Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

venedikt

Věřím že se fiml zařadí za Pelíšky za jednu z nejlepších komedií. Nejsem moc fanda tohoto žánru, ale mile překvapen jsem byl tolik sarkasmu a propracování, že i já jsem se smál skoro po celý film... Pane Havelka, moc díky. Aspoň na chvíli pryč od starostí. Situační komedie s nadsázkou a obyčejnými lidmi. Bravo. Jděte, dokud je v kině. Tak hezké retro tu už dlouho nebylo. ()

malet

Dnes jsme se chtěli jít pobavit a po přečtení prvních recenzí byla volba celkem jasná. Vlastníci byli skvělí, tak snad se pobavíme i dnes. No a pak jsme asi tak 95 minut nezastavili bránici, dokonce stekla i nějaká ta slza od smíchu. Možná mi to dnes dokonale sedlo, možná jsem cílový divák, ale po delší době dávám s upřímnou radostí 5 hvězd. Tu pátou za home office... Vypisovat hlášky z filmu nemá cenu, ono vytrhnout je z kontextu, tak to nevyzní. Ale co by mě zajímalo - kolik kilometrů při natáčení uběhl Václav Kopta. Z druhé strany - sice se proběhl, ale zase se nemusel učit dlouhé texty :-D Díky... u mě dobrý. ***** ()

Mirek.Soukup

Mimořádná událost má jediný a to pobavit a to se jí podařilo více než znamenitě. Ze začátku jsem se bál jak si ve své filmové prvotině, režisér Jiří Havelka, poradí s tak malým prostorem jakým je jen jeden vagónu a musím uznat, že jsem se ani chvilku nenudil a chvilkami jsem se smál jak šílený, stejně jako slušně zaplněné kino. Zkrátka to byl skvělý film. ()

Mrkos

Mimořádná událost je veselé poťapané dílko o neschopnosti komunikovat, dorozumět se, poslouchat se, vnímat se. O neschopnosti rozeznat podstatný od nepodstatnýho, to důležitý a pravý od pitomosti. Zvykli jsme si na zástupy odborníků, komentátorů, moderátorů, hlasatelů, recenzentů, tlampačů i automatických odpovědí. Vlastní názor abys pohledal. Plkáme plky, žvatláme žvásty. Papouškujeme chytrosti i zhovadilosti. Nedej bože, že se nemůžem mrknout do telefonu, na net či TV. To jsme bezradní, zmatení, ztracení. Panikaříme. Neumíme si poradit s banalitama, řešit jednoduchosti. A co teprve, když zažijeme něco mimořádnýho, na co nejsme připravení a strach nás ochromí? Třeba v motoráku! To se pak hupky šupky upneme na systém (Bůh už dávno nesedí pro většinu z nás u volantu.). Ale tam nahoře jsme zase jen „my“. Neschopní sedláckého úsudku, vystrašení z odpovědnosti. A tak jsme ve vypjatých chvílích v rukou šílenců, kterým jsme dovolili nás zastupovat a chránit. Víc než satirický obrázek čecháčkovství je film absurdní anekdotou o povrchnosti, karikaturnosti a rychlokvašenosti současné reality. O plytkosti i neschopnosti žít bez manuálu, i o kvalitě s jakou konzumujeme naše životy. Je to pomalu ujíždějící komiks naším hobitím krajem bez hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi. Bez ambicí na jednoznačnost a jasný odpovědi, na nastavený zrcadla a katarze a paradigmata a jiný mizerný slova.   Je skvělý, že se všechny reakce, názory a kritiky na tenhle biják, špatný, krásný, nenávistný i pozitivní v ničem neshodují a každý v nich chválí či poplive, tu vyzdvihne, tu zatratí něco úplně jinýho. I ti profesionální koumáci si úžasně protiřečí. Člověk je holt originál! Nemůžeš mu vnutit, humor, vtip, heslo či hlášku, co se mu má líbit. To je dobře. A to je na tomhle živym filmečku sympatický! A nebojme se zasmát, když se nám chce, jelikož smích je opravdová emoce a opravdovost téměř vyhynula. (Líp bych to nenapsal, ani kdybych byl nějakej posranej scénárista!) ()

majakmp3

Návštěva v kině pro mě byla mimořádnou událostí a to velmi příjemnou. Komorní atmosférou mi film připomíná Vlastníky a nebo 12 rozhněvaných mužů. Poselství snímku by pak mohlo znít: Chvála naší malé české povaze. Kvituji, že se tomu, nad čím by ostatní plakali dokážeme zasmát. Mimořádná událost je humorně vyprávěná zpověď typických občanů našeho státu, fušerů, lhářů, prospěchářů a přesto, nebo právě proto, nejlepších a nejmoudřejších lidí na planetě. Chytře napsáno, bezchybně zahráno, profesionálně natočeno. Jen té hudby by mohlo být víc, než pouhý podkres pro závěrečné titulky. Za mě palec nahoru a k tomu 90%. ()

Luluk

Mimořádná událost je to hlavně pro mě, protože po mnoha letech je to film, který baví, je nápaditý a nic moc po vás nechce. S manželkou jsme se bavili celou dobu a už si ani nepamatuju, kdy jsem si pobyt v kině tak užil. Dobrý je, dodívat se skoro do konce titulků, protože je pěkně vidět, jak lze manipulovat se skutečností a trochu mě to připomíná současnou situaci, viz covid a spol. ()

Egl

O něco horší Vlastníci se sympatičtějším hereckým obsazením a jednodušším humorem (někdy až příliš). Obsahuje nespočet opravdu zvláštních scén, kdy ta s Pleslem a Marečkovou na vlakových záchodech je naprosto příšerná a měla být vyškrnuta ze scénáře hned na začátku. Linka s politikem je naprosto zbytečná, a když začne konečně trochu gradovat, na konci jen tak vyšumí do prázdna. Kinematograficky je film naprostý průměr a nahoru ho táhnou všichni herci, kteří se opravdu snaží a hezky se na to kouká. Děj není ničím výrazný, ale neurazí a film působí svěžím dojmem. Pocitově je film strašně dlouhý, minimálně jednou tolik, než jaká je stopáž. 6/10 ()

MichalStxt

Film se stává po dvaceti minutách schematickým, nudným a lehce předvídatelným. Snaha o absurdity se míjí účinkem. Pouze jsem nepochopil, proč užita konkrétní stanice Chrášťany? ()

Korpy22

Po úspěšném filmu Vlastnici jsem se při vstupu do kina trošku bál. Trailer vypadal slibně, ale jaká bude realita? Nicméně film mile překvapil. Opět je zde parta různých lidí zavřená v jedné místnosti (ve vlaku), která se musí na něčem domluvit, a hlavně zastavit vlak. Díky skvělému obsazení nezůstává žádná postava stranou a my si tak můžeme vychutnávat bizarnost celé situace. Tím, že celý film odehrává při jedné cestě vlakem bych čekal, že se začnu nudit, ale opak se stal pravdou. Film s přibývající rychlostí vlaku nabírá na síle a rozhodně mu nepadá řemen. Jako správná třešnička na dortu je zde Václav Kopta, který za celý film neřekne ani jedno slovo a jen celou dobu utíká a heká za vlakem. ()

Lichtenborg

Naprosto dokonalá komedie skvěle vystihující českou mentalitu. Bravurně zahráno, výborná režie,co dodat, jen tak dál český filme, tleskám vestoje ()

Enon

Příjemné překvapení. Na to, že se jedná o českou komedii tak je to opravdu dost povedené. Je to sice absurdní, ale tím dobrým způsobem. Všichni herci byli dost vtipní a zábavní. Takže ano, líbilo se mi to. Víc takovýchto komedií. 70% ()

Rosomak1343

Film mi přijde zábavný, bavily me prostřihy, vyprávění, postavy.  Myslim si, že by filmu pomohlo v tempu par minut a scén ubrat. Jinak za me 7/10 ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)