Cuki ga mičibiku isekai dóčú

• Japonsko Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu (viac)
Japonsko, (2021–2024), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Azumi Kei (komiks), Kotora Kino (komiks)

Scenár:

Kenta Ihara

Nacuki Hanae, Ajane Sakura, Akari Kitó, Saori Hajami, Šinpači Cudži, Jurika Kubo, Aiko Ninomija, Reina Ueda, Tomoaki Maeno, Júki Šin, Júna Kamakura (viac)

Makoto je na první pohled normální japonský mladík, který je na svůj věk sice o trošku menší a také není žádný velký krasavec, ale jinak skrz na skrz obyčejný mladý muž. Když si jde jednoho dne lehnout, tak je však přenesen před boha, který mu sdělí několik šokujících zpráv. Makotovi rodiče nejsou vůbec ze Země, kdysi sem byli přeneseni v rámci jisté dohody mezi dvěma božstvy a nyní je na čase, aby bohům splatili svůj dluh a do svého domovského světa vrátili to, co je jim nejcennější. Tak je Makoto přinucen vydat se do jiného světa, protože kdyby nesouhlasil, pak by si bohové vzali některou z jeho sester, což mladík nechce. Ovšem velice brzy se ukazuje, že tohle nebude žádná fantasy pohádka, protože hlavní bohyně tohoto světa je poměrně svérázná a náladová.
Když se před ní Makoto objeví, tak je zhnusená jeho zevnějškem, ihned mu odebere status hrdiny a pošle ho na ten nejzapadlejší okraj svého světa, aby tam bídně živořil na pláních mezi monstry, orky, draky a jinou nelidskou havětí. Co však příliš nedomyslela je fakt, že Makoto má jisté vrozené schopnosti, které na Zemi byly díky zdejším podmínkám v útlumu a také neví, že od pozemského boha dostal do vínku trochu jeho vlastní moci. Tak se Makoto, který je nyní sice opuštěný lidmi i bohy, ale není vůbec slabý, vydává na dobrodružnou výpravu za nalezením spojenců v nehostinných podmínkách a rozpoutání velké sociální reformy, která otřese celou zdejší společností a možná i samotnými nebesy... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (13)

Season 1 (2021) (S01)

Nemám moc ráda isekai anime. Ale! Nemůžu si pomoct, tohle mi přišlo super. V rámci žánru to asi není vyloženě zázrak, ale já už jsem hlavně ráda, že se Makoto nereinkarnoval jako prodejní automat, ASMR mikrofon, pes, prase, dudlík, sedačka na kolo nebo polštář... Ale teď trochu vážněji, líbí se mi, že si seriál uvědomuje, jak moc obvyklou zápletku si vybral a často se i odkazuje na to, jaké si to hlavní hrdina představoval oproti realitě. Líbí se mi, že i když je hrdina OP, tak jsou souboje, když na ně dojde, docela zajímavé, animačně je to průměrnější, ale tohle koneckonců není akční seriál a hlavní hrdina Makoto se rozhodne pro dráhu obchodníka a jelikož je to pořád průměrný středoškolák, v mnoha věcech, co se obchodování týče je docela naivní a musí se to zkrátka naučit. V tomhle, ale i s jinými věcmi mu pomáhají jeho ,,podřízení" u kterých se mi líbí, že to nejsou původem lidé a hrdina na ně vždycky musí nějak zapůsobit, aby s ním vytvořili dohodu. Fajn je, že je nějaký čas věnován jednotlivým fantasy rasám, něco o jejich způsobu života a kultuře, v čem jsou dobří nebo jaký na ně mají lidé názor. Dobré jsou i zdejší ,,waifu" - Mio je v pohodě, moje favoritka je ale Tomoe. Z dalších sympatických postav musím určitě zmínit i Makota, Shikiho a Emu. Seriál je rozhodně fajn, ať už máte rádi Isekaie a nebo jste ochotní dát jim alespoň šanci, doporučuju. Není to žádný zázrak, ale já jsem spokojená. 7.2/10 ()

E? Koujou no Tsuki? (2024) (S02E01)

Na jednu stranu je trošku škoda, že se po první sérii neodehrál žádný zásadnější posun, ale na druhou stranu je to vlastně pořád stejně v pohodě a animace mi dokonce přijde o trošku lepší. 6.8/10 ()

Futari no Yuusha wa Binan Bijo (2024) (S02E02)

Chápu, že je potřeba se soustředit i na jiné postavy než na ty hlavní, ale v aktuální fázi příběhu minulosti pro nás neznámých hrdinů, strašně brzdí příběh, i když je jasné, že s nimi má autor ještě něco většího v plánu. 6/10 ()

Stellar Wars (2024) (S02E03)

Opět poznáváme vedlejší postavy, ale snad ještě méně zajímavým způsobem než minule. Doufám, že se konečně vrátíme k Makotovi, protože podobně nezáživných 25 dílů bych asi nevydržela. 5.5/10 ()

Boku ga Doushite Sensei ni!? (2024) (S02E04)

Jasně, že magická akademie musí být v každém pořádném isekai anime a tady z ní nemám moc dobrý pocit, ale možná mě to ještě překvapí, kdo ví. 6/10 ()

Sore de wa Jugyou o Hajimemasu (2024) (S02E05)

Konečně něco zajímavějšího, na rozdíl od jiných anime se hlavní hrdina nestane na akademii studentem, ale rovnou učitelem. I když se nedá říct, že by se tímhle konečně zlepšilo tempo seriálu. 6.3/10 ()

Mezase Mitsuboshi Chef (2024) (S02E06)

Zatím nejlepší epizoda 2. série, možná proto, že se zaprvé zaměřuje na Tomoe a Mio (což jsou moje oblíbené postavy) a zadruhé se začala hlavní linka konečně prolínat s tou o hrdinech, takže i na první pohled zbytečné flashbacky si našly svoje místo. 7/10 ()

Shin Member Audition (2024) (S02E07)

Nejzajímavější částí epizody byly rozhodně pohovory s novými pracovníky pro hlavního hrdinu, představilo se nám pár dalších druhů fantasy stvoření, ale zase tak originální to taky nebylo. 6.4/10 ()

Warui Uwasa no Bijin Shimai (2024) (S02E08)

Setkání se známými ale i neznámými postavami proběhlo i docela zábavně, ale zase mě trochu mrzí kvalita Makotovy "výuky", protože když už se zabýváme magickou školou, nebylo by na škodu občas něco k magii vysvětlit. 6.6/10 ()

Hentai Dragon (2024) (S02E09)

Moc fajn epizoda (po delší době). Nejenom, že jsme dostali více než uspokojivé obhájení a vysvětlení prvků videoher ve zdejším fantasy světě, ale taky se objevilo víc povedených vtipů (což vždycky potěší). 7.1/10 ()

Yatte Misemasu Yonaoshi Kagyou (2024) (S02E10)

Dneska dostali víc prostoru pro změnu studenti a jejich trénink. Komedie, fajn náznaky společné strategie a představení postav do takové míry abychom se v nich vyznali, ale zase tak, aby to nenudilo - zkrátka viditelně se dostáváme k lepší části příběhu. 6.9/10 ()

Seichou no Natsu, Shin Waza no Natsu (2024) (S02E11)

I když je tu na můj vkus až moc často připomínáno, jak je hlavní hrdina OP, alespoň tak funguje líp jako učitel a věřím mu, že může ostatním něco předat. V čem to ale celé drhne, je pořád celková zábavnost. 6.8/10 ()

Kyojuu Shuurai (2024) (S02E12)

Půlka seriálu za mnou a pořád tomu chybí spád a důvod se těšit na další díl. Mám obecně pocit, že to tvůrci celé vzali trochu ze špatného konce - spíš než aby postupně rozvíjeli charaktery postav a dávali jim motivace, se nejdřív dozvídáme o těch motivacích (v tu chvíli nám neřeknou pomalu nic) a až pak se seznámíme s danou postavou a ta později získá roli v příběhu. Oproti první sezóně je sice vidět snaha udělat ten příběh komplikovanější, ale zatím to moc nefunguje. 6.4/10 ()