Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.  21. století, svět po třetí světové válce. John Preston je zvláštní agent vycvičený k trestání lidí, kteří nedodržují společností stanovená pravidla. Striktní režim světa budoucnosti likviduje každého, kdo projeví cit či ukrývá knihy, umělecká díla či hudební nosiče. Ty jsou totiž zakázány, protože umějí vyvolávat emoce a ohrožují tak umělou stabilitu totalitního státu založeného na strachu a represi. Co se stane, když agent s povolením zabíjet všechny, kteří se nějakým způsobem pokoušejí vymknout tomuto nesnesitelnému životu, vynechá svou povinnou pravidelnou dávku Prozia - drogy zbavující lidi emocí? A co se stane, když tento muž vzápětí potká krásnou a citlivou mladou ženu, která je odsouzena k smrti? Johnovi nezbývá než přehodnotit vše, co dosud bezduše vyznával, a pokusit se zachránit svět i sebe samotného. (oficiálny text distribútora)

smitka8

Equilibrium mi hodně připomnělo Orwellovo 1984 a trošku i Matrix, přesto se mi tento futuristický snímek moc zalíbil. Skvělé bojové scény, dokonalý Christian Bale a nádherná scéna se štěňátkem:-) ... 9/10 ()

blue.claire

Skvělé scény. Občas dojem jak kdybych koukala na odnoš Matrixu. Jedinečné, smutné, fakt dojemné až nepochopitelné. Skvělé výkony - zachovat tvář bez emocí pravděpodobně není hračka. A pochybnosti jsem neměla, takže obdiv. Mám z toho těžkou depku. Takové temno to snad ani není možné. Vlastně nemám depku, říkám si "oh happy day". ()

goniss

tak tohle Baleovi sedlo. Výborný akční scénař, který už od samého začátku umí dostat člověka do děje. Podobenství Matrixu se nevylučuje, ale slučuje se úspěšnost dojmů a celého obsazení. Scény s Christianovym výrazem; či kdy je sám v kruhu proti eliťákům jsou fascinující, ale tak nepravdivé a nemožné.. Ale co, kolem 85% to na mě udělalo skvělý dojem :) ()

Benny99

S Matrixem se to moc srovnávat, když měl 3x větší rozpočet, ale podle mě si to těch 75% zaslouží. Možná to některé nápady vykrádá, ale mě to nikdy moc nevadilo, takže příběh celkem OK ( i když si myslim, že kdyby si všichni lidi na planetě nepíchli Prozium a udělali by revoluci, tak asi by ten přísnej režim povolil, ale nebudu se šťourat v něčem, co se nikdy nedovim), dál Chrisian Bale je bad-ass v každým filmu kde hraje, pak ta klasická hudba co tam hrála do toho všeho (hrála tam ne ? :D ) a nakonec akční scény.Kdyby byl rozpočet aspoň o 10 melounů větší, tak by ty akční scény vypadaly líp, ale mně se celkem líbili....no tak to bude asi vše k Equilibriu ---------► 80% ()

El-Barto

Ze začátku překvapení jako bejk, zajímavá myšlenka docela dobře rozvedená, ale ta citová přeměna mě nijak nesebrala. Bude to asi tím, že Preston objevuje narozdíl od Nea emoce člověku vlastní, což po chvíli přestává být zajímavé. Christian Bale válí a tu bezcitnost mu baštím, i akce je na hodně dobré úrovni. Neni na škodu Equilibrium vidět, je to zajímavý film, jehož sledování vyvolává stejné emoce jako po vpichu Prozinu. ()

joudas

To jsem takhle jednou v noci nemohl spát, přepínal jsem z jednoho programu na druhý a najednou (tuším, že to bylo na ČT2) jsem narazil na, pro mě tehdy naprosto neznámé, Equilibrium. A byla z toho láska téměř na první pohled. Je to sice vykrádačka všeho možného, vypadá to místy docela lacině a i samotný scénář má své mouchy (většina z nich stojí a padá na rozdílných názorech na otázku, co všechno je cit a do jaké míry je jím člověk ovlivněn). Ale zároveň má několik hodně emotivních scén, efektní akční přestřelky, velmi zajímavou myšlenku, styl. Zkrátka je pro mě Equilibrium srdcová záležitost a jako celek se mi strašně líbí. Mimochodem, asi moje první filmové setkání s Ch. Balem, kterého mám od té doby taky hodně rád. ()

piranha

Uvažovala jsem o odpadu, protože je to jednoduše řečeno bezbřehá trapárna. Záchránila to jen a pouze roztomilost štěňátka bernského salašníka. ()

Bozvav

Velmi dobře udělaný film, slušné herecké výkony, efekty super. Jen ten námět mně nějak nesedí. Každopádně v této kategorii patří k nejlepším. ()

Darren98

Pokud by se někdo rozhodl zhlédnout tento dramatický film o myšlence bezcitné antiutopie, ocitnul by se po skončení snímku v emocionálním rozpoložení a hlubokém zamyšlení o významu lidského bytí, neboť jde o hluboce rozebrané téma týkající se veškerých zákoutí přirozené schopnosti člověka cítit. Snímek se mohl stát, a také stal, jedinečným a životním zážitkem čerpajícím především z divákovy citlivé povahy. Děj filmu se odehrává ve smyšleném světě budoucnosti, kde se přeživší 3.světové války rozhodli zamezit byť jen sebemenší možnosti jakékoli další lidstvu ohrožující katastrofě vytvořením pilulky, takzvaného prozia, jež umožnilo uskutečnit revoluční myšlenku, že válečné hrozbě lze zamezit odstraněním pocitů jako jsou hněv, žárlivost a nenávist, ovšem za cenu ztráty i všech zbylých pozitivních emocí. Hlavní hrdina, John Preston, je nejvyšší klerik (člen nové armády Equilibria) likvidující vzbouřence proti tomuto systému a vše, co může vyvolat jakékoliv pocity. Zápletka přichází v momentě, kdy se pouhou náhodou klíčové postavě rozbije ranní dávka prozia a on poprvé procitne. Příběh postupně odkrývá divákovi jemu neznámou povahu tamního světa a společnosti z pohledu emotivně neznalého Johna, kterýžto v průběhu filmu citově dozrává. My tak můžeme být svědky toho, jak člověk postupně objevuje své jednotlivé pocity a nalézá jejich hořkosladkost, zatímco musí nadále předstírat, že je pouze bezcitným pěšákem. Johna, poznamenaného životně důležitou událostí zahrnující popravu manželky za "citový zločin", pomáhá nevědomky emočně stabilizovat členka rezistence, zastávající úlohu jakési pozitivní role, ne-li snad i lásky. Toto jedinečné drama navíc dominuje i na poli akčního žánru, doplněno napínavou atmosféru thrilleru ve stylu kombinace depresivně dlouhometrážních a prostých záběrů na jednotlivé postavy a napínavých scén s tichou melodií i kamerou na správném místě. To vše je doprovázeno nenápadnou, avšak velmi výstižnou hudbou, která při každé scéně patřičně podtrhuje tón dané situace. Samozřejmě, že film má i své mouchy - akční sekvence mohou být pro leckteré diváky nepřehledné, neboť jejich adrenalinová povaha si vyžaduje rychlé střihy. Navíc pro svůj vliv na divákovy pocity obsahuje film i brutální a nelítostné scény poukazující na bizarnost necitlivých lidí. Equilibrium působí velkým dojmem na všechny emotivnější lidi a ironií je, že citově vydírá své diváky, přestože je celkově založen na konceptu světa kompletně bez emocí. Jde o velmi povedený režijní debut Kurta Wimmera, který rozhodně změní váš pohled na svět, ať už pozitivně, či negativně. 99%, Boží ()

pirko7

Emocialní sérum, ok chápu. Ale jak se z jednoho člověka stal nadčlověk, kterého nikdo netrefí ani když minutu střílí na jednom místě a točí jen rukama :-D. Ty akční momenty bych bral leda v Matrixu. Zvláštní že i ty co sérum brali, mají emoce jako vztek, smích a strach. Prostě blbost. ()

Azurovydrak

"Ale já, jsa nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj měkce, neboť šlapeš po mých snech." Nelžeme si do kapsy. Equilibrium je přepálené nereálné sci-fi béčko, které je nutno brát s velkou rezervou. Když ale divák přistoupí na režisérova pravidla, akceptuje pošetilou přesílenost hlavního hrdiny a naladí se na ponurou atmosférickou notu dystopické budoucnosti, najde v ní nevídanou krásu a filosofii. "Nevidíš to, Prestone? Je to pryč. Všechno, co nás dělá tím, kým jsme, jsme prodali." - "Nejsou války. Žádné vraždy." - "A co myslíš, že děláme my?" Téma filmu je totiž jako stvořené pro zamyšlení. Co nás činí lidmi? Byli bychom jimi i poté, co bychom ztratili city? Byli bychom schopni takovou věc dopustit? A pokud ano, našli bychom sílu se osvobodit, a znovu se jimi stát? "Postarám se, aby s tebou jednali šetrně." - "Oba víme, že oni nikdy nejednají šetrně." - "Potom je mi líto." - "Ale není. Ty ani nevíš, co to znamená. Je to jen bezvýznamné slovo pro pocit, který jsi nikdy necítil." Je opravdu smutné, jakým kasovním propadákem se tento snímek stal, jelikož je v mnoha ohledech nadčasový a zasloužil by si více uznání a pozornosti, než se mu dostává. "Buď opatrný, Prestone. Šlapeš po mých snech." - 90% ()

Dr_Virus12

Začátek filmu mi dost připomínal film 1984, příběh byl poutavý do té doby, než se z toho stal Matrix. Osobně nic proti matrixu nemám, avšak ta hudba a až přehnaný souboj na konci se mi do tohoto prostě nehodil. Myslím, že ze samotného konce toho mohli vytěžit více, mohl být dramatičtější a hlavně poutavější. Takhle náš hlavní hrdina prostě jen šel a zabil vše, co se kolem něj jen pohlo, téměř bez sebemenšího škrábance. Závěrem už jen chci říct, že kdyby hlavní postavu nehrál Christian Bale, tak by tento film byl o dost, dost horší. ()

Johnny

Rozhodne ma táto sci-fi pobavila viac ako M-Reloaded so svojou veľkoleposťou. Equilibrium stavia na dobrom nápade, ktorý rozvádza v rámci svojich možností. K tomu výborné akčné scény trochu v Matrixovom šate ale páčili sa mi oveľa viac. A nakoniec aj hlavný hrdina nielen oblečením pôsobí ako Neo, ale aj tak je dojem z Equilibria výborný. ()

Dement

Vzhledem k tomu, že v poslední době jsem žadné pořádné sci-fi neviděl, tak tohle je taková malá záplata. Trochu mi to připomíná 1984 v novém kabátu. Dobrá hudba a příběh. Horší kamera, střih a vůbec provedení akčních scén. Celkově vzato nadprůměrné Bčkové sci-fi. ()

tragos

Akční sci-fi béčko, kolem kterého se nadělala hromada humbuku pro nic za nic. Za málo peněz hodně muziky? Snad, ale všechno je to jen velmi nenápaditá kopie. 5/10 ()

zelda82

Nadavejte si jak chcete, ale mne se Equilibrium navzdory kupe nelogicnosti proste libi! Christian Bale je bozi (i kdyz o kousek min nez v Machinist), dej pekne plyne a zaverecna petiminutovka musi v pameti utkvet proste kazdemu, kdo ji uvidi. Poctive ctyri hvezdicky. ()

Va55ago

muj uplne PRVNi akcni film na PCdlu .. a po pravde... v dobe kdy sem to videl mi bylo 17 a naramne sem se bavil o 2 roky pozdeji sem se na to koukl znova a zase se bavil a ted.... ted na to koukam po 3. behem 4 let (jezisi kriste, zastavte negdo ten cas ;-) ) a zase se bavim, protoze proc? Prototze Sean Bean a Christian Bale patri do mych VELKYCH oblibencu a protoze to je fakt narez film, verte mi, sice to neni buhvi jakej pan prstenu (kteryho miluju), ale tahle podivana stoji za to .... komu se libil batman begins, ten by se na to mel podivat TUPLEM ... (oka, hned jak vystrizlivym, tak to prepisu :-) ) ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)

Jolie na útěku

Jolie na útěku

14.08.2008

Angelina Jolie patří mezi nejvíce vytížené herečky v Hollywoodu a jak to tak vypadá, po pauze netouží. Na plátna kin se totiž začínají vracet vládní agenti, kteří dokáží člověka zabít během dvou… (viac)

Ultranásilná Milla

Ultranásilná Milla

28.11.2005

Režisér Kurt Wimmer už jednou na plátně ukázal, jak vypadá nelichotivá budoucnost, filmem Equilibrium. Nyní se do budoucnosti opět vydá s filmem Ultraviolett a krom Milli Jovovich s sebou bere také… (viac)