Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

jackalsc

Skvělé herecké výkony, film má originální komorní prostředí a velmi jsem si ho užil. Mohlo se toho ale posrat i daleko více a chtělo to nějaké lepší ukončení. Nebránil bych se, kdyby byl film o půl hodiny delší. ()

Cringy_Tommy

Snímek Boiling Point pojednává o jedné špatné šichtě v luxusní restauraci kde se všechno dosere. Nápad zasadit celý film do jedné restaurace je skvělý. Kamera se mi ze začátku moc nelíbila kvůli tomu že byla rozklepaná ale později jsem si ja to zvykl a myslím že zrovna tahle věc diváka nevědomky vžije do příběhu. Za zmínku také stojí to že film je natočet bez střihu (nebo aspoň to tak vypadá) což se mi taky hrozně líbí. Skvělé herecké výkony hlavně Stephena Grahama 8/10 ()

KajlQ

Boiling point je drama z prostředí obvyklého prostředí žen (sorry), kuchyně. Jako drama je to zpracované pěkně, celé je to udělané jako by film neměl střih. Zároveň děj ukazuje chaos v kuchyni špičkové restaurace, kde je skoro každý naprostej pičus a vždycky se něco nějakým způsobem posere, což tvoří spoustu různých zvratů. Už jsem taky dlouho neviděl film který se dokázal tak dobře (ještě beze střihu) věnovat všem postavám a během hodiny a půl nás dokázal dokonale seznámit se všema členama restaurace. Na druhou stranu, frajer který film natáčel musel mít parkinsonovu chorobu, protože kamera se třepala jako hovno na palici puštěné do průvanu a hudba... ta tam ani nebyla ( ale neberu to jako mínus, protože vlastně by se tam ani moc nehodila). Drama je to v pořádku a určitě je to jeden z nejvíce experimentálních filmů za rok 2021. 80% ()

BrusVejn

Famózne na jeden záber natočený večer v jednej britskej reštaurácii. Z filmu však až veľmi kričalo, že sa tvorcovia silou mocou chceli dostať na tých filmových klasických 90 minút, aj keď by tomu asi viac slušala menšia stopáž. Z toho dôvodu sú niektoré dejové odbočky trochu zbytočné a pôsobia nedôveryhodne a umelo našróbované, ale aj tak klobúk dole všetkým zúčastnením, lebo naplánovať toto natáčanie muselo zabrať extrémne veľa času. ()

Sebule

Tomuhle se říká kulinářský zázrak! Neuvěřitelné, že celý film jede na jeden záběr. Ale nějaké mínus by se přeci jenom našlo... Dialogy občas vedou do slepé uličky, takže se na ně rychle zapomene, druhá věc, film v pár momentech ztratí skvěle rozjeté tempo, takže občas byla lehká nuda. Jinak je to skvělé. Líbí se mi, jak film ukazuje i problémy postav z osobního života, rasismus, řezání se, závislost na drogách atd. Další velké plus, celé to vypadá realisticky, tím jak to je hodinu a půl dlouhý záběr, máme možnost se podívat do všech koutů restaurace, není tam žádná přidána hudba, žádné velké úpravy barev, tak to opravdu vypadá, jak by někdo vzal kameru a šel natočit šichtu v restauraci před Vánoci. Hodnocení: 8,5/10 ()

ZetDaElO

Viac autentický dokument ako film. Spracovanie na jeden záber ako aj výkony hercov sú vynikajúce, filmu však chýba príbeh a koniec by mohol byť v akýkoľvek moment. ()

TesterX

Tohle je dost tezky hodnotit, protoze se jedna o dost specifickou oblast. Pokud mate nasledovano z reality show Ano Sefe, tak to hodne srovnavate.  Super na tomto cele show je, ze je to tocene na jeden zaber - predpokladam samozrejme ze jen technicky, ale ve vysledku to tak vypada. A je to famozni z tohoto pohledu, protoze vsechny nocnemurne kuchyne a ano sefe s Pohlreichrem vypadaji jako scenaristicky predem vypsane pribehy oproti cilene natocenemu pribehu. Nejvic ale nasere, ze ten found footage pristup, ktery rozehrava nekolik linek je pak nezakonci. Prepina se plynule mezi jednoltivymi cleny kuchyne a to prave plynule v ramci jednoho zaberu, coz je naprosto super, ale ve vysledku se nedozvime k tem jednotlivym pribehum vlastne vubec nic a to me na tom hrozne zklamalo. Vidite ty veci, jak jsou na zacatku, ale na konci vite ho*no, krome jedne jedine linky a to za mne srazi celkovy vysledek. Takze tu mame originalni pristup, specifickou kategorii, je to sympaticky a dobre natocene, ale v celem baliku to nic moc nevypovi - velka skoda. Takze se mi to vlastne moc libilo, ale zaroven jsem nedostal tu finalni zpetnou vazbu, coz je sakra spatne. Je to presne, jako kdyz podate za sebe super steak, ale uz nevite ten finalni vysledek z druhe strany. Takze za mne je to prvni  skvela cast filmu ze dvou, ale ta druha se uz neodahraje. ()

Eaton_Hunt

Výtečně provedené drama kuchyně i společnosti kolem celé gastronomie a prý, že za malou stopáž nejde nic stihnout. Jednoduché, krátké a dobře provedené více takoých filmů. Jako bonus celý film na jeden záběr mně osobně to vyhovovalo, prohloubilo to více atmosféru, ale na druhou stranu některé momenty slabší, jelikož nikdo nám to nesestříhal scény, tak aby se daná emoce záběru ukázala v nejlepším světle, avšak kamera to zvládla výborně. Solidní snímek se skvělým obsazením. 9/10 ()

Easykill

Nejlepší kuchařská/kuchyňská sonda jakou jsem kdy viděl! Kdejaké TV show se můžou jít schovat. Excelentní herecké výkony, působí to neskutečně autenticky. Velké zásluhy na tom má kamera. Celý film na jeden záběr? Na který, že to pokus se to povedlo natočit? Skvělý! A posílám jednu na bradu tomu kriplovi z hygieny. ()

kokofek

Pohled do náročného světa gastronomie na jeden zátah. Dobrý počin. Každý v tu chvíli pocítí tíhu nekončícího frmolu. A bod varu se nevyhnutelně blíží. ()

ariari

ale nič na tom nebolo skvelé...takto sektor nefunguje. Chľast šupáckeho Chefa? kľudne , ale v bistre. Na to aby rok flákal jeden bordel za druhým niekde, kde sú hviezdičky ehehé! to je akoby nás chcel bezruký presvedčiť, že vie hrať na husle.  Gastro ako v sérii The bear je už uveriteľnejšie , tam aspoň herci brali kurz menežovania gastra, tu sa ale nedalo pozerať na mikroinscenačné drámy o ničom, aj babka z Mauacek  by rýchlejšie a kvalitnejšie uvarila . Armáda neschopných motákov, od umývačov po obsluhu, to celé vyzeralo ako paródia na staničný bufet. Ak sa priemerní diváci nechajú hecovať utajovaným rádoby adrenalínom, sú naivní. Toto bol takmer natočený odpad. Zlá nálada ako bonus. O varení niečo viem, ale toto je také scifikino. ()

mh91

Tenhle film je fakt zážitek. Film poodkrývá fungování restaurace za dob vánoc. JE to opravdu hektické podívaní po celou dobu filmu. Po zhlédnutí snímku se už na provozovatele vyhlášených restaurací budete dívat jinak.  Film postupně graduje, závěr je vysloveně dokonalost . Herecky je to výborně obsazené. 90%. [KVIFF 2021] ()

vaclav.g.kar

Naprosto famózní počin, originální a neotřelé. Hlavně když si člověk uvědomí kolik je potřeba umu a talentu k natočení to najednou. Skvělá podívaná. Čekám kdy se Prima vytasí s remakem se Zdendou. Ne že bych se to u nějak bránil 😅😅 výborný začátek roku 85% ()

vinducha

Tak thriller jsem tam nenašel . Nicméně těžce adrenalinová ultradramatická gastrojízda to byla. Kuchař Svatopluk Kuřátko by se divil , jak hluboké a tíživé mohou býti rozpaky. Napodruhé už to panu Barantinimu vyšlo. ()

RavenSpector odpad!

Tam jsem chtěl něco poznamenat na téma snobů a cholerických zaměstnanců, ale vše dokonale shrnul "netahlo". Takže si přečtěte jeho koment. Je asi nejobjektivnější z toho ucvrkávání co jsem tu četl k filmu. Filmu? :D To přece ani film není. ()

Tranda

Příběh: 6/10; Scenografie: 8/10, Akce: 7/10; Drama: 8/10; Napětí: 9/10; Vizuál: 9/10; Atmosféra: 10/10; Zábavnost: 9/10; Herci: 8/10, Zvuk: 7/10, Emoce: 8/10.  8/10 ()

Tr0nic

Natočiť toto na jeden záber, klobúk dole. Herci sú skvelí, dej odsýpa parádne a bol som celý čas nervózny. K dokonalosti chýbala možno trošku lepšia zápletka 4/5*. ()

Sopholojong

Dark side of the gastronomy... Ja si to navarim pekne pohodlne doma, za polovicnu cenu a bez nejakeho stresu, co za "patlaninu" mi prinesu. Po tak skvelych hodnoteniach v pravom stlpci som teda ocakaval nabuchanu, az "greengrassovsky" akcnu slovnu a roznasaciu prestrelku, ale dostal som len silene hadky jedneho "chefa" s par multi-kulti kucharmi a umyvacmi riadu. A to je prave kamen urazu filmu, pretoze akonahle sa vyjde medzi ludi ku stolom je to skvela "podivana". Keby to malo po celu stopaz take sceny ako"Egomaniak s vinom a pink steakom", "Chef pri stole so znamymi celebritami o prachoch", alebo "Alergia z jedla" tak by sme mali do cinenia s fajnsmekersky divackou delikatesou roka. 7/10 aj za Stephena Grahama, ktory nam herecky zreje ako vino (ta typicka slangova anglictina s tvrdym aaaarrrr je na nezaplatenie) a Hollywood by si ho mal zacat viac vsimat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD