Reklama

Reklama

Shogun Assassin

  • Japonsko 真田幸村の謀略
Trailer

Obsahy(1)

Šílený, paranoidní šógun se rozhodne nechat zlikvidovat elitního samuraje Ogamiho, o kterém se domnívá, že by pro něj mohl být hrozbou. Plán však nevyjde, je zavražděna pouze samurajova manželka Azami. Ogami se tak se svým malým synkem Dajgorem vydává na cestu pomsty proti celému šógunátu, stává se z něj legendární nájemný zabiják Vlk samotář, vrah se synem.
Snímek vznikl pro americký trh sestřihem z prvních dvou dílů japonské samurajské série Vlk samotář a mládě (Lone Wolf and Cub). Kromě nadabování do angličtiny došlo ke zjednodušení zápletky, doplnění voice-overu vyplňujícího mezery v ději a nahrání nové, elektronické hudby. (VanTom)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (45)

zelvopyr 

všetky recenzie používateľa

Je velmi vtipné, že tohle měla B. B. v Kill Billovi jako bed-time story :) A naopak je zajímavé, že brutální slepenina ze seriálu (brutální střihem i obsahem) tak dobře funguje... Jinak.... před Tomisaburem jsem si dokonalého mistra boje s mečem představoval dost jinak než jako obtloustlého tatíka v letech -- ale je to naprosto přesné, a z toho člověka jde hrůza, zejména ve scéně Daigorova výběru nebo odmítnutí podvolit se... ()

anais 

všetky recenzie používateľa

V podstatě se nejedná o plnohodnotný film, ale sestřih prvních několika dílů série o Lone Wolfovi. Film tedy poztrácí mnohé podstatné detaily příběhu, takže se může stát, že se divák v příběhu ztratí. O nějaké postavy a jejich motivace tu však nejde. Tento film je založen na opravdu zběsilém střídání akčních sekvencí, které jsou často natočeny s velkou invencí, alespoň mě jako Evropanovi to tak připadá, v zemích východních to ta výjimečně vypadat nemusí. Jako příklad bych uvedl víření rób ninja-gejš. Kdo nechce sledovat tuhle úžasnou sérii krvavých efektů, která má příběh ořezaný na úplnou dřeň, nelze mu než doporučit původní sérii, která je samurajskou tematikou a hutnou hrdinskou story prodchnutá skrz naskrz. To, že shlédnutí je povinnost pro každého fanouška podobných filmů podpořím ještě faktem, že sám Quentin Tarantino se nechal tímto dílkem víc než inspirovat a ztvárnil mnoho akčních scén v Kill Billovi na základě shlédnutí právě Shogun Assassina. (stříkání krve je úplně identické a i některé scény se zdají být podobně snímány) ()

Reklama

Marius 

všetky recenzie používateľa

Keby som mal Shogun Assassin hodnotiť ako prehliadku iai a kendžutsu tak bez akýchkoľvek pochybností dostane plný počet. Ja mám však zhodnotiť film. Film, ktorý je síce zaujímavý a správne japonsky krvavý, ale vzhľadom na to, že ide o zostrih niekoľkých filmov dosť nekompaktný, takže vlastne ani nemôže ísť o plnohodnotný film. Zaujímavé je ale spätne zistiť, čo bolo inšpiráciou pre Tarantina keď točil Kill Bill.....niektoré veci sú doslova ukradnuté (kto ste mali možnosť vidieť vystrihnutú scénu z vol. II viete o čom hovorím). ()

DaViD´82 

všetky recenzie používateľa

342...345 ninjů... Naprostý kult ve všech myslitelných ohledech. Tajemný Lone Wolf se svým synem na cestě za klidem duše (a nebo do zatracení; vyberte si), která je lemována nějakou tou stovkou mrtvol, hektolitry krve a spoustou odpadajících lidských částí. Jedná se o sestřih úvodních dílů volné série o jejich společné cestě. I tak to obsahuje emocionální hloubku, jakou byste tomu na letmý pohled záležitosti nepřiřkli. Jediná, bohužel velká, výtka míří k tomu, že je místy až přespříliš poznat, že se jedná "pouze" o sestřih. Jeden z filmů bez něhož by Tarantino neměl co vykrádat v Kill Billovi. ()

Kusko.t2 

všetky recenzie používateľa

Americká verzia prvých troch častí Lone Wolfa (KOZURE OKAMI: KO WO KASHI UDE KASHI TSUKAMATSURU, KOZURE OKAMI: SANZU NO KAWA NO UBAGURUMA a KOZURE OKAMI: SHINIKAZENI MUKAU UBAGURUMA) je iba mixom spomínaných samurajských filmov s Ittom Ogamim a jeho synčekom Daigorom. Pre diváka, ktorý pozná pôvodnú sériu je sledovanie upravenej verzie pod názvom “Shogun Assassin“ iba videoklipovým zážitkom bez ducha originálu. Poprepletané scénky Itta Ogamiho idúceho cestou pekla naprieč krajinou sú iba zlepencom ústrižkov jeho životného príbehu bez hlbšieho zmyslu. Okrem vcelku zaujímavej a pasujúcej novej zvukovej stopy svižne dokresľujúcej súboje zatrateného pomstiteľa Itta Ogamiho, je “Shogun Assassin“ charakteristický a súčasne rozdielny v porovnaní s originálom o alternatívne dialógy. Rovnaké scénky, ale z úst Itta Ogamiho znejú iné slová :) Proste gulášovitý a nesúrodý príbeh snažiaci sa priblížiť exotickosťou bežnému americkému divákovi, ktorý nepozná nič iné, len zhruba americko-taliansku produkciu. Niet divu že gulášovitý, veď ho rozpráva malý synček veľkého otca Daigoro :) Na druhú stranu treba povedať, že ak bude “Shogun Assassin“ tým prvým filmovým zážitkom s Ittom Ogamim v hlavnej úlohe, výsledný dojem by nemal byť pre fanúšika podobných klasických dobrodružných sekačiek na meče (katany) sklamaním. Pozor, ale o to menej môže zaujať pôvodná japonská séria, ku ktorej sa “Shogun Assassin“ môže stať prirodzeným lákadlom. ### “Shogun Assassin“ sa vďaka zobrazeniu násilia a krvavých masakrov na obraze, stal v čase svojho vzniku tŕňom v oku niektorých cenzorov. Na Novom Zélande ho dokonca úplne zakázali, vo Veľkej Británii sa o to pokúsili. V roku 1981, kedy sa v Británii dostáva do miestnych kín verzia v podobe o 2 sekundy orezanom zostrihu, sa cesta filmu iba začala. S časovým odstupom po prepustení filmu do kín prichádza zásluhou distribučného štúdia “Vipco“ čas na nahodenie VHS-ok na britský trh. Umiestnenie filmu na domácom distribučnom trhu cenzorov z BBFC až tak pobúrilo, že začali proti nemu uplatňovať kroky vedúce k zákazu a stiahnutiu z obehu video zábavy. Kópie filmu boli sťahované a distribútori potrestávaní. Stíhanie filmu ale zlyhalo a nikdy sa neprepracovalo až do finále v podobe označenia a pridelenia na zoznam “Video nasties“. Proces cenzorov slávil porážku. “Shogun Assassin“ sa obratom vracia na trh. Oficiálne sa nikdy na neslávne známy zoznam v skutočnosti NEDOSTAL. Po rokoch od prvotných problémov sa štúdio “Vipco“ rozhodlo o znovuvydanie “Shogun Assassin“ v roku 1992 (totožná verzia ako tá, čo bežala v kine). Úplný Uncut prichádza až v roku 1999 zásluhou distribučného štúdia “Horror Video“. ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (3)

  • Filmaři najali hluché odezírače ze rtů, aby pomohli sestavit anglické dialogy tak, aby pohyby rtů odpovídaly pohybům japonských herců. (Rominator)

Reklama

Reklama