Minulost a přítomnost splývají v jedno. Melody vkročí na zakázané patro, kde hledá inspirovanou Anabelle. Zpěv napovídá, kudy jít ke ztraceným duším a novým odhalením. (Netflix)

Necrotongue

Pátá epizoda poněkud vybočila ze zajetých kolejí, když se prakticky veškerý děj odehrával v době, která neznala mobilní telefony, aplikace na všechno a sociální sítě, zato se ale vyznačovala véháeskami, pagery a sociálním životem na bázi osobních setkání (Považte! I sex se tenkrát často provozoval minimálně ve dvou a navíc offline!). Úplně vidím, jak mladší diváci houfně využívají Google, aby vůbec zjistili, co je to v seriálu za podivná udělátka. Po velmi dlouhé době cítím jakousi převahu:-) Ani tentokrát jsem se nedočkal zklamání; přestože tvůrci stále více odhalují celkový obraz, bez problémů udržují napětí v té správné hladině a ani atmosféra se ode mě nedočká kritiky. / Poučení: Neváhej použít moderní technologii k poznání minulosti. ()

Anderton

Piata epizóda sa primárne zameriava na Melody a jej pátranie. Veci vníma veľmi emotívne a tak si robí priebežne aj vlastné závery, pričom tie sa môžu, ale aj nemusia zhodovať s realitou. Ako to s ňou možno bolo a aj s podpálením domu, sa snaží Danovi v závere vysvetliť jeho zamestnávateľ. Opäť si ale nemôžeme byť týmito teóriami istí. A už vôbec nie tým, ako sú do veci zapojené nadprirodzené javy. ()

honajz2

Tak tady už mě to i většinu času dokázalo napínat a upoutat. Dokonce už v tom je znát i nějaké pevnější vedení děje a snad poprvé za celý seriál mám pocit, že tvůrci ví, kam to celé směřují. Ale pořád je tu třeba dost odhalit a tak doufám, že to neskončí žádným samoúčelným mindfuckem... Navíc oceňuji dost dobrý nápad udělat celou epizodu jen z pohledu Melody. Slabé 4* ()

Sany33

Príbeh: Melody vstúpi na tajomné šieste poschodie aby našla Annabel. Otvára sa jej pohľad na závyslákov, ktorý si idú drogu, ktorá pochádza z plesne zo stien domu. Miestny kňaz evidentne odhalil tajnú sektu v dome aj to koho uctievajú a tak ho bolo logicky nutné odstrániť. Melody konfrontuje Samuela ale akoby zázrakom stráca   všetky dôkazy. Prevedenie: Konečne sa dočkávame odpovedí na niektoré otázky či už z minulosti alebo súčasnosti. Celé to tajomno okolo kultu uctievačov démona-boha sa pomaly uzatvára a Samuel bude musieť ísť s kartami von. Teším sa na ďalšiu časť. 96% ()

kenkaku

No… že to šlo. Odpovědi jsou tady i přesto, že muselo dojít na trapnou odbočku (scéna se “smažkou”) co řekněme “betonově” vyšuměla do prázdna. Osobně nejvíc potěšila identifikace toho “poltergeista” a také se mi moc líbí, že padly nahlas otázky/teorie, které už napadly i mě taky v předchozím díle :). ()

klukluka

Je to úžasně pestrý propletenec myšlenkově i vizuálně nevšedních situací, přitom to ale pořád drží pevně pohromadě. Je to ten žánr, kdy se může všechno rázem zhroutit jako domeček z karet, kdy se do toho vloudí jeden falešnej tón a ten to celý kompletně rozhodí, ale zatím se jim to nestalo a já si přeju, aby to tak zůstalo. ()

warrenur

Tentokrat skor detektivka. Takze plesen je top droga? :) V sakristii skryval fararko take "fajnove" citanie. No teda...Tvorcovia si davaju nacas, a teda serviruju len malilinke kusocky, dostatocne velke na to, aby ste este spustili dalsiu epizodu, ale nevypli to z kratkej cesty. Malby posahanej kamosky boli kapanek "citatelnejsie", ako tie machule, co sme videli doteraz. Je nam dufam jasne, ze to je mozno mamina nasej citlivky, ci? :) ()

Najt

Tento díl byl slabší, co se temné atmosféry týče, ale informací jsme dostali dost. Takže mozaika se vybarvuje čím dál tím více. Co se ale týče příběhu, bojím se že toto dílo bude patřit k top nejlepším příběhů, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. ()