Na Islande niekto vykráda banky, peniaze však nie sú to, čo páchateľov zaujíma. Tento kriminalistický oriešok môže vyriešiť len tvrdý a nekompromisný Bússi a jeho elegantný partner Hörđur, hrdý bisexuál. Uletená paródia na hollywoodske akčné filmy ako queer odpoveď na Smrtonosnú pascu 3. Homoerotické napätie, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou každého buddy-movie, sa tu na nič nehrá a je zdrojom humoru a podvratnej zábavy. (Filmový festival inakosti)

jiri.twist

Měl jsem zrovna dost splín, tak jsem chtěl přijít na jiné myšlenky. Tato blbinka mě částečně i pobavila, ale jaksi jsem se do ní nemohl dostat úplně na sto pro. Rozhodně ale stojí za zkouknutí...7877 ()

petrsv

Film je především parodie a je potřeba to brát jako hlavní žánr. Jasně, že je v něm akce, humor a romantika, ale nic z toho nelze brát vážně. Roztomilá kravinka pobavila, mohla být více prostříhána, ale jinak fajn. ()

easaque

1* akční žánr filmu bych zrovna z Islandu nečekal a navíc v kombinaci s gay tématikou mě nalákal natolik, že jsem ho chtěl vidět. Musím uznat, že je to velmi netypický film a podobný se jen tak nevidí, ale to neznamená, že se vidět musí, i když momentální má skóre v červených číslech. Po dokoukání nakonec tuhle "zábavnou" parodii nemám zač pochválit, takže musím začít kritikou. Mix žánrů působí nesourodě a je hodně znát, že jde o režisérskou i scénaristickou prvotinu bez předcházejících zkušeností. Nedotažený amatérismus bije do očí každou chvíli, ale nejspíš se štáb při natáčení musel bavit narozdíl ode mě, protože nebylo skoro čemu se smát a často jsem jen kroutil hlavou, jak tohle mohlo jít do kin. Rozhodně kvůli gay lince nestojí na film koukat, protože je prvoplánová a vyumělkovaná bez emocí. Za mě palec dolů a hvězdičku maximálně za to, abych nevzal režisérovi chuť natočit další film ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1- /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hollohlaway

Na mě příliš bizarní a nesourodé. Některé části byly skutečně originální a parodování akčních filmů baví, ale občas to příliš tlačí na efekt. Hudební doprovod místy sedí skvěle, místy dost irituje, někomu to rozhodně sedne víc, já měl chvilky, kdy jsem se i nudil. Věřím tomu, že se pan režisér-brankář dobře bavil a potenciál v něm je, šanci mu dám.Febiofest 2022 ()

Azurose

Policejní tajemství je filmem všech žánrů. Avšak... Na komedii je málo vtipný, na drama málo dramatický a na romantiku neromantický. Ve filmu se žánry kříží jak na běhacím páse, a to je podle mě právě ten problém. Snímek neví, jaký vlastně má být a vznikl z něho jakýsi mišmaš o policii a lupičích. Přesto se na něj naprosto výborně kouká, jelikož si opravdu drží diváckou pozornost a minimálně do 1/3 se nedá příběh ani předvídat. Od poloviny filmu to už ale jde z kopce... Největším zklamáním jsou opakované vtipy, které na své vtipnosti rychle ztrácejí, špatné post-synchrony, zvláštně zasazená milostná linka a špatné VFX. I přes to všechno ale jde o v celku povedený low-budget debut bývalého fotbalisty, který se dal na kariéru filmového režiséra. Zda je film distribuovatelný jinak, než přes kina, pro mě zůstává záhadou. ()