Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

Juto

Zaujímavá komorná skladba odohrávajúca sa výlučne vo vile (tá je veľmi pekná), a preto ju môžete ľahko vnímať ako úhľadnú 3-aktovú hru na javisku v divadle. Ako film napreduje, je celkom jasné, akým smerom sa bude uberať, aj keď to nič nemení na skutočnosti, že film má Hitchcockovský koniec. Všetci traja herci sú skvelý, ale Jesse Plemons udržuje elektrinu v chode svojím výkonom ako čoraz viac nepravdepodobným správaním. 6/10 ()

Algernons

Komorní očividně pandemická věc. Tři postavy, jedna lokace. Zlodějíček si vyhlédl místečko, ale bohatý pár na poslední chvíli změnil plány a tak se střetnou pod jednou střechou. Z toho vznikne nemilá situace pro všechny, která postupně na povrch vybublává nevyřčené věci. Takto komorní a minimalistický film není jednoduché udržet záživný až dokonce, ale autorům se to povedlo. Dialogy, změna situací a i postavy a jejich vztahy celou situaci udržují svěží a baví až to krásného finále, které je sice možná lehce čekané, ale za to uspokojivé a zasloužené. Příjemná jednohubka. 7/10 ()

Nin

Zdánlivě standardní komorní drama, ve kterém se zloděj stane únoscem dvou zbohatlíků, mě velice těšilo a bavilo sledovat. Prosluněné prostředí vily na konci světa, která je luxusní, ale zároveň se snaží být co nejvíc spjatá s přírodou, je moc pěkná na pohled a stejně tak se dobře dívá na ústřední trojici. Jsou charismatičtí a každý z nich umí svou postavu přesvědčivě zahrát. I když nemá film nijak extra nečekanou zápletku, udrží diváka v napětí (i díky rozumné délce filmu) a postavy mají moc pěkné charaktery, kterým se daří uniknout šablonovitosti. Film jednotlivé zvraty dobře dávkuje a je to zábavné a prostě ve všech ohledech fungující drama, které i připomene starší časy. Super. (8/10) ()

Malarkey

Jedním slovem – hovadina. Jesse Plemons, Lily Collins a Jason Segel asi mají pár korun k ničemu. Jinak nejsem schopnej pochopit, proč si zaplatili film, kde si sami zahráli, a který je totálně o hovně. Myšlenka námětu je jasná. K tomu se snažili přidat takový ten absurdní nádech od bratrů Coenů. Jen právě to jim úplně nevyšlo a tak jsem ve výsledku čuměl na partu lidí, kteří si přišli před kameru spíš pokecat, než něco zahrát. ()

oveckaoa

To si takhle režisér zašel k Netflixu  a řekl mám film a chci ho mít u Vás v televizi bude to home invasion o zlodějovi co chce okrást prachaté lidi. Ale takových filmů jsou již hromady řekly mu v Netflixu, ale já mám nápad, který tu ještě nebyl řekl režisér a jaký to je zeptaly se v Netflixu no necháme tam prostě ty lidi vykecávat takřka celý film a nedáme tam skoro žádnou akci tak, že na tom i ušetříme Netflix na to kývl a výsledek je tento film . Tak, že tu máme chlápka co chtěl okrást pracháče, ale jak odcházel načapaly ho tak je zpacifikoval a celý film si s něma vykecával. Na konci filmu je jich dokonce přesila 3 ku 1  ten chlap by jich evidentně zabít nechtěl , ale oni se nezmůžou na nic a tu máme pointu ve stylu mě nevadí, že mě okrádáš ,ale, že jsi řekl, že beru antikoncepci za to umřeš a , aby to nevěděl můj starý zemře i on. Lily je pěkná (až na ty nehty)  a to je jediný důvod proč se na to podívat jinak je to po delší době film kde Netflix nedokázal narvat žádnou menšinu . 20 procent ()

• Zloděj má na sobě kalhoty značky Dickies. (Arnyfe)
  • Nápad na tento film přednesl Jason Segel v telefonátu přes Zoom s Charliem McDowellem dva měsíce před začátkem karantény covid-19 v roce 2020. Cílem bylo vytvořit příběh s malým hereckým ansámblem, který by se dal natočit na jednom místě (ideální pro dobu covidu-19). (BMW12)