La pasajera

• USA The Passenger

Dodávka obsadená štyrmi cestujúcimi zrazí výletníčku, ktorá šla pešo po vedľajšej ceste. Po jej naložení do vozidla, aby ju odviezli do najbližšej nemocnice, si cestujúci čoskoro uvedomia, že musia dodržať veľmi jednoduché pravidlo: hlavne nesedieť vedľa nej. (Arsenal83)

oveckaoa

Chlápek nabere do mikrobusu 3 ženské a někam je veze. Mezitím  posloucháme šovinistické kecy jak jsou ženské svině založené na tom, že ho opustila ženská a umřelo mu děcko na což mu oni odpovídají feministickýma kecma jak jsou muži svině založené na tom, že se jedna rozvádí s starým jelikož jsou to obě sračky tak jen čekáme co se bude dít dále. A taky se děje srazí mimozemšťanku co je chce zabít a to je celý film. Jinak jak to ten chlap zvládl za 5 minut dojít do vedlejší vesnice ukrást tam benzín a ještě si pohladit kočku a vrátit se ? Chválím námět a to je asi tak vše máme zde sice jednu urvanou hlavu, ale nic z toho nevidíme a gore není žádné. 40 procent ()

*CARNIFEX*

Hneď od úvodu musí byť každému jasné, o čo tu kráča. Proste recesia v rámci kategórie "pičovina" žánru, od ktorého nemožno absolútne nič očakávať. Snímok sa neberie nijak vážne, treba ho brať s nadhľadom, pustiť si ho len v prípade extrémnej nudy a potom to v pohode zvládnete :) Každopádne, mne samotné masky či efekty zas tak zle spracované neprišli. Nemal som dojem, že by sa z tohto pohľadu jednalo o vyslovené "fopá". ()

pornogrind

Na filmovou scénu vstupuje film The Passenger(2023) a já jsem si vzpomněl, že mám ještě rest v podobě The Passenger/ La Pasajera(2021). Je vidět, že asi nejsem sám kdo na tenhle film pozapomněl, protože zatím tady má tento film jen 103 hodnocení. Pravdou ale je že se nejedná o žádnou hororovou pecku. Jde o film v němž se cestující dodávky budou muset bránit před šmejdem z vesmíru kterej si bere lidi jak hostitele. Sice je to označováno jako horor ale podle mě je to řízlý s komedií. Jestli to bylo chtěný nebo ne a nebo jestli to byl záměr to opravdu netuším. Masky jsou celkem obstojný, postavy(herci) mi nevadily a dá se říct, že jsem se vyloženě nenudil. Víckrát už to ale samozřejmě vidět nemusím. Lepší 2hvězdy. ()

Trevor

Zhovorčivý šofér dodávky Basco má v pláne dopraviť Lídiu, Marielu a jej dcéru Martu ako správny dopravca v bezpečí do ich cieľa. Táto cesta sa však neodohrá podľa predstáv žiadneho z pasažierov....ako hlboko sú ľudia za tých 5 korún, ktoré spomína Arsenal83 klesnúť je vidieť hneď v trápnom úvode, kde sa uráža kresťanstvo, kope do bieleho muža a nesmie chýbať klitorisicizmus a dysfunkčná biela rodina. Čo na tom že sa neskôr režisérom amatérom podarilo ponúknuť aspoň akú-takú náplasť, keď tento úvod ukázal kam až sú schopný klesnúť niektorí ľudia, aby im štúdia ako Persons films a La Dalia films poskytli spomínaných 5 korún na obživu. Už iba stránky týchto "veľkoštúdií" naznačujú akú predstavujú nádhernú pračku toku liberálnych peňiažkov... Na druhej strane čo chudáčikom, ktorí sa inak uživiť nedokážu ostáva. Ramiro Blas, hudba, karavan Nessa a Paula Gallego spolu so vtipným záverom ako tak túto biedu vytiahli na tých 40% ktoré momentálne film má. ()

JASON_X

Užvaněný ale sympatický retro šofér v retro dodávce, plus jeho tři pasažérky: bigotní feministka s vizáží vyžilé flundry, otravně emancipovaná a rozkazovačná mamina a její fajn prostořeká flegmatická náctiletá dcera. Ti všichni na cestě pustým španělským vnitrozemím kamsi. A ubožáci vůbec netuší, co všechno na ně může cestou číhat. Třeba slizký parazitický šmejd z vesmíru, vyrábějící ze svých obětí krvelačné mutanty. Myslíte že kecám? Tak se přesvědčte sami. Díky novému Viejos od stejných tvůrců jsem teď objevil i tuhle jejich starší lahůdku. Brakové pošušňání, až na tu občas zbytečně přeháněnou komediálnost a nadsázku. ()