Veľkolepá príroda

• Slovensko Perfektná dovolenka (viac)

Každé leto milióny ľudí opúšťajú veľké mestá, aby v náručí lesov a pokoja našli útočisko pred ubíjajúcim zhonom a sterilitou moderného života. Jedným z nich je aj predavač autosúčiastok Chet Ripley (John Candy), ktorý sa s manželkou Connie (Stephanie Faracy) rozhodol vzpružiť svoju unavenú dušu a osviežiť rodinné putá tým, že ukáže svojim dvom synom miesto, kde svojho času prežil kúzelné detstvo. V starom dome plánuje stráviť mesiac plný oddychu a pokoja iba so svojou rodinou. Lenže už na druhý deň ich svojím nečakaným príchodom prekvapí švagor Roman Craig (Dan Aykroyd) s manželkou Kate (Annette Bening) a ich neposednými dvojičkami! (TV Markíza)

RoyBatty444

Nič prevratné sa tu nekoná až na to, že upršaná sobota je zachránená. Dobre zvládnuté vykreslenie dvoch rozdielných rodín s rozdielnym prístupom k životu a napriek tomu si vedia uvedomiť čo je v živote to správne. Takto to znie ako filozofický film ale nie je. John Candy pre všetku tú komédiu má aj v zálohe pár životných rád. Aj keď to takto v živote nie je, ale berme to ako komediálnu rozprávku s dobrým koncom. Spolu so Strýčkom Buckom tvoria dve pohodovky do každého počasia. Ferien zu dritt ()

Hal_Moore

Tágo mezi nohama, medvěd s pleší na obou koncích, netopýr s ušima, rodinka mluvících mývalů, chytání ryb s pijavicemi, lekce "Když půjde do tuhého, pusť se lana", vyproštění medvěda, král steaků atd. Báječná dovolená je výborná oddychovka u které se při každém zhlédnutí směju u těch stále stejných pasáží. Spojení Dana Aykroyda s Johnem Candym v jejich nejlepších komediálních letech pro bránici funguje spolehlivě. Dnes již klasika. ()

Zeek

Vcelku obyčejná rodinná komedie, ale já se u ní bavil, a to především díky dvojici Aykroyd a Candy. Na této komedii nehledejte složitosti, snaží se jen pobavit, což se jí vcelku daří. Mohlo to být trochu propracovanější, přece jen scénář trochu pokulhává. Herecky obsazeno taky bez problémů, takže já byl spokojen. Film si na nic nehraje, neurazí a ani nenadchne. Moje hodnocení: 60% ()

tron

„Nebudem chodiť zbytočne okolo horúcej kaše. Máš tri minúty a 25 tisíc?“ 80. roky v plnej paráde: nenápaditý, ale zručný, režisér Howard Deutch, scenár Johna Hughesa (báječná pecka Lietadlom, vlakom, autom...) a v titulných úlohách vtedajšie megahviezdy John Candy a Dan Aykroyd ako otcovia a manželia. Vyberú sa so svojimi rodinami na skvelú dovolenku. Do kúzelnej lesnej chalúpky. Nakoniec to ale (ne)prekvapivo dopadne ako plnohodnotné, katastrofické peklo. Nie je to žiadna klasika americkej filmovej komediálnej školy á la Griswoldovci, ale ako oddychová záležitosť prečo nie? O tom, aké hviezdy obaja páni vtedy boli, vypovedá fakt, že táto komorná civilná komédia operovala až s 24-miliónovým rozpočtom, z čoho súdim, že podstatnú časť si z neho odkrojili práve dotyční sympatickí páni. Škoda, že nemá viac takých dobrých nápadov, ako sú otitulkované medvedíky čistotné, pár výborných hlášok („Nie je náhodou zakázané viesť medveďa na kapote auta?“) alebo extrémny stejk, to bola fakt fest scéna. Fajn komédia s nenapodobiteľnou osemdesiatkovou atmosférou. ()

P@\/EL

Ve své podstatě jednoduchá, ale zároveň velmi povedená komedie. Z herců musím vyzdvihnout zejména vítečného komika Johna Candyho. Ať už si ho člověk vybaví na vodních lyžích, při pojídání téměř 3 kilového steaku nebo při závěrečném souboji s holohlavým medvědem, tak vždy působí srandovně a výborně pobaví. ()

• Annette Bening v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Postavy ve filmu konzumují pivo Point Beer. Point je skutečná značka piva, populární zejména ve středních a severních oblastech Wisconsinu, kde se film odehrává. Jedna z restaurací kolem hlavní cesty nese rovněž název Point Beer. (HellFire)
  • Po uvedení do kin se film dočkal nepřízně kritiků a nedokázal se přehoupnout do černých čísel. Na domácích nosičích však slavil nebývalý úspěch a v USA se stal jednou z nejoblíbenějších prázdninových komedií. (HellFire)