Štyria tankisti a pes

• Československo Čtyři z tanku a pes (viac)
Poľsko, (1966–1970), 18 h 58 min (Minutáž: 42–66 min)

Predloha:

Janusz Przymanowski (kniha)

Włodzimierz Press, Tadeusz Fijewski, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Franciszek Pieczka, Malgorzata Niemirska, Pola Raksa, Roman Wilhelmi, Szarik (viac)

Polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se varcejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností, nebezpečím vojenského života, a proto je stále tak oblíbeným. (Řitka video)

Recenzie používateľa Winster k tomuto seriálu (10)

Štyria tankisti a pes (1966)

Čtyři z tanku a pes mám spojene predevsim s detstvim, kdy jsme na to s brachama cuceli v nedeli rano v televizi. Clovek vnimal hlavne ten tank, střílení a "akční scény". Po dalším shlednuti musim rici, ze serial je rozhodne koukatelny, kdyz ho nevnimate jako valecny serial, ale spis takovou pohadku co moc nevychází z reality. Sceny jsou tam nekdy dosti komicke, hlavne ty kde se strili...Tankysti dost casto plni ulohu zenistu, pesaku a specialnich jednotek, aby to nebyla nuda. Libi se mi i zapojeni vice vedlejsich postav do deje, ktere je mnohdy spise obohacujici. Nejvice mi v serialu vadila postava Janka, jeho Dušínovká povaha, vzdy vsecko spravne, vzdy vsechno nejlepe...a vzdy vsechno pro nej: zbrane, povýšeni, holky...chvála. Do smrti puvodniho velitele tanku se to jeste da...pak uz je to otres a hrozne mi to vadi. Nejlepsi postavy jsou Gustik a Tomek, protoze presne tohle vtipne duo se do tohoto serialu hodi. Nejcernejsi kartu si vytahl Grigori, ktery je v tanku spis jako pate kolo u vozu a jeho hlasky jsou po vetsinu spis trapne. ()

Psí pazour (1966) (S01E04)

Mlatici scena je vtipna... ()

Most (1966) (S01E06)

Vice jak 4 mesice v nemocnici. Janek je v serialu opravdu hlavni hrdina non plus ultra, vsecko jen pro nej. Gustik ma svaly a dobrej humor a sekunduje jim Grygory, kterej tam je jak 5 kolo u vozu. ()

Rozcestí (1966) (S01E07)

Janek je velitel...Bitva jak z romanu. A vše pro janka. ()

Výměna (1969) (S02E01)

Oni nas natuty zastreli a jeste seberou kolo! Nejlepší funny dil ever :D jak starej čerešnák táhne Tomka k brigádě. ()

Válečná setba (1969) (S02E03)

Tank si na vlastni pest jezdi po mape bez zasobovani paliva :D Moc pekny konec... ()

Pevnost Olgierd (1969) (S02E04)

Trosku mi ten Dušínovskej komplex Janka vadí. ()

Sázka na smrt (1969) (S02E05)

Nejlepsi je Gustik <3 a Tomek to je dvojka! ()

Domů (1970) (S03E05)

Pekny konec... ()