Stín samoty

• Španielsko La bestia (viac)

Rodinu žijící v 19. století na samotě navštíví zlá bytost, která se živí strachem. Podaří se malému Diegovi zachránit matku před netvorem a před ní samotnou? (Netflix)

veverysiak

Ohromné kulisy, aj kamera sa celkom snažila, škoda ich bolo sprzniť dosť pritrúblym príbehom, keby to chlapi nechali bez nevysvetliteľného bubáka a stupňovali rozprávanie prehlbovaním psychických úchyliek ľudských postáv, bolo by to oveľa lepšie, takže 40%. ()

brasek

Hrôza! Smola, že iba pre diváka. Komorný príbeh bez napätia, s nejakým bubákom čo by rád pobubákoval. Že by sa Netflix vracal ako Zlo na naše obrazovky? ()

swenyx

Well, jako já tomu asi klidně ty 3 hvězdičky dám, fakt mi nepřijde že by to mělo mít tak nízký hodnocení. Má to napětí, atmošku a dobrý postavy. Příběh a monstrum sice nic extra ale mě to neurazilo. ()

Sopholojong

Vynikajuca kamera a praca s priestorom/detailom (siluety a zvuky monstra vyborne, ohen na konci). Vizualne atraktivna "pustina" a v jej strede farma olemovana "strasiakmi" na drevenych koloch. Pekna spanielska "mamina", zajace v ohrozeni, odideny otec, decko v ohrozeni, vyborna gradacia neznameho od uvodu... lenze s pribudajucim casom je to coraz viac otrepane klise matky a jej chlapca v ohrozeni, akych sme videli tony. Spanieli "umi" lepe, rejza sa mohol viac vyhrat s charaktermi a i o pozadi vojny (izolacia) by som rad vedel viac. Stale ale silne tri hviezdy, prvu polovicu som dokonca koketoval so styrmi "holas". ()

Colomba666 odpad!

🚮 Srajda majda máčková. Matka magor, otec mrtev, nezvěstný, bůh ví co. Pokus využít posledních pár dní z Netflixu se mi opravdu vymstil, děkuji pěkně. ()

lineker

Jistě, není to žádný krvák, ale španělům se přesto podařilo zmáknout slušnou atmosféru démonickeho, nepříjemného filmu, kde hlavní slovo má samota, nevědomí a postupné ztráta racionálního myšlení. ()

Dr.Hybernus

Absolutní propadák, film co nedává smysl nebo zbytečných 90 minut. Takhle by se dal jednoduše popsat tento film. Ve španělštině má dva názvy: El páramo a La bestia. Můžete si vybrat, jak tomuhle filmu budete říkat, ale taky si můžete vybrat, jestli se na to vůbec budete ochotni kouknout. Já s naprostou většinou vám radíme, to radši zabalit a na tlačítko přehrát, v tomhle případě vůbec nesahat. V první 20 minutách chodí malý Diego pořád jenom na záchod, takže na začátku žádnou strašidelnou atmosféru nečekejte. Poté otec Diega Salvador odjede na koni. Jediná trochu zajímavá postava prostě zmizí. Už ani nevím, co se tam moc dělo, bylo to tak napínavý, že jsem málem usnul. A ke konci jsem přetáčel, jen aby se mi tento film neobjevoval v Pokračovat v přehrávání. Musím ještě připomenout jednu scénu, kde máma učí Diega s nožem, jak má příšeru zabít. Ukazuje 4 body kam zapíchnout nůž. Nevím, jestli si z nás dělají scénaristé srandu, ale ta příšera, která se objeví v celém filmu asi jen na 5 minut, má přes 3 metry. Malý prcek Diego se svýma 140 cm bude mít docela problém přeříznout příšeře hrdlo. Končí to naprosto bezmyšlenkovitě. Někdo chtěl mít tuhle hrůzu už za sebou. ()

Morb

Pro ty, kteří to nepochopili (spoler ALERT!): Celý film je metaforicky zobrazená deprese, kde ji ztvrárňuje "strašidlo". Ve chvíli, kdy si dojde až k vám, tak spácháte sebevraždu. Depresí trpěla sestra otce, a vzala si život. To na jeho životě či duši, chceteli,  zanechalo jizvy (vysloveně jizvy na rukou). Do té doby, co byli všichni spolu, tak se měli skvěle. Jakmile otec rodinu opustil, začala se deprese přibližovat i k matce, postupně. Samotnej kluk s ní dokázal bojovat, proto si pro něj nepřišla, ikdyž na něj semtam vykoukla. Stejně jako jeho otci, nechala na něm sebevražda jeho matky jizvy. Co se týče domu uprostřed samoty, věřím, že to je metafora na pocit, kterej jako člověka s depresí má. Je jen doma, nechce chodit ven a všichni jsou nepřátele. Určitě jsem nestihl pochopilt všechno, ale při troše zamyšlení, to jde jedoduše rozklíčovat. Machrovat nad ostatníma nebudu, protože podobnej příspěvek, jako dávám já sem, mi pomohl pochopit The Babadook. Ve chvíli, kdy si to uvědomíte, film vám pak přijde spíš smutnej, než strašidelnej. Já se bavil. ()