Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

Rudolf.Benes

.. Povedená sonda do jednoho (teď už) tříhvězdičkovýho ,,stejkovýho baru" ,natočeným na jeden nádech.. v divadelním prostředí a tempu. Každá z hromádky jednotlivých postav má svoji duši,funkci a hloubku která se až nápadně podobá životu kolem nás.Autentičnost, místy surová ale hlavně jednoduchá a pravdivá,Vás vtáhne do děje neděje a pravdivě vykreslí jednu šichtu v hospodě kterou ale dnes na instagram určitě nedají... :) Do hospody se lidi nechodí nudit a já se nenudil.70/100 ()

MarySan

Nejvíc mě na celém filmu fascinuje, že je natočen na jeden zátah. Celý film jsem sledovala bez dechu a s napětím a musím ocenit postupnou gradaci, různé problémy vystupijích postav a celkou dynamiku týmu restaurace. Myslím, že nejvíce film ocení ti, kteří sami mají zkušenost s prací v gastru. Kamera je skvělá, herci také a všechno krásně do sebe zapadá. Jeden z nejlepších filmů a za mě rozhodně nejlepší film KVIFFu 2021. ()

motyka52

Musím říct, že jsem tak tři čtvrtiny byl nadšenej a byl jsem jasně přesvědčenej, že je to pětihvězdový materiál. Konec mi ale nakonec přišel vlastně takovej antiklimatickej, prostě jsem čekal trochu jinou gradaci. Možná je to nefér, protože je to opravdu michellinský materiál a tou dokonalostí do nějaké 80. minuty si na sebe upletl trochu bič. Anebo jsem prostě jenom idiot, který hledá chyby, kde nejsou. A tady jich fakt moc není. Je to strhující, skoro až fyzicky náročné sledování filmu, ve kterém ten jednozáběrový koncept není jen bezúčelné honění, ale skutečně přispívá k hutné atmosféře. Bez debat doporučuju. ()

yoryk

Fakt nechápem co tento film chcel akože povedať, úplne o ničom a pre mňa po 20-tich minútach to bola jedna neskutočná ukecaná nuda. Ani neviem prečo som sa rozhodol to dopozerať, asi som bol iba zvedavý ako tato hlúposť skonči. Ale ten film nemá žiadnu vypovednú lehotu a rozhodne sa nejedna o nejakú špičkovú reštauráciu ze ako to v nej chodí. Nemyslím si, žeby sa v nejakej špičkovej reštike tak veselo hádali tie dve ženy pri pultíku a 5 minút si tam vymieňali názory. Tanier sa rozhodne nedrži tak ako to tam tí čaśníci držali, ze prsty mali ponorené div ze nie v celom tanieri a keď už tak tak jedlo mali nosiť v rukavičkách keď sa už hrali na top restauraciu ktorej boli strhnuté body. Stejky pre influencerov celé zlé, nemaju to v jedalnicku ale v pohode im to idú robiť a kopu dalsich nezmyslov co tam bolo, celé to osadenstvo reštaurácie mi bolo vyslovene protivné. A vlastne aj tento bezduchý, ničím zaujímavý film.Nuda, nuda, neskutočná ukecaná nuda.A nemyslím si že Graham predviedol niečo velkolepe.Obycajne zahrany sefkuchar. ()

Pucek

Náhled do gastronomického pekla v jedné luxusní britské restauraci. Když jsem snímek registroval, očekával jsem gradující děj završený velkolepým fuckupem ve finále, což film v podstatě opravdu nabízí. Z nějakého důvodu mě to ale nedokázalo vtáhnout. Film skrze celou stopáž líčí problémy jednotlivých zaměstnanců, které se pak reflektují do samotného provozu kuchyně. Některé pasáže mi přišli zbytečné (např. sebepoškozování) jelikož na celkový vývoj filmu nemají žádný vliv a ubírají čas, který mohl být raději věnován postavě šéfkuchaře. Herecky je to ale pěkná práce, stejně tak klobouček za snahu natočit to na jeden záběr, jelikož to právě filmu žene vítr do plachet. ()

Polux

7/10 | Ne vždy mají tyhle one shot movie dostatečně silnou zápletku/děj, aby film obstál i bez zmíněné kameramanské vychytávky (někteří tvůrci imho na tuto skutečnost malinko hřeší, aneb "máme sice banální příběh, ale když to natočíme "na jeden záběr", tak se to ztratí"), naštěstí zde to není onen případ a vedle technicky precizní formy snímek nabízí i velice slušný obsah. | Graham v titulní roli je skvělý a ani zbytek castingu za ním nijak zvlášť nezaostává, přičemž díky střídmé stopáži a vyváženému tempu (kdy se střídají vypjaté momenty s těmi klidnějšími) je divák držen v neustálém napětí až do samotného konce (a to píšu z pozice absolutního kitchen//cooking/food ignoranta:-)). | Nicméně těch klišé z ranku "shit hits the fan" bylo na můj vkus zbytečně moc a trochu imho podkopávaly všudypřítomnou snahu o maximální realismus (u bývalého kolegy a alergičky bylo hned po jejich nástupu na scénu jasné, kam to bude směřovat). Závěr svým extrémně vyhroceným podáním pak sice přináší ironickou pointu (kolaps obratem po rozhodnutí změnit dosavadní nezdravý životní styl), ale působí tak trochu nepatřičně a jako z jiného filmu, respektive žánru. | PeZet ()

jizvoun

Mazec. Doufal jsem, že film bude o něco delší, aspoň do zavíračky, abych viděl, jak celý tenhle stresující kolotoč dopadne. Super film. ()

Holly_Molly

Působivá a vtahující jednozáběrová Pekelná kuchyně! Už jsem jenom čekal, kdy se tam objeví Gordon Ramsay, začne po všech házet syrový kusy masa, ptát se proč je risoto kašovitý a posílat všechny domů.. samozřejmě hned potom co mu odevzdají svůj rondon. 👀🎋 ()

sarulefilm

Fascinující film natočený na jeden záběr, který vás právě díky tomu vtáhne natolik do děje, že se sami cítíte jako byste byli v té restauraci s postavami. Udržuje si to vaši pozornost díky této technice, ale zároveň, když se děj rozjede, tak se pořád něco děje s čímž se můžou dobře sžít všichni, kdo pracovali někdy v gastru. ()

grangerova

Divoká jízda jedním gastrovečerem, po jejímž zhlédnutí se už vždycky budu snažit být alespoň průměrně snesitelný host. Devadesát minut precizní kamery, skvělých hereckých výkonů a sevřeného žaludku, kdy mě vlastně ale prakticky neustále napadalo - vždyť jde jenom o jídlo, jak je možný z toho dělat takový peklo na zemi? ()

SewekiX

Film od začátku do konce nenechá jedinou z postav prakticky vydechnout a obvzlášť hlavní hrdina musí řešit hromadu problému najednou. Navíc je to natočené jakoby na jeden záběr takže si nemůže odpočinout ani divák, který se jako jediný dokáže vcítit do problémů všech zaměstnanců v téhle restaurace. Vyhrocené momenty baví i díky skvělým hercům, kteří si to všichni neskutečně dávají a dokážou i něco tak obyčejného jako práci v restauraci udělat napínavou a zajímavou po celou dobu stopáže. Spokojenost. ()

skoda120L

Nemám slov. Už od začátku jsem věděl, že to bude pěkná blbost, ale myslel jsem, že se to třeba postupem času rozjede a bude to lepší. Bohužel k tomu nedošlo a celý film byl takový nemastný, neslaný prostě nezáživný o ničem. Vícekrát už bych si tento film rozhodně nepustil. Absolutně nechápu proč má tento film tak vysoké hodnocení. Znám daleko lepší filmy a ty mají horší hodnocení. ()

Zackk

furt nedokážu uvěřit že to měli na jeden záběr... líbí se mi ta dynamika aj příběh, jak se všechno na sebe nabaluje a eskaluje, moc zajímavej film. asi to nepotřebuju vidět znova, ale určitě jsem rád že jsem to viděl ()

im8

No, tak tohle byl hodně intenzivní zážitek. Intenzivní, ale nepříjemný. Tolik stresu v hodině a půl jsem snad ještě neviděl. A nebylo to ani tak o vaření, jako spíše o bezvýchodné situaci pokusných myší v kole. Díky, ale podobné pocity zažívám v práci čím dál častěji, takže dát si večer repete, je čistý masochismus. Dávám 4, ale příště se už na to nepodívám. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD