Skutočný príbeh únosu izraelského lietadla spoločnosti TWA skupinou fanatických palestínskych teroristov vedených bezohľadným Abdulom. Na záchranu cestujúcich sú do Bejrútu vyslaní tí najlepší z najlepších - americké komando Delta. Pod velením plukovníka Nicka Alexandra (Lee Marvin) a majora Scotta McCoya (Chuck Norris), ktorý síce túži odísť do výslužby, ale zároveň nedokáže zostať v tak vážnej situácii bokom. Scott sa poslednej chvíli tiež pridá k ostatným členom jednotky. Patrí k najlepším bojovníkom a s pomocou ortodoxného gréckeho kňaza, ktorý je v skutočnosti agentom CIA, sa protiteroristický oddiel dostane podzemnými kanálmi do budovy školy, kde sú rukojemníci držaní. Žiaľ, nie všetci. A tak sa Scott spolu s ostatnými špecialistami pripravujú na ďalšiu akciu, aby oslobodili všetkých rukojemníkov. (TV JOJ)

skipercak

Táto Norrisová klasika ma až tak nechytila. Má aj lepšie kúsky. Minimálne druhý diel je lepší. Prvý diel má však prepracovanejší scénar a príbeh sa spočiatku aj tváry vážne. No pri Chuckovi Norrisovi nám predsa ide hlavne o akciu. Preto záver filmu je už typický pre Chucka. Lepšie tri hviezdy si film určite zaslúži. ()

Flipnic

Podle mne jeden z nejlepších Norrisových filmů. Na filmu je znát docela velký rozpočet a to je fajn. První polovina je spíš drama a teror v uneseném letadle, druhá polovina je klasická akce, kde už se jen střílí a vybuchuje ostošest. Norris díky svému "neherectví" zde vystupuje spíše jako sympatická "ničivá síla", proti které nemá nikdo žádnou šanci. První polovina má pomalé temto, než se film dopracuje k akci, uběhne spousta minut, jakmile to ale začně, akční peklo odsýpá svižně a sympaticky až do konce. Nejvíc se mi líbilo, jak Norris dost drsně namlátil hlavnímu záporákovi a pak ho odstřelil raketou z motorky. Samozřejmě, že pro mnoho lidí je tento a další podobné filmy již směšným akčním smetím, ale já na nich vyrůstal a mám je prostě rád. A tento je hodně v pohodě. ()

bourec

Nikdy sem neměl moc rád Norrise,a i přes spoustu viděnejch filmů v mladym věku ho teď považuju za docela babralskýho herce????.Studio cannon a jeho producenti G+M maj širokou paletu udělanejch filmů,ovšem povětšinou dost bídný kvality.Delta force je slušně obsazený,výbuchy a všechny efekty nevypadaj uměle,ani příběh neni úplně blbej,ale těch chyb.Tuny nesmyslů,a do toho Norris,dřevo bez špetky charismatu,tvaří se při boji stejně jako na hajzlu.Slabota za dvě.40%. ()

MATADOR

Naprosto typický akční film 80. let, nad kterým musel v té době každý říkat "Wow", "Páni", "to jsou machři", nebo "nářez". Jsem přesvědčen, že tomu tak skutečně bylo. Jenže v dnešní době je to velmi laciný film s opravdu mizernými hereckými výkony, jednou melodií, která si vystačí na všechno, od honiček, na přestřelky, až po titulky. Šíleně dlouhé, za to místy docela zajímavé, určitě tento film nezavrhuji. ()

mzss1

Film, který patří mezi velmi dobré filmy s Chuckem Norrisem. Příběh je celkem klasický o únose v letadle. Někdy nastane menší nuda, ale moc to nehrozí. Film má dobré spracování, je zde kvalitní akce, příběh zaujme a Chuck Norris asi nejvíce zaujme. Film není přeakčnělý, ale pořád je to stará dobrá klasika. Film hodnotím na 72% = **** ()

• Filmaři původně chtěli Delta Force natočit ve spolupráci se skutečným zakladatelem jednotky Delta Force, plukovníkem Charlesem Beckwithem. Plánem tehdy bylo natočit fiktivní verzi záchrany rukojmí z Íránu během krize v roce 1979, ale tak, aby se operace na konci namísto neslavného selhání podařila. Beckwith se následně projektu zřekl s tím, že pošlapává památku padlých. (ČSFD)
  • V Norsku byl film zkrácen o 8-9 minut, aby získal mírnější rating. (Cheeker)
  • Posledný film Lee Marvina. (m.a.t.o.)