Katakimiku

Nemám moc ráda isekai anime. Ale! Nemůžu si pomoct, tohle mi přišlo super. V rámci žánru to asi není vyloženě zázrak, ale já už jsem hlavně ráda, že se Makoto nereinkarnoval jako prodejní automat, ASMR mikrofon, pes, prase, dudlík, sedačka na kolo nebo polštář... Ale teď trochu vážněji, líbí se mi, že si seriál uvědomuje, jak moc obvyklou zápletku si vybral a často se i odkazuje na to, jaké si to hlavní hrdina představoval oproti realitě. Líbí se mi, že i když je hrdina OP, tak jsou souboje, když na ně dojde, docela zajímavé, animačně je to průměrnější, ale tohle koneckonců není akční seriál a hlavní hrdina Makoto se rozhodne pro dráhu obchodníka a jelikož je to pořád průměrný středoškolák, v mnoha věcech, co se obchodování týče je docela naivní a musí se to zkrátka naučit. V tomhle, ale i s jinými věcmi mu pomáhají jeho ,,podřízení" u kterých se mi líbí, že to nejsou původem lidé a hrdina na ně vždycky musí nějak zapůsobit, aby s ním vytvořili dohodu. Fajn je, že je nějaký čas věnován jednotlivým fantasy rasám, něco o jejich způsobu života a kultuře, v čem jsou dobří nebo jaký na ně mají lidé názor. Dobré jsou i zdejší ,,waifu" - Mio je v pohodě, moje favoritka je ale Tomoe. Z dalších sympatických postav musím určitě zmínit i Makota, Shikiho a Emu. Seriál je rozhodně fajn, ať už máte rádi Isekaie a nebo jste ochotní dát jim alespoň šanci, doporučuju. Není to žádný zázrak, ale já jsem spokojená. 7.2/10 ()

gumbo

Příjemné překvapení. Sice mi přijde, že se do těch 12 dílu nacpal obsah, který by normálně vystačil na 24, ale i tak to drželo pohromadě. Jen tím trochu trpěl děj, jelikož to někdy bylo moc hrr a zkratkovité. Ale postavy jsou dobře napsané, není to sluníčkové ani nějak zbytečně temné, humor většinou funguje a lore světa vypadá zajímavě. A jelikož animace je kvalitní, není zas tolik na co si stěžovat. Samozřejmě je tu spousta věcí, které už jsme viděli jinde, což tomu trochu ubírá na síle, ale určitě to neznamená, že to kvůli tomu je špatné. Určitě bych uvítal více, celý ten svět jsme vlastně jen tak nakousli a i tak vypadá nesmírně zajímavě. 70% ()

Jeoffrey

Úvodní zápletka o tom, že se klučina dostane do jiného světa a bohyně ho pošle k šípku, protože je šereda a vyšle ho živořit kamsi na okraj světa mezi různá monstra je zajímavá. Problém ale mám s tím, že anime po zbytek času tak nějak neví, čím přesně by chtělo být a kam by chtělo směřovat. A tak si chvilku hrajeme na obchodníka, jindy na dobrodruha a do toho chceme nějak uvěřitelně budovat své vlastní impérium a vztahy se všemi kolem, ale ono to působí zmatečně a jak když házíte páté přes deváté a čekáte, že to bude hezky držet pohromadě. Jenže ono to moc nedrží, protože žádný ze směrů, kterým se hrdina vydává, není tak propracovaný a povedený, aby mě zaujal na víc než na chvíli. Chtělo by to nějaký pevný cíl, kterým budu hrdinu posouvat a hlavně ty jednotlivé posuny v ději by měli působit trošku víc přirozeně a ne jen, že se něco prostě stane, protože si to tak zrovna někdo (hrdina, bohyně...) prostě usmyslí. Jinak to není špatné, vidím tam pořád jistý potenciál a celý zdejší svět jako takový mě vlastně taky zaujal, jen se prostě bojím, kam se to bude ubírat dál, protože o nějakém pevném směřování mě zatím autoři nepřesvědčili. Ale druhá sezóna je potvrzená a já u ní asi i tak budu. 6/10 ()