Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

oveckaoa

To si takhle režisér zašel k Netflixu  a řekl mám film a chci ho mít u Vás v televizi bude to home invasion o zlodějovi co chce okrást prachaté lidi. Ale takových filmů jsou již hromady řekly mu v Netflixu, ale já mám nápad, který tu ještě nebyl řekl režisér a jaký to je zeptaly se v Netflixu no necháme tam prostě ty lidi vykecávat takřka celý film a nedáme tam skoro žádnou akci tak, že na tom i ušetříme Netflix na to kývl a výsledek je tento film . Tak, že tu máme chlápka co chtěl okrást pracháče, ale jak odcházel načapaly ho tak je zpacifikoval a celý film si s něma vykecával. Na konci filmu je jich dokonce přesila 3 ku 1  ten chlap by jich evidentně zabít nechtěl , ale oni se nezmůžou na nic a tu máme pointu ve stylu mě nevadí, že mě okrádáš ,ale, že jsi řekl, že beru antikoncepci za to umřeš a , aby to nevěděl můj starý zemře i on. Lily je pěkná (až na ty nehty)  a to je jediný důvod proč se na to podívat jinak je to po delší době film kde Netflix nedokázal narvat žádnou menšinu . 20 procent ()

Marcos22

Kapky jsou zdařile natočenou komorní konverzační žánrovkou o jedné nepovedené loupeži, v níž se manželský pár objeví ve svém luxusním odlehlém letovisku přesně v době, kdy je zloděj na odchodu. S ohledem na svůj neurovnaný vztah přichází manželé jak na zavolanou. Kapky přináší komicky absurdní zápletku, ve které herecky dominují všichni tři hlavní aktéři snímku, Jason Segel v roli zloděje a duo Lily CollinsJesse Plemons v roli manželského páru. Režisér Charlie McDowell nám servíruje filmovou emocionální nálož plnou lží, přetvářky, sebeklamu, sobeckosti, povrchnosti, nadřazenosti, odporu a pomsty, která vygraduje velkolepým finále, v němž si divák uvědomí, že nic není tak, jak se na první pohled zdálo. Tři hvězdy za myšlenkový přesah filmu a jeho minimalistické vyznění. 🙂 (19.03.2022) ()

Nin

Zdánlivě standardní komorní drama, ve kterém se zloděj stane únoscem dvou zbohatlíků, mě velice těšilo a bavilo sledovat. Prosluněné prostředí vily na konci světa, která je luxusní, ale zároveň se snaží být co nejvíc spjatá s přírodou, je moc pěkná na pohled a stejně tak se dobře dívá na ústřední trojici. Jsou charismatičtí a každý z nich umí svou postavu přesvědčivě zahrát. I když nemá film nijak extra nečekanou zápletku, udrží diváka v napětí (i díky rozumné délce filmu) a postavy mají moc pěkné charaktery, kterým se daří uniknout šablonovitosti. Film jednotlivé zvraty dobře dávkuje a je to zábavné a prostě ve všech ohledech fungující drama, které i připomene starší časy. Super. (8/10) ()

filmfanouch

Kapky režiséra Charlieho McDowella mohou v průběhu sem tam evokovat thrillery Alfreda Hitchcocka. Postavy ve filmu nemají jméno, ztvárňují je McDowellova manželka Lily Collins, Jesse Plemons a Jason Segel. Celé to na papíře rozhodně nemuselo znít špatně, za scénářem kromě Justina Ladera navíc stal i Andrew Kevin Walker (Sedm Davida Finchera, Ospalá díra Tima Burtona). V průběhu se to celé vykresluje jako poměrně zajímavé scenáristické cvičení, kdy se jen ukáže, že to celé vlastně nikam dvakrát nevede. Respektive směr, kterým se děj Kapek ubíhá rozhodně zaostane za očekáváními. A také dokáže, že od Kapek se nevyplatí mít dvakrát velké očekávání.   Díky faktu, že to celé trvá hodinu a půl nemají Kapky problém s tempem, děj pořád ubíhá kupředu. McDowell dokáže pracovat s napětím, v jistých ohledech z Kapek jakoby vyzařovala snaživá pečlivost, především v tom ohledu, aby bylo sledování divákovi fyzicky nepříjemné za samotné postavy. Největším problémem tak ve finále zůstává, že McDowell nedokáže najít správný tón, kdy to celé má jednu chvíli být skutečně nepříjemný thriller, v jistých momentech to zase koketuje se žánrem černé komedie. A i když Collins, Plemons i Segel snaží a jejich snaha částečně přináší ovoce, ty postavy se u diváka krve nedořežou. A i proto je těžší věnovat vývoji děje a vzájemným dialogovým konfrontacím tolik pozornosti, protože na sílu v oné nepříjemnosti Kapky nikdy nejdou vyloženě na dřeň.     Kapky jsou minimalistické prakticky v každém ohledu. Jedna lokace, málo herců a ve finále i málo kreativity. Je jasné, že přijít s kdovíjakými nápady v takovém typu filmu není úplně jednoduché a na podobné zápletce se toho vlastně dost možná tolik vystavět nedá, i v tom možná ovšem tkví onen kámen úrazu. Plemons, Segel i Collins mohou odvádět sebelepší výkony a dialogy mohou znít sebevíc dobře, v průběhu se ovšem čím dál tím více stává očividné, že Kapky snad nikam nevedou. A jakmile dojde na finální rozuzlení a nějaká ta nečekaná (i když výrazně naznačená) překvapení, vše co mělo být na Kapkách aspoň částečně tajemstvím a nutilo divákovi filmu věnovat pozornost se ve finále projeví jako promrhaná investice. I proto, že se ve finále ukáže, že je tento thriller spíše banální, než kdovíjak sečtělý.   U Kapek je tak dost možná maximálně zajímavé to, jak je skrze dialogy naznačován vývoj událostí a naznačované detaily, které alespoň tak trochu dávají nahlížet do vnitra postav. Jakmile ovšem dojde na vyvrcholení, které možná někoho dokáže překvapit, ono překvapení se ve finále jeví spíše jako krabička poslední záchrany, která by celému ději Kapek chtěla najednou dát nějaký vyšší smysl. A snažit se zasadit po bok všech těch thrillerů, které si s odstupem divák pamatuje, protože měli ty WOW zvraty, které diváka donutí sednout si na zadek i po x zhlédnutích a dávném vědění, právě to je ostatně poznávací síla silných a funkčních zvratů. A ten v Kapkách chybí.     Na divadelních prknech by možná Kapky mohli mít své kouzlo, v oblasti filmového média ovšem působí spíše jako snaživé scenáristické cvičení, kdy jen zamrzí, že na něm má 50% podpis zrovna scenárista Sedm. Na Kapky se jako na většinu Netflix originálních filmů rychle zapomene...... () (menej) (viac)

MickeyStuma

Příběh jednoduchý, takřka v divadelním stylu, neboť je koncipován pouze pro tři postavy a odehrává se pouze na jednom místě. Úvod je vcelku slibný a dává naději zajímavému souběhu dějové dramatizace v rámci nečekaného střetnutí. V následujícím vývoji lze tak očekávat naprosto cokoliv. Že se vůbec nedozvíme jména  protagonistů je druhořadé. Tady dochází ani ne tak k psychologickému střetnutí, jako spíše k charakterovému. A s tím se dá také hodně pracovat. A tvůrci se snažili, ale nad scénářem se moc nepřemýšlelo. Ale jo, všechno vypadá zajímavě. O zvraty není nouze, ale zádrhel je v tom, proč se vlastně všichni chovají tak, jak se chovají. Kamenem úrazu je převážně projevené rozhodnutí, které vyznívá podivně. Chybí tomu patřičná soudržnost, a to jak fyzická, tak i logická. Do pomezí všeho se tím vnucuje nechtěná komičnost s přesahem až do frašky. Snaha o konverzační napětí znatelná je, ale vyjednávání trvá až moc dlouho. Souboj charakterů se nakonec mění v osobní proměny v takovém hávu, že nad tím nakonec zůstává rozum stát. Má to po divácké stránce šokovat, ale někde se to bohapustě zasekává. Konzistentnost scénáře se zkrátka od slibného začátku beznadějně rozplývá a ztrácí svůj pronikavý apetit ve svém jádru věci zaujmout. Netflix by měl v doplňování své filmotéky zatáhnout za brzdu a nechat tvůrce nad svými záměry více popřemýšlet. Unáhlenost je prostě ve výsledku znát a to je u nadějných námětů setsakramentská škoda. ()

• Zloděj má na sobě kalhoty značky Dickies. (Arnyfe)
  • Nápad na tento film přednesl Jason Segel v telefonátu přes Zoom s Charliem McDowellem dva měsíce před začátkem karantény covid-19 v roce 2020. Cílem bylo vytvořit příběh s malým hereckým ansámblem, který by se dal natočit na jednom místě (ideální pro dobu covidu-19). (BMW12)
  • Byl to nápad Jesseho Plemonse, že jeho postava generálního ředitele bude nosit Yeezys – na rozdíl od společenských bot nebo jiného typického obchodního oblečení. (BMW12)