Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

melica

Skvělá epizoda. Začínají se spojovat nitky k orlickým vraždám, ale hlavně se policie dostane na kobylku Ivanu Jonákovi a mladý vyšetřovatel Kozák je zaslouženě přijat do party – mimochodem souhlasím s Plíškem, že kratší vlasy mu sluší víc. Úvodní zpravodajský sestřih nemá chybu, perfektně vybraná hudba, a nejvíc miluju, jak se operativcům škytavě rozjíždí služební forman :-) ()

gapa466

Od začátku hodnocení vím, že dám minimálně 4*. Napíši tedy jen co se mi moc nelíbí. Je tam mraky postav. Nám co jsme v té době "žili" se to celkem lehce propojuje, ale pro mladší je tam moc postav. Propojují se tam Berdychův gang, Jonák, orlické vraždy, Mrázek, Běla. I mně pomáhá, když jsem viděl Sametové vrahy a Příběh kmotra. K hereckým výkonům mohu jen napsat. Novotný je super a už si zvykám i na Sokola. K době, kdy se to celé odehrává? Strašný. Teď s odstupem čtvrtstoletí si člověk klade otázky: Muselo to tak být? Nešlo tomu zabránit? Každopádně se těším na další díl. ()

Radka.Skouma

Absolutně nejlepší letošní premiérový seriál. Všichni herci jsou skvělí, měla jsem trochu obavy, jestli Ondřej Sokol nebude mimo mísu, ale jsem ráda, že jsem se mýlila. Konečně se zase těším na nedělní večer! ()

lineker

Bebjak prostě umí. Seriál, který o třídu převyšuje ty ostatní co nám ČT na začátek roku představila. O dalších sračka TV se ani nebavím. Interiéry, exteriéry působí strašně reálně a nepřeplácanost dialogů ( především mezi kriminalisty ) dávají devadesátkám reálný potemnělý šmrnc doby. Prostě období ve kterém se všichni učili, jak tehdejší vexlmafie, tak kriminalisté, kteří byli oproti v klidu plynoucí totalitě hozeni do bouřlivých vod skutečných do té doby nepoznaných zločinů. ()

OtokPag

Nemůžu jinak, než Jonák jako živej 👍. Ale Cikán, co trefí na Kladno jen z Václaváku je jasná jednička! Mimochodem, mám pár kámošů, co to mají (bez navigace) podobně 😂😂😂😂😂 ()

Rindi

Naprosto šílená kamera, neustálé poškubávání, zoomování, zběsilý střih - déle než 10 minut jsem se na to nevydržel koukat. Dějově to možná je zajímavé, dobové detaily vypadají věrohodně, ale tou kamerou a střihem je to naprosto zazděné - škoda ... ()

drsny_hery

Ale jo. Přesně takhle si to vybavuju. Kam se vlezlo, tam bylo zahulíno. Kradlo se, krachovalo a Nova mohla mít ve zprávách denně svou porci čerstvých vražd. Tehdy slovo podnikatel se rovnalo pojmu zločinec a policajti honili jejich obrněné mercedesy na koloběžkách. Velké množství postav odpovídá alespoň přibližné spletitosti kriminálního prostředí. Obsazení až na vyjímky docela v pohodě, mladého kriminalistu snad dokonale naklonovali ze slin ze zvejkačky Pedro z konce osmdesátých let od skutečného zobáka. Opěvovaný Novotného šilhavý Jonák zase tak přesvědčivý nebyl. Většinu těch případů mám načtenou, takže scénář můžu jen pochválit. ()

Rumbambule

Já jsem spokojená. Nemám potřebu šťourat do detailů, jestli se náhodou někde neobjeví v odrazu skla novostavba, novější auto nebo chytrý telefon... Gratuluji paní Pagáčové k životní roli!  A po uzavření kauzy Jonák se těším na další díly, i když zrovna tahle postava mě díky zpracování bavila hodně! ()

Honjanmach

Opravdu povedený popis událostí. Je ťežké vtěsnat celý děj do několika desítek minut. Povedlo se excelentně. Jsem rád, že si i mohu připomenout, co si ze zpráv z té doby pamatuji. Objasněnost případů tristní. Těžká doba. Opravdu výborně představené. Dobové scény, dobové vybavení. Jsem i rád, že 25 let po událostech je u nás možnost nalézt místa, kde se zastavil čas. Ať zůstanou i nadále! ()

milos.bradik

To je opravdu vynikající. Jsem doslova nadšený tím, jak zachytili atmosféru doby, kterou jsem zažil. To se ČT opravdu povedlo. Vynikající práce maskérů na Michalu Novotném jako Jonákovi a samozřejmě je i Michal Novotný perfektní herecky. ()

Nick182

Devadesátky je seriál podle skutečných případů. Českých kriminálek, které za něco stojí je opravdu málo. A tento seriál je za mě na špičce těch lepších,co máme. Michal jako Jonák byl úplně luxusní. Ten kluk vážně herecky roste👍👍👍👍👍. Tento díl má za mě 6 z 5 😎 ()