Reklama

Reklama

My Son

  • USA The Hearts of the Down Under and the My Son
Dráma / Krimi
Veľká Británia / Francúzsko, 2021, 96 min

Obsahy(1)

Edmond (James McAvoy) je celkom pohltený svojou prácou, ktorá ho núti často cestovať. Neustále odchody zapríčinili pred niekoľkými rokmi rozpad jeho manželstva. Raz, keď je znovu na chvíľu doma, nájde na odkazovači správu od svojej bývalej ženy Joan (Claire Foy) - s plačom mu oznamuje, že sa im počas školského výletu v horách stratil jediný syn. Edmond začne po ňom pátrať, nič ho nemôže zastaviť... (Arsenal83)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (9)

M.i.k.e 

všetky recenzie užívateľa

James McAvoy a Claire Foy se jako bývalí manželé schází ve chvíli,kdy jejich syn zmizel z tábora na kterém byl a rozjíždí se pátrání.Osobně sem vůbec nevěděl co od Mého syna čekat a nakonec to nebylo vůbec špatné.Další Prisoners se sice nekonají,ale určitá paralela,kdy zoufalí rodiče hledají svoje dítě a nakonec rozjíždí pátrání na vlastní pěst tu samozřejmě je.Trošičku mi vadilo,že hlavně druhá polovina je lehce neuvěřitelná a hlavně to jak McAvoy přijde na určité stopy mi přišlo extrémně jednoduché...60% ()

oveckaoa 

všetky recenzie užívateľa

Režisér tenhle film natočil v roce 2017 v roce 2021 se rozhodl pro remake jen s jinými herci.  Na dětském táboře někdo unese kluka přijede jeho otec co dělá na ropných plantážích a snaží se ho najít. Bohužel je to bez napětí a skoro hodinu se tam jen blbě kecá a melou sračky pak z ničeho nic se najde viník a máme nějaké napětí. P.s. po delší době se jedná o film kde nikdo neumře  40 procent ()

Reklama

Morholt 

všetky recenzie užívateľa

Pátrání rozvedených rodičů po ztraceném synovi. Nic víc, nic míň. Film prakticky ničím nepřekvapí a jede si po přesně vymezené trati a nedává divákovi příliš velký prostor pro otázky. Ani finále odhalující pozadí chlapcova zmizení ničím nepřekvapí. Nicméně film má celkem slušné tempo vyprávění, příjemnou sychravou atmosféru a Jamese McAvoye s Claire Foy, kteří jsou výborní. Celkově slušná zábava na jedno použití. 60% ()

maddy 

všetky recenzie užívateľa

Self-remake, resp. britská verzia francúzskeho filmu, ktorú si natočil ten istý režisér. Pôvodný film som síce nevidel, ale podľa hodnotenia na CSFD to taktiež nebude žiadna sláva a vzhľadom, že jeho britskú verziu točí ten istý človek s tým istým scenárom, tak to nemohlo dopadnúť o nič lepšie. My Son síce nastolí v úvode celkom zaujímavú otázku "Prečo práve váš syn?", ale to iba preto, aby v nasledujúcich minútach mohol na ňu úplne zabudnúť a venovať sa veciam, ktoré s celou zápletkou okolo únosu nemajú nič spoločné. A tak sa tu zbytočne načrtne nepodstatná línia s tajomným zamestnaním postavy, ktorú strvárňuje James McAvoya, a zároveň aj to, že kvôli tomu stopnú, resp. preberú vyšetrovanie únosu jeho syna do Londýna, ale opäť ... ani táto línia sa ďalej nijako nerieši, iba sa jednoducho načrtne v dvoch vetách a namiesto toho celý film vyústi do toho najbanálnejšieho záveru, ktorý s predošlým dianím prakticky nijako nesúvisí. Proste tu došlo k únosu a je jedno kto, prečo a ako to celé zrealizoval. Film sa na to neunáva odpovedať, nijako to nerieši a namiesto toho sústredí na bezvýznamné, nikam nevedúce pod-línie, ktoré sa síce na prvý pohľad tvária dôležito a prepojené s celým dianím, no v závere je zrejmé, že tu boli iba preto, aby slepo natiahli stopáž filmu na celovečerný snímok. Inak je v My Son deja tak na ledva desať minút. Vo výsledku sa tu tak po ničom vyslovene nepátra, neodhaľujú postupne stopy, ani nedochádza k žiadnemu stupňujúcemu napätiu, a nič s ničím nesúvisí, čo je pre krimi film zásadný problém. Jediné pozitívum tak je, že si film po celý čas drží slušne depresívnu atmosféru a má vynikajúceho Jamesa McAvoya v hlavnej úlohe, ktorý tomu svojim výkonom pridáva punc vážnosti. Nebyť jeho, tak táto ehm krimi zapadne úplne. A nechápem prečo mal režisér potrebu točiť takúto zbytočnosť na dva krát. Nie je totiž ani dobrým režisérom, a scenáristom už vôbec nie. CELKOVO: 4/10 ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Keď niečo natočí ten istý človek po 4 rokoch podľa toho istého scenára, tak nemôže dopadnúť inak ako rovnako. S výnimkou hercov. Tí boli v tejto britskej verzii oveľa lepší. Vo francúzskej Mélanie Laurent nerobila nič len plakala. A Guillaume Canet bol nepresvedčivý. Tu je to presne opačne, charaktery sú zahrané oveľa lepšie, čo však z toho, keď filmu chýba viac thrillerového nádychu alebo silnejšia dráma. Proste slabo napísaný scenár nevykúpi ani najlepší herec. ()

Reklama

Reklama