Kde raky spievajú

• Česko Kde zpívají raci (viac)

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú... (Itafilm)

Machaut

Za mě určitě nejkrásnější film posledních 3 let. Nádherné prostředí, výborná kamera, hudba, a hlavně Daisy, která hrála úplně famózně (asi jsem se zamiloval :-D ). Určitě by se tam daly najít nějaké nedokonalé detaily. Ale proč si kazit tak krásný film. Za mě rozhodně 5 hvězdiček. ()

Rudolf.Benes

Nejen krásná anesteziologička ale i mé tvrdé metalové srdce jihne a budu okamžitě muset doplnit vzdělání.  !! . Úplně se vidím: (jak nepůjdu do práce,nebudu jíst ani pít a možná si dám plínky,nebudu spát, mýt se a vypnu mobil dokavaď to nepřečtu)  ..Ne vážně,ten film má obrovský potenciál a když sem si toho všiml i já :) kolik je tam drobných nuancí,skrytých postav akcí a detailů které se do filmu nemůžou nebo nesmí vejít, tak knížka musí být topovec. Film má všechno : napětí, lásku, příběh,a i happy end. (teda skoro) :( Dal bych daleko větší hodnocení něž připosraně tři hvězdy,ale nechci si pokazit rockovou image...ale i tak 65/100 na drsňáka dobrý..ne? ..ps: nikomu to ale neříkejte jinak hvězdu uberu 🤭🤏 ()

anjan

Vztahové drama, ve kterém hlavní hrdinka prošla těžkým dětstvím, které se jí odráží v současných vztazích a životě. Moc super nápad a výborné zpracování. Příroda sice občas působí až moc kýčovitě, ale celkovému dojmu filmu pomáhá. Možná bych trochu ubrala s patosem, na druhou stranu je to romantické. Cením nápad, zpracování, kameru i výběr herců. ()

PeDe

"Bohužiaľ" som čítala knižnú predlohu, a tá je neporovnateľná, skvelá, dojímavá a pútavá. Viac ako 1,5-2 hviezdy nemôžem za túto nezáživnú nudu ani dať. Moja chyba, asi som mala privysoké očakávania ;) ()

gogo77

2/10 trajler plny dobrodruzstva a potom v kine zaspavate ... totalna nuda.... dievca ktore nikto nenaucil citat pisat a opusti ju rodina ked ma 10 rokov...tam sa zacina pribeh buducej spisovatelky a ilustratorky kniziek o zvieratkach ... ale najprv este musi prist jeden muz ... druhy muz a nakoniec vrazda ... z ktorej je obvinena prave hlavna postava ... kto zavrazil muza cislo 2 a zaujima to vobec niekoho? ()

Mrsina

Upřímně první polovina byla taková pomalá až ospalá a spíše jsem se rozplýval nad tou myšlenkou útěku od civilizace a technologie a žití v harmonii s přírodou. Dýchat čerstvý vzduch, hladit kůru stromů, cítíš vítr ve vlasech, poslouchat zpěv ptáků...ta druhá dostala ty pravé grády a bavila mě o 100 % víc. Velmi zajímavá hlavní postava a všechny vedlejší (kladné) postavy taky velmi příjemné. Osobně mám moc rád tenhle typ vyprávění příběhu, kdy jsme v současnosti a do toho jsou prostřihy na minulost, které ukazují, co všechno k téhle přítomnosti vedlo. Nehorázně mě štve, že se řeší jen viník vraždy, ale nikdy se nehledí na ty příčiny, to je prostě ohavnost, ale takových případů je samozřejmě málo. A jak byl vznešen rozsudek o zproštění viny, tak mě to dokázalo dojmout. Konec taky moc pěkný a důstojný, ale pořád mi tam chybělo nějaké to odhalení, třeba nějaká krátká scéna, jak to bylo, ale s tou mušlí na konci to bylo uděláno hodně pěkně. ()

kodwin

Už jsem toho viděl hodně, poslední dobou mám problém najít film, který by mě zaujal. Neříkám, že "Raci" jsou bezchybní, ale bylo to hezké, hodně dělala příroda a hlavní představitelka... ()

tinss_18

veľmi pekný film ale odporucam nájskôr prečítat knihu - tá ma v sebe fakt krásny príbeh, ktorý je síce takmer 1k1 zachytený vo filme, ale z knihy budete mať lepši zážitok. film beriem len ako doplnok a možnú vizualázaciu ako to celé vyzeralo ()

Damnsinead

Knížku jsem nečetla, ale vypadalo to na zajímavý námět.  Čekala jsem lepší zpracování, než tenhle dvouhodinový modeling v bažině. Daisy Edgar-Jones se zdá být decentní herečka, ale tu holku z bažiny neviděla ani z rychlíku. Hlavní hrdinka, Kya, žije od svých sedmi let sama, nikdo se o ni nestará, s nikým pořádně nekomunikuje, kromě páru z obchodu, který od ní občas koupí mušle nebo jí sežene oblečení z druhé ruky. Prostě roste jak dřevo v lese. Navzdory tomu Kya nemá žádné potíže s komunikací, je zdravá, její dům je čistý, bez nutnosti oprav, a ona sama se promenáduje po bažině pěkně upravená v bílých šatičkách. Vypadá to hezky, ale nerealisticky. Ne že bych čekala, že se ve filmu objeví rozcuchaná dívka s chlupatýma nohama, ale mohli ji aspoň navléct do něčeho jiného. A když pominu tohle, ta love story okolo toho taky nic moc. Tate Kyu hrozně miluje, Chase jí naslibuje hory doly, ale je to bezpáteřní hajzl,. Pak ho najdou mrtvého, a obviní z toho Kyu. Následuje soudní proces, a nakonec se ani nedozvíme, jak to s tou vraždou vlastně bylo. 20% ()

Aideon

Film je velmi akční a po dějové stránce dobře provedený. Prolínání minulosti hlavní hrdinky společně s aktuálně probíhajícím soudním procesem je dobře propojený. Upřímně jsem byl velmi mile překvapen a doporučuji se na film podívat. Nejlepší jsou stejně momenty, kdy se snažíte případ rozluštit samostatně pomocí malých indicií a přijít na to, kdo je viníkem. ()

Jincom

Knížku jsem nečetl. Každopádně film byl pro mě po dlouhé době něčím jiným, neokoukaným, hezky natočeným a s pěknou muzikou. ()

Petro

Chvíli jsem film odkládal (rok). No a pak jsem si užil tu romantiku. V jakémsi komentáři jsem četl, že to je klasický milostný trojúhelník. Vůbec ne! Chápu, že filmy se točí, aby se na ně současná skladba "civilizace" dívala. Jo, dal bych si tu tíživou samotu a smutek, jak píše Kleopatra. No, dívalo by se na to pak asi míň lidí a pak bych se k tomu možná ani nedostal. Vtáhlo mě to. Ale to co bylo to ono, bylo nějak za závojem nebo "mezi řádky". Tak si to tam najděte. ()

futislav

Jedna hvězda za krásnou přírodu, druhá za výborný výkon hlavní hrdinky, třetí za scénář a čtvrtá za konec, který asi nikdo nečeká. Celou dobu se to tváří, jako klasická červená knihovna, ale konec tomu dá další rozměr. Je pravda, co už tady psalo více lidí, že jedna věc působí poněkud rušivě. A to, když je hlavní hrdinka žijící uprostřed divočiny v domě připomínajícím srub stále čistá a nažehlená. Ale nešť, je to vada na dokonalosti u spousty nejen amerických filmů. Je spíše zarážející, že se z toho tvůrci nepoučí a dál nechávají vystoupit z močálu či vody postavu, která je na dalším záběru suchá a čistá. ()

baner

To bol naj film roku..krásny, výpravný, príbehový a jemný. Podobné filmy su už veľkou vzácnosťou.Ďakujem za úžasný zážitok. Je to film, ktorý si budem púšťať v časových odstupoch dlho, veľmi dlho. Daisy si kráľovná ❤️milujem ťa Dávam 100 za príbeh 100 za herecké výkony 100 za hudbu 100 za kameru 100 za originalitu 100 za romantiku na tak neočakávanom mieste 100 za príjemnú detektívku 100 za pocit vo mne čo film zanechal 100 za herecké výkony 100 za pierka všade zatúľané Spolu 1000% ()

Chicharron

Romantika s detektivní zápletkou, sice chvílema tam bylo už té romantiky přespříliš, ale neusnul jsem, což se mi jinak u nudných filmů stává. Výborné lokace a kamera, slušná zápletka, sympatická hrdinka a nečekané rozuzlení nakonec. Za mne výborný film. ()

Miky191

Výborné filmové spracovanie uznávaného bestselleru. Áno, občas je vidieť nižší rozpočet, herci sú ale výborní, znalosť knižky nie je vôbec nutná. Veľmi milé prekvapenie. Nenechajte sa odradiť zlými recenziami. 4,5/5 ()

MatoPalkes

Pustené len kvôli Daisy Edgar-Jones, knihu som nečítal. a už sa ani nechystám Príbeh priemerný, bažina príliš romanticky podaná, určite by som tam nebýval. Záver potešil a vytiahol to aspoň k priemeru. ()

Moco

Tvůrci snímku Kde zpívají raci ho do kin posílají jako romantické drama, ale při bližším pohledu je jasné, že hodnotit ho pouze jako romantické drama nebude stačit. Je to proto, že má několik vrstev a rozvíjí více než jedno tématické vlákno. Na jedné straně ukazuje harmonii a krásu přírody a také to, jak může těžce zkoušená lidská duše v přírodě nalézat útočiště, krásu, smysl a svoji vlastní rovnováhu. Na druhé se řeší rovina morálky a víry. Autoři kombinují několik filosofických a náboženských pohledů na život a samotné základy morálních hodnot. Více k filmu zde. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů