rigby

Mlčení jehňátek v severském pojetí. A to se vším všudy. Prospělo by rychlejší tempo a možná i trochu uvěřitelnější zpracování jednotlivých postav, ale to k severskému filmu patří. Takže jsem se nakonec bez předsudků bavil, i když chvílemi jsem tou hlavou zakroutil. 3+ ()

Kushina

Slušná kriminálka, ve které se víc povídalo, než něco dělo. Krom akčního střílení na dálnici byl tenhle film spíš o psychologii a přemýšlení. Ne, že by to bylo špatné, ale problémové bylo vcítit se do filmu. Díky bohu to nějaký ing. nenavrhl udělat 2+h ale jen 1,5h, což byla přijatelná doba, aby to člověk nevypnul. Řekl bych, takový lepší průměr už jen stylem. Prostě to vypadalo kvalitně, ale mohlo to být lepší. Konec se mi také líbil. 65% ()

Grázl83

Dobrá kriminálka, typická severská hutná atmosféra, to vše fungovalo. Ale ta absurdní scénáristická hloupost s vedením vězně na přednášku do školy a jeho útěk, to vše srazilo dolů a od té doby se to propadalo pořád hlouběji. ()

topvideo

Po vzhliadnutí serialovej predohry som sa úprimne potešil tomuto filmovému pokračovaniu. Na Sorjonena som si zvykol, jeho metódy, úsudok a  jeho pohyby, mi budú chýbať, iba že by prišli ďalšie príbehy...:-) Film je vyvrcholením tejto fínskej detektívnej ságy. Pre vnímavého diváka je to hotová lahôdka. ()

Sopholojong

Finske "Silence of the Lambs" v lacnejsom, televiznom prevedeni s jednym vyborne natocenym utekom masoveho vraha a prestrelkou na moste, s akymsi "weird" Monkom v ulohe vysetrovatela, ktoremu to pali viac ako celemu kriminalnemu oddeleniu. ()

mdf

Mělo to být ponuré,ale bylo to spíš utahané, bez napětí...Ville, jako kdyby chvílemi kopíroval Monka. Pořád jsem čekal že se to nějak rozjede,že se to konečně dostane do nějakého svižnějšího tempa, ale bohužel nic. ()

lineker

Myslím, že Karimu ten celovečerní formát poměrně slušel. Chvíli mne trvalo napojit se na poslední seriálovou sérii, protože film na ni volně navazuje. Časem si to vše sedlo a já měl možnost vidět kvalitní severskou krimi. V hlavní roli mírné šáhlý, ale zároveň geniální Kari Sorjonen, který se nakonec nezapomene stát konečně chlapem. ()

CreepyJoe odpad!

To že detektivní žánr trpí krizí je vidět už delší dobu, místo toho aby se totiž autoři soustředili na kvalitní detektivní příběh, tak se dnes spíš předhání  v tom, jakou bizardní postavou bude hlavní vyšetřovatel případu. Sice na svého vysněného  (detektiva s pedofilními sklony, trpící krizou vlastní identity a lelkující s myšlenkou, jestli náhodou není žena, do toho ještě má krizi středního věku a běžně chodí v klaunském oblečení a nechodí, nýbrž vždy jen jezdí na jednokolce) si ještě krapet počkám, ale tohle zatím k tomu mělo nejblíže. Vážně se děsím co bude příště, schizofrení detektiv chodící v pyžamu, žijící jen ze sojového laté ? Tohle je fakt odpad. ()