Buko

• Česko Buko

Jarmila sa po strate muža ocitne na životnej križovatke, kedy sa musí rozhodnúť, či zvyšok života už len trpezlivo „prečká“, alebo sa vzoprie osudu a vrhne sa do dobrodružstva s neistým koncom. Napriek dobre mieneným radám svojich dospelých detí si zvolí druhú možnosť. Tou je život na chalupe v romantickej divočine uprostred Máchovho kraja, kde to mal rád predovšetkým jej muž. Ten jej navyše v závete odkázal vyslúžilého cirkusového koňa Buka, ktorý jej život obráti kompletne naruby. S pomocou susedov sa rozhodne vzniknutej situácii postaviť čelom a čoskoro zisťuje, že aj keď to tak spočiatku nevyzeralo, práve s týmto koňom by sa jej do života mohlo vrátiť šťastie. (Cinemart SK)

fafejt001

Tak koník je fajn , to jo . Hlavní hrdinka je starší paní na kterou si člověk nějak nemůže zvyknout.  Nějak mne neoslovila.  Issová v nezvyklé roli hraje věrohodně a Špalková dobrá jako vždycky.  Cína  tak průměrný.  Film není špatný a je víceméně pro uřčitý typ diváka.  Možná se pletu.  Mladí se na něj asi nepohrnou.  Za mne slabší  ***. ()

Grázl83

Alice Nellis umi točit, ale psaní scénářů ji nejde. Další film, který je nudný, o ničem. Ani drama, ani komedie, prostě nic. To můžu koukat na Ulici a je to stejné. ()

PTuranyi

Vynikajúci rodinný film o vzťahoch v rodine, priateľstve, koňoch, starnutí a odvahe. Prekvapivé dedičstvo spočiatku vyznieva ako výzva pre zmenu životného smerovania ale nakoniec sa z neho vyvinie hipoterapia pre celú rodinu a blízkych. Produkcia je veľmi dobrá hoci to nie je Hollywood. Príbeh, obraz, hudba, všetko do seba zapadá a aj herci v tejto dobrej polievke pre duše sú dôležitou ingredienciou. Anna Cónová síce nie je veľmi známa, ale svoju hlavnú hrdinu stvárnila dobre. Najviac by som však vypichol bravúrny výkon Marthy Issovej v úlohe autistky Terezy. 75% ()

Dawe2

Skvělá Cónová a  naprosto vynikající Issová, to byl herecký koncert, kterým si film ve vedlejší roli strhla téměř pro sebe. Poklidné tempo a koně tam bylo hodně. Ale pěkné, moc. ()

Kozlowski8

Jarmila se po smrti manžela rozhodne - navzdory přání svých dětí - strávit zbytek života na chalupě, obklopené krásnou přírodou a starat se o vysloužilého cirkusového koně, kterého jí v závěti odkázal její muž. Žena, která se koní vždy bála, získává touto výzvou novou chuť do života. Vcelku hezký film, i když v některých pasážích zbytečně natahovaný, se skvělou, neokoukanou a absolutně přirozenou Annou Cónovou v roli Jarmily a stejně skvělou Marthou Issovou v úloze autistické dívky ze sousedství. Film, který stojí za zkouknutí. 65 %. ()

r007

Rozhodně milý film, místy dost naivní, místy trefný, ale vesměs povedený. Nicméně Alice Nellis umí i líp. Výborná Martha Issová. ()

0kozel

Po dlouhé době velice příjemný český film. Bylo skvělé, že byla obsazena neokoukaná Anna Cónová, perfektní výkon předvedla Martha Issová. Kromě jiného, co už tu zaznělo v komentářích přede mnou, bych ocenil nástin střetu mezi generacemi. ()

jevrej

Po dlouhé době jsem byl v biografu. Dokonce na českém filmu. A ten film nebyl cringe. A moc se mi líbil. Stojí za návštěvu kina. Opravdu. Pokud nepotřebujete ve filmu výbuchy, násilí, nebo řešení nevěry měl by se se velmi pravděpodobně líbit i vám. Přidávám jednu hvězdu protože české filmy mají podle mého vždy o cca 10 % méně než by měli mít. ()

Trageeed

Nenápadný a pro spoustu lidí nudný film. Nejsou v něm velké emoce, maximálně vyhrocené situace. Většina hereckých výkonů je hodně přirozená a civilní, teda až na Marthu Issovou, která se svojí postavou autistické Terezy balancuje na hraně kýče a parodie což je u podobných postav dost běžné. Možná se místy lehce dotkne, ale většinu času zůstává vzpřímenou a jistou. U Buka si musíte hodně věcí najít a odvodit sami, ale proto to je uvěřitelný a skvělý film... ()

sonyrx

Krásné! Moc pěkný film. Paní herečku v hlavní roli neznám, byla perfektní, stejně jako ostatní, a Martha Issová byla vynikající v roli slečny s autismem. ()

durkes

Veľmi príjemný, pomalšie sa vlečúci príbeh spätosti človeka s prírodou, o starobe a rodinných vzťahov a pút. Veľmi dobré herecké výkony, nad ktorými vyčnieva úžasná Martha Issová, v úlohe autistického dievčaťa.  Fakt ma ten film bavil a je to príjemné prekvapenie roku 2022. ()

futislav

Milý rodinný film s laskavým humorem. Výborné Anna Cónová i Martha Issová. Issovou jsem nemusel od její slabomyslné politické agitky, ale tímhle si polepšila o několik příček. Je to možná trochu přepálené časově, ale nevadí. Bílá vrána mezi českými komediemi. ()

Neubauten

Pre akého diváka je tento film? Pozerať milého koníka alebo hrajúce sa mačiatka môže človek, ktorého to zaujíma, na YouTube a nemusí ísť na to do kina. Podpriemerné ozvučenie filmu. ()

PoprockCZ

Je to minimalistické. Několikrát jsem přemítala nad tím, jak to muselo být levné natáčení, když se vše odehrává na 1 lokaci farmy a poměrně velká část filmu je věnovaná jen koni samotnému. Martha Issová svou roli hraje skvěle (nemoc je vyobrazena částečně karikaturně, ale komicky funguje perfektně). Z hlavní představitelky babičky jsem měla pocit, jako by šlo o neherečku - některé promluvy byly nepřesvědčivé. Myšlenka filmu je sice jednoduší, ale jako celek se mi to líbilo. Lidé by si měli jít za svými sny i navzdory strachu. ()

JB001

Pustil jsem si to na ČT1 z čiré zvědavosti, protože mne zaujal název filmu, který evokoval mé vzpomínky na mládí. BUKO byl myslím dánský sýr, který mi moc chutnal. Víc než tento film, který mne nijak neoslovil a tudíž ani nedokoukal. Asi proto, že jsem chlap. Nebo že mám raději psy než koně ()

tata22

Film, který mile překvapil. Přestože Alici moc nemusím, přestože ten film není žádná pecka a dokonce i vím, že si ho podruhé nepustím, i přesto ho hodnotím vysoko. Bylo to takové milé pohlazení, něco co dneska ve filmu obecně hodně schází. Když to dokoukáte tak máte dobrý pocit, jakéhosi nepopsatelného dobra. A kromě toho, přestože nejsem milovník koňů tak musím říci, že můj jmenovec "Láďa" byl opravdu nádherným koněm a byla radost na něj pohledět.  Povedla se myslím i hudba a herecké výkony byly taky fajn, přiměřeně dílu a v souladu s ním. Co víc si člověk může přát na nedělní večer v TV na ČT 1 :-) ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)