Detektiv Mac Stern byl kvůli nestandardním vyšetřovacím metodám přeložen od kriminální policie k městské jako pochůzkář. Po určité době je však povolán zpátky a kapitán Dugget ho pověří zapeklitým případem série vražd. Mac se dozvídá, že mu byl přidělen nový parťák, protože nikdo z těch, kdo ho znají, s ním nechce spolupracovat. Mac už předem nového parťáka odmítá, aniž by ho znal _ skutečnost však předčí veškerá očekávání. Elis Fielding má občas záchvaty podivného chování, které však většinou pachatele zaskočí natolik, že tím Elis dosáhne zamýšleného cíle. Mac pořád neví, co si má o Elisovi myslet, nebere ho vážně, později ho začíná jeho chování rozčilovat a zdá se, že ani tato spolupráce nebude mít dlouhého trvání. Elis připravuje Macovi jedno překvapení za druhým, a když mu zničí jeho milované auto, dojde Macovi trpělivost. Policejní šéf je nucen říci Macovi pravdu _ Elis je jeho synovec... (oficiálny text distribútora)

johnsnow odpad!

Akčné komédie mám celkom rád ale to by humor nesmel pôsobiť trápne a herci by nemali byť o hovne. žiaľbohu oboje tu platí. ()

Henkyi

Podle obsazení jsem čekal pohodovou komedii na včer pracovního dne. Po pěti minutách mi došlo, že něco není jak má být, po deseti jsem sám sebe přesvědčoval, že to bude dobrý, ale po dvaceti pěti už jsem s odporem odešel od obrazovky. Tento film, ať už dopadne jakkoliv není dobrou komedií, ale jen trapným pokusem o ni. Tento druh filmaření neuznávám a jsem hodně překvapený, že do toho Gene Hackman, poté co si přečetl scénář, vůbec šel. ()

PORTER44

Nevím proč ale D.Aykroyd mě svými záchvaty skvěle pobavil a G.Hackman ho docela dobře doplnil svým vyděšeným výrazem co mu to přidělili za partnera a když zjistil že je to synovec jeho velitele měl z toho srandu. ()