípravy na konec civilizace, jak ji známe!  Navíc jsem nečekala nějaké umělecké zaměření. A těch je snad až příliš v dnešním téměř tragickém světě.  Proto buďme veselí, radostní a bavme se právě u takových komedií. Navíc naprosto pravdivých - protože každý z nás může být právě tím jedním "charakterem" sousedů v baráku. ()