Reklama

Reklama

Stratené ilúzie

  • Česko Ztracené iluze (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Lucien je mladý neznámy básnik, ktorý žije v 19. storočí vo Francúzsku. Do svojho života vkladá veľké nádeje a ambície. Opúšťa rodinnú tlačiareň v rodnom kraji, aby skúsil šťastie v Paríži po boku svojej ochrankyne. V tomto úžasnom meste sa čoskoro ocitá vydaný napospas vlastnému osudu a postupne objavuje zákulisie sveta zisku a pretvárky. Ľudská komédia, v ktorej je možné všetko kúpiť a predať: literatúru aj tlač, politiku aj city, povesť aj dušu. Lucien bude milovať, bude trpieť a prežije svoje ilúzie. (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (4)

blondboss 

všetky recenzie užívateľa

Tuto asi budem trošku vytrčať z davu, ale mne sa tento film dosť nepáčil. Dva a pol hodinová nuda, ktorá sa vliekla siahodlhými a monotónnymi dialógmi, ktoré síce aspoň mali hlavu a pätu, ale od historického eposu by som čakal o dosť lepšiu a výpravnejšiu réžiu s väčším presahom emócií na diváka. Naozaj okrem pár štipľavých scén tu nebolo veľmi čím zaujať. Škoda toho. 50 % ()

Vitex 

všetky recenzie užívateľa

Není to stoprocentní, ale při té bídě v dnešních kinech... velmi dobré, poctivě natočené a těch 144 minut působí jako 95. (Celou dobu jsem si myslel, že předlohu rozebírá Keller v Odsouzeni k modernitě, ale jde o jiný Balzacův román - https://www.youtube.com/watch?v=1NQDAHi7pcc . Každopádně, ani v prostředí médií a reklamy, kterému se Ztracené iluze věnují, se toho od 19. století mnoho nezměnilo.) ()

Reklama

rivah 

všetky recenzie užívateľa

Perfektní kostýmní drama pro generaci Netflixu (podle Bradshaw z Guardianu). To sedí. Nic víc než geniální Balzakova předloha v tomto kritikou přespříliš hodnoceném kuse není.(max.50%) ()

Galéria (46)

Reklama

Reklama