Starodávné apokalypsy

• Česko Největší apokalypsy dějin (viac)
Veľká Británia / Nemecko, (2021–2023), 8 h 39 min (Minutáž: 43–44 min)

Každý kontinent má své ruiny, místa, kde jen kameny vyprávějí o padlých civilizacích. Ale všechny tyto pozůstatky vyvolávají stejné otázky - jak mohlo něco tak velkého téměř zmizet a proč se obecně civilizace hroutí? Tento seriál sleduje archeology, kteří zkoumají ruiny po celém světě a odhalují důvody, proč se některé z největších civilizací v historii zhroutily. Některé z největších světových přírodních katastrof tyto civilizace zcela vymazaly - což je pro nás lekce z historie. (Viasat)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (2)

Sodoma (2021) (S01E01)

Velmi zajímavý dokument. Škoda jen, že v něm jsou tak zjevné nesmysly. Například: "Tým v Tall el-Hammamu postupně odhaloval tajemství metropole rozprostírající se na ploše přibližně šedesáti hektarů, v níž podle odhadů žilo až 65.000 obyvatel." Myslel jsem si, že jako obvykle jde o chybu v překladu. Leč není tomu tak. Překlad přesně přeložil originální znění: "The Tall el-Hammam Team are gradually unearthing the secrets of a vast metropolis spanning an area approximately 150 acres with an estimated population of up to 65,000 inhabitants." Což je samozřejmě naprostý nesmysl. Ovšem jinak velmi zajímavé, hltal jsem to, ani jsem nedutal. Jen prostě má kalkulačka v mozku počítá, když slyší čísla, a mozek řídící se logikou je hned vyhodnocuje a to trochu kazí můj umělecký dojem z dokumentu. ()

Ztracené město Heliké (2021) (S01E03)

Zatím má seriál stoupající tendenci. Tento díl jsem hltal skoro bez dechu, jako detektivku :-) ()