Upíři žízní po čerstvé krvi!  Jsme mocní, neporazitelní, vládneme! Někteří by nás možná nazvali upíry, ale na označení naší rasy až tak nesejde. První byla Alžběta Báthoryová, známá také jako Čachtická paní. Tak jako ona i my využíváme krev nižších živočichů, lidí, ke svému prospěchu. Ale i přes všechny výhody a přednosti nám něco chybí – vůdce. Právě proto jsme vyhledali posledního přímého potomka Alžběty Báthoryové, Kate Davisovou, a přesvědčujeme ji, aby se připojila na naši stranu. Není to lehké, Kate je houževnatá a odmítá svůj předurčený osud. A to se nevyplácí! (oficiálny text distribútora)

obitus

Australský horror, ve kterém upíři nenápadně infiltrovali lidskou společnost, mají své farmy, ve kterých pro krev chovají zdravé a silné lidské jedince a prakticky vůbec se nechovají jako nám známí krvesajové. I hlavní hrdinka Kate, podle všeho potomek Alžběty Bathoryové, má s jejich existencí z počátku problém. Ale oni ji mezi sebou chtějí a když něco chtějí... další z netradičních upířin, která se nese na podbně atmosférické vlně jako jiné australské horrory té doby rozhodně nedělá žánru žádnou ostudu. Možná je trochu dlouhá a místy zmatenější než systém ústecké hromadné dopravy, ale kladů, mezi které počítám i vynikající herce (Henry Silva!), je přeci jen výrazně více. ()

darkrobyk

Hrdinkou psychologického thrilleru s prvky hororu je Kate Davisová (Chantal Contouriová), která netuší, že pochází z významného rodu Alžběty Bathoryové. Společenstvo upírů, kterých je po celém světě okolo sedmdesáti tisíc, se snaží získat ji pro svou věc. Kate se ovšem vzpírá, odmítá lidskou krev i začlenění do společenstva. To se snaží využít všech přesvědčovacích i donucovacích prostředků. Na straně Kate je jen Dr. Fraser ((D. Hemmings), který usiluje o její pomalou a nenásilnou asimilaci. Zdejší upíři žijí mezi lidmi, nevadí jim slunce ani náboženské symboly a krev získávají z farem, kde chovají vybrané lidské jedince. Zuby k napití nepotřebují jen v případě obřadu, anebo mimořádné situace. Působivá je psychická manipulace, připomene totalitní praktiky. Ještě než se spustí sprcha, divák podvědomě tuší, že voda to nebude. A destrukce pokoje působí bez počítačových efektů věrohodněji. Tajuplnou atmosféru dokresluje velmi dobrá hudba. I podruhé jsem spokojen. ()

666teen

Zajímavý nápad. Podle tvůrců filmu může být upír každý, kdo vám pije krev sluníčko, nesluníčko. Krvesajovové tady tvoří jakousi panskou rasu, která má vybrané lidi ubytované v lidínech (stejně jako krávy v kravínech) a pravidelně si z nich pro sebe odčerpává červenou dobrotu. Nebohá potomkyně krvavé Alžběty Bathoryové, která o svých soukmenovcích a předcích nemá ani tuchu se musí se svojí novou identitou pořádně poprat. Moc odvázaná z toho není, ale krev není voda, že? ()

SOLOM.

Jediné co mi na filmu vadilo a to opravdu dost, byla přemíra naprosto nudných pasáží, které mě dokonale uspávaly až se jim to nakonec i povedlo a já si musel Žízeň pustit znovu, abych vůbec věděl jak to celé dopadlo. Tenhle fakt zřejmě i ovlivnil můj celkový pohled na film, protože zatímco oceňuji režisérovu kreativitu a scénáristův experiment fakt, že jsem se polovinu filmu dost výrazně nudil a nepomohl ani slušný hudební doprovod mi nedovolí jít v hodnocení moc nahoru. Tenhle snímek doporučuji vidět především jen fandům upířího žánru, nebo australské produkce, protože zbytek z toho asi zrovna dvakrát odvázaný nebude. ()

Goldbeater

Horor příliš nečekejte. Snímku vévodí halucinační scény v prostředku filmu, kdy se dostavuje slušná hororová atmosféra, jinak jde ale spíše jen o moderní upírské drama na téma, jak by to asi vypadalo, kdyby upíři žili mezi námi jako vykořisťovatelská organizace. Škoda, že zlověstný Henry Silva nemá ve filmu více prostoru, když už ho vytáhli ze Spojených států do Austrálie. Se svým démonickým zjevem mohl aspirovat na arcizáporáka, přitom má více méně postradatelnou vedlejší roli. ()

• Herec Henry Silva po obsazení do filmu prohlásil: "Miluju cestování. Právě to a scénář byly důvody, proč jsem se rozhodl odjet do Austrálie." (Cheeker)
  • První film režiséra Roda Hardyho, který byl uveden do kin. (Cheeker)
  • Natáčelo se v australském Melbourne. (Cheeker)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)