Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

Motyuek

Někdy mám potřebu kouknout na film, u kterého mi nemusí letět myšlenky o sto šest, abych odhadl, co udělají v následujícím kroku zlouni a jak na to zareaguje hlavní klaďas. Prostě jen vypnout a relaxovat u nějaké té "blbosti". Evoluce je přesně ten typ filmu. Příběh s triviální myšlenkou, jednoduchým dějem, ne moc chytrým humorem a hlavně se zajímavým obsazením. Dvojka vědátorů D. Duchovny, O. Jones je vhodně doplněn chladnou agentkou J. Moore, a sestavu svou další ztřeštěnou rolí uzavírá S.W. Scott. V režii skorokrajana I. Reitmanna si film nehraje na žádné nápadité nebo ohromující sci-fi, naopak jde o odlehčenou koukatelnou komedii, kterou jsem si rád užil. ()

Orbosh

Samozřejmě to je absolutní ptákovina, ale bavil jsem se velmi dobře. :) Až na pár chvil, kdy jsem jako biolog musel mlátit hlavou do zdi. ()

Rychleji

Americká nátlaková komedie ... pár vtipů ztracených v překladu (jako vždy). Celkově to docela ujde, Ale svět vyplodil i lepší filmy ... S mimozemšťany například: Paul ()

Tozmi

Pokud bereme Evoluci z pohledu akčního Sci-Fi, nelze se bavit o nějakém úžasném díle ačkoliv ani z tohoto pohledu se nejeví film jako špatný. Bereme-li tento film ale z pohledu komediálního snímku, pak je tedy Evoluce zábavný film pro celou rodinu jehož hlavním smyslem je, vás pobavit tím nejodvázanějším způsobem. Film znám od útlého dětství a i po několika letech když sem jej viděl, mne nezklamal. 80% za vskutku povedený humor ale o více se bavit nejspíš nedá, ačkoliv dle mne je hlavním smyslem filmu pobavit. ()

solver

Něco tomu chybí. Tohle téma má obrovský potenciál, asi bych to rozdělil do trilogie. Přišlo mi to uspěchané, konec se úplně zvrhnul a směřoval jen do "otvoru" :-) ()

montel

Doprostřed arizonské pouště spadne meteorit, který vyhloubí obrovský kráter, ve kterém se jeví známky života. Jako první jej začnou skoumat vysokoškolští učitelé Ira (David Duchovny) a Harry (Orlando Jones), kteří zjistí, že se vzorky, které odebrali neuvěřitelně rychle množí a rostou do podoby mimozemských tvorů, které začínají ohrožovat obyvatele. Armáda chce tyto tvory co nejrychleji zničit výbušninami, ale dvojice učitelů společně s potrhlým hasičem Waynem (Seann William Scott) a bioložkou Allison (Julianne Moore) zjistí, že teplo vetřelce rozmnožuje a tak příjdou na mnohem lepší ale dosti stupidní nápad...Přiblblá pohádka s dohasínajícím Davidem Duchovnym o invazi z vesmíru, která mě teda moc nebavila. Zasmál sem se jen když byl na scéně William Scott což ale zas tak často nebylo. Příšerky jsou navíc hrozně udělané a pobaví skutečně asi jen děti. Už před dvěma lety jsem se nudil ale dal jsem tomu šanci znovu, ale bohužel výsledek mě opět neohromil. 40% ()

Mr.Lordi

Ničím nebržděná velice zábavná vypínačka. Vtipné kvalitní hlášky, dobré efekty a zajímavé obsazení dávají celému filmu grády. Prostě ten typ, kdy se opravdu nedíváte na hodinky, kdy že už to končí. Dopručuji. 80% PS: díky tomuto filmu jsem objevil novou metalovou kapelu do sbírky :-) ()

Jara69

Pořád jsem čekal, že to bude lepší a nakonec smazal. Mnoho nesrovnalostí. Spíše komedie, než sci-fi. Na Krotitele duchů to nemělo :-) ()

draxxi

Nemůžu si pomoct, ale podle mě splnila tato komedie všechny cíle, které si kladla. Já se bavil královsky i na páté shlédnutí... 21/3/2020 90% ()

vojacekr

Kdyby mi to tenkrát v devadesátkách neuniklo, asi bych tady měl mark čtyřhvězdy. Možná jsem ale jen zdegenerovaný tím, kolik jsem toho už ve filmu viděl, anebo kam se film posunul. Na kdyby se ale nehraje. Poctivá devadesátková komedie se skvělými herci, scénářem i CGI, kdy Hollywood dosahoval zenitu. ()

Sa.sa

Super reklama na Head & Shoulders a výborná komedie :)) Opravdu to nemá chybu a hlášky jsou super.... Ta moucha v zadku a následně kleště to byl TOP... "dal bych si zmrzlinu - - - a jakou příchuť.? - - - to je jedno, dám si jí na zadek...!" :))))))) ()

soukyd33

Zábavná komedie, o téměř konci naší civilizace. 😄 Řešení problému na konci, je šílené. 😄 To si tak jednou přistane na naší planetě meteorit, a začnou se dít věci. Herecké výkony super. Příběh super. Soundtrack 👍. Efekty dobré. Humor zde nechybí. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

RoyBatty444

Má to ľahkosť ktorou sa Reitman preslávil ale chýba tomu iskra a chémia protagonistov je tiež slabá. Prešlo ako tuctová komédia s pár dobrými hláškami ˝Vždy je čas na lubrikant˝. ()