Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

MyPupa

Nic velkého, ale když člověk vypne hlavu a moc nepřemýšlí nad tím, zda to dává smysl, tak je to taková oddychovka. Dávám 50%. ()

krasohled

vtipné,  uvoněné, duškovský humor, až na jeden  thrillerový úsek, který mé mateřské srde nepotěšil, já mám Tomáše K ráda. ()

Aideon

V poslední době se mi příliš českých filmů nelíbí, a proto i z tohoto snímku jsem měl obavy. Ale nakonec se film ukázal jako jeden z těch kvalitnějších. Nejednalo se jen o nějaký náhodný generátor vtipů, ale opravdu to do sebe vše tak nějak zapadalo. Postavy dávali smysl, příběh se držel určité linie. Zápletka se mi docela líbila. Musím uznat, že film si mě získal obsazením "na jistotu", protože za mě například Holubová nebo Babčáková jsou nejlepší volba pro takovéto komedie. I herecky film obstál a až na několik momentů, se mi film líbil. Je to prostě lehké, oddechové, zasmějete se a to se mi u české komedie dlouho nestalo. ()

Pignon

Jára Cimrman by to nenapsal lépe…..nejsem tvoje teta, jsem tvoje matka, ale maminkoooo, neříkej mi maminko, jsem tvoje babička! ()

JB001

Jedno velké zklamání. Tušil jsem, že to nebude nic pro mne, ale že se nebudu moci dočkat konce, to mne nenapadlo. Kdybych to byl býval věděl, tak bych na kinematograf bratří Čadíků nevyrazil. Pozitivem večera bylo hezké počasí,  dobré pivo a že jsem přispěl na Konto bariéry. Negativem byl film samotný. Počínaje gay scénářem a konče nesympatickou Holubovou s Duškem. Zasmál jsem se všehovšudy tak maximálně 3x  a to je u komedie dost málo ()

smartynaf

Jako taškařice s nadsázkou dobrý. Do letního kina, kdy forma vítězí nad obsahem, dokonce super. Ale jinak nic víc. Bohužel. Zase. I když, na druhou stranu, kdo by chtěl v letním kině sledovat třeba Lidice, že. ()

vinducha

Jestli paní Ferencová natočí 3 . díl, tak tam nutně bude muset dojít ke kamingautu všech zúčastněných rodin , protože v současnosti 1 buze....ský párek už bude na 1 film evidentně málo. Jinak spolehlivý výkon dvojice prarodičů , a vkládám naděje do Nico Klimka , z něj by mohl vyrůst nadprůměrně dobrý komediální herec. To pobíhání okolo řeky evokující Homolkovic rodinku si ale režiserka mohla odpustit . ()

camomilla

U nekterych filmu mam pocit, ze byly natocene jen proto, ze na to dal nekdo penize a herci si u nataceni dobre uzili. A tenhle je jeden z nich. Jinak si jeho existenci nedokazu vysvetlit ()

Donpablllo odpad!

Další dno české komedie. Několik reklamních záběrů (benzínka, ČD, bavorák auto, náměstí Míru v Pze), které jsou jako pospojovány do příběhu. Celý příběh se točí kolem narozenin matky a syna, tomu je 35 a ještě u něj neproběhl coming out před rodinou, že je homosexuál. Rodina stále věří, že jen střídá holky a tak ho překvapí doma, kde je s přítelem (dost slabý T.Klus). První polovina filmu by mohla být bakalářská 20 min. trvající povídka, to by bohatě stačilo. 2. polovina je zoufalá, ubohá, nastavená "sračka" o nesmyslném hledání ztracených a nelogicky jednajících dětech, včetně jízdy po vodě v kánoi. Nebýt na filmu s přítelkyní, tak odcházím dříve. Jediné plus jsou spolehliví  J.Dušek a D. Švehlík ve vedlejších rolích a J. Plesl, který si užil roli debilního inženýra... ()

Krtisko

Příjemná lehká komedie s parádním obsazením. Žádné velké umění, ale film pro pobavení. Chvílemi jsem se smál, až mi tekly slzy, chvílemi jsem měl pocit, že tvůrci zbytečně tlačili na pilu. Pokud bych mohl film hodnotit i podle ostatních diváků v kině, jednoznačně největší výbuch smíchu vyvolala scéna s policisty. Už samotný začátek scény, kdy jsme pochopili, koho do role policistů tvůrci obsadili. No a pak celý průběh silniční kontroly.. Pecka. Chvíli mi trvalo, než jsem panu Pleslovi uvěřil, že hraje opravdu takového blbce.  Výkon paní Holubové a pana Duška není potřeba jakkoli komentovat. Paráda. I všichni ostatní herci sehráli své role na výbornou a představitelé dětských rolí jsou už malými velkými profíky. Jestli má film nějaké nedostatky, není to rozhodně výkonem herců, ale přecpáním scénáře komickými gegy. Grotesknost první poloviny filmu ne úplně koresponduje s napětím na vodě a sentimentálním závěrem. Nicméně, pobavil jsem se příjemně, dávám tři hvězdičky a tvůrcům děkuji. ()

dalia

Oddechová situační komedie, u které jsem se pobavila a která nebyla trapná ani vulgární. Film měl spád, situace byla sympaticky zamotaná, pouze ke konci příběh trochu ztrácí tempo, jako by tvůrcům došel dech a jen už hledali, jak to ukončit. Nečekala jsem nic moc a byla jsem příjemně překvapena. ()

mirko123

ajskôr to boli filmy, aj u nás, kde sa bohatý zaľúbil do chudobnej, či naopak, a ako to povedať rodičom.  Potom, najmä v Amerike, filmy o tom, ako sa beloch či beloška zaľúbila do černocha a ako to povedať rodičom.  Teraz tu máme v každom druhom filme povinný homosexualny pár a ako to povedať rodičom.  Asi to mala byť polobláznivá komédia, ale mne to väčšinou prišlo ako "rádobyvtipné". Totálne nelogické správanie postáv mi nepripadalo vtipné, skôr ma rozčuľovalo. Deti nastúpia do vlaku, ja podľa appky viem do ktorého a kadiaľ idú a namiesto toho, aby som volal políciu, ktorá by sa spojila so sprievodcom a vyzvihla deti, budem naháňať vlak na dodávke. To je nad moje sily. ()