Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

Wyrdas

Nejdražší reklama na šampón v historii filmu! Nenáročná rodinná komedie s dobrým nápadem a příjemným obsazením hlavních rolí. Už jsem to viděl víckrát a klidně se na to za nějaký ten měsíc podívám znovu. Tenhle snímek nemá čím urazit a poskytuje divákovi skutečně uvolňující zábavu. Film v sobě skrývá nemalé množství nezapomenutelných scén od komářího útoku, přes "koko" až po rozmanitost nových mimozemských druhů. Evoluce si zaslouží vysoké hodnocení, rozhodně patří do červené kategorie a já mu uděluji odpovídající čtyry hvězdy - rozhodně to není žádná ŠPATENKA !!! ()

Mouchal

Sci-fi komedie, plná vyvíjejících se potvůrek, které jsou za pár dní hrozbou celému světu, a tak musí zakročit naši "specialisté", kterým hází klacky pod nohy už tradičně americká armáda. Pokud bych měl vybrat jeden prvek, co se týče originality, byl by to určitě způsob, jakým se s vetřelčí invazí naši hrdinové vypořádali. Přece jen, použít proti potvorám všeho druhu (ikdyž na konci to byl spíš jen jediný potvorák s obří zadnicí) světoznámý šampon proti lupům, není ten nejstandartnější postup při takovéto situaci. Potvoráky tu máme vskutku rozmanité. Od pejska mistra Yody, tu můžeme zahlédnout také laciného draka či hmyzáka se zadkem ala Kim Kardashian. Holt evoluci se meze nekladou a rovněž tak představivosti zdejších tvůrců. Co se týče herců, tak David má své lepší i slabší chvilky, ale celkový dojem pozitivní a ostatní hrají slušně (když vezmeme jak hloupoučký ten film vlastně je). Není to ani tolik komedie, jako spíše parodie podobných filmů, kdy se místo pořádnému nášupu vtipných gagů dočkáme pořádné nadsázky. To, že se film nebere moc vážně, jsme schopni rozpoznat snad každou druhou minutou. S efekty v Evoluci nemám problém, samozřejmě se občas nevyhneme pohledu na slabě vytvořené modely některých zrůdiček, ale kouká se na to celkově dost dobře. Škoda jen, že to nebylo tak nasáklé humorem jak jsem doufal a že na to mělo pořádně našlápnuto. 75% ()

gemi

Šmarjá, co mi spadlo na hlavu, že jsem této celovečerní reklamě na Head&Shoulders dal čtyři hvězdy?! Skvělý námět, ale totálně zabitý. Je to jakože komedie, ale ani jednou jsem se nezasmál. Je to spíš takový trapnohumor na hraně parodie sebe sama. No a jednoho z klíčových dementů tam hraje Stifler... CGI ze začátku dobrej (malé organismy), ale ke konci už značně vousatej. Snižuju ze čtyř na dvě a stydím se. ()

Nix

Skvělí herci, jen trochu slabší scénář. Ale i tak tento film, když vidím v bedně tak na něj dokoukám. Je to příjemná oddechovka s příšerkami. Evoluce je tu super udělaná a efekty jsou na tu dobu skvělý. A přítomnost Stiflera dycky potěší, pak je jistota, že tu budou vtipný hlášky a situace. ()

GOGO3000

Komedie, která vás pobaví a rozhodně se u ní nebudete nudit. Nemá cenu přemýšlet o tom, jestli by se něco takového mohlo stát ve skutečnosti, protože tento film má pobavit a to se mu podařilo. Jo a bacha na příšery - mějte u sebe šampón :-))) ()

Edit13

Film mě velmi pobavil a nic víc od komedie neočekávám. Nesnaží se křečovitě bavit za každou cenu. Ocenila jsem duo Duchovny - Jones. ()

stiewe

Netradičně pojatá útoku mimozemšťanů. Evoluce probíhající o trochu rychleji než na naší planetě s velice pestrou škálou tvorů má něco do sebe. Sympatičtí herci zachraňují zbytek. ()

Rodin

Opravdu úúúúúžasná blbost! Strašně jsem se bavil a moc jsem si to užil. Kromě hlavních hrdinů (a mám zde na mysli i ty krásně zpracované potvůrky) jsem byl na mrtvici i z Aykroydovy studie zcela standardně americky blbého guvernéra. Až by se mi skoro chtělo dát pět hvězdiček, ale to už bych fakt přehnal. ()

biopanic

Zvláštna kombinácia hercov ma naprv zneistila. Toto "kvarteto" ma však prekvapilo, pozeralo sa na nich príjemne. O nejakej originálnej pointe sa tu síce hovoriť veľmi nedá, ale budiž, ani sa to nejak zvlášť seriózne netvári. Ja sci-fi rada v akejkoľvek podobe, takže ma urazí máločo :) ()

giaruj

Na prvý dojem film, ktorý ťaží z ducharinovskej slávy Davida Duchovneho. Hrdina s chladnou hlavou v mierne silenej komédii so šablónovitým príbehom zas rieši "problém celého sveta" . Úroveň Evolúcie sa pohybuje medzi na smrť vážnym Dvaidom a šibnutým Orlandom. Triky s odstupom času už len pobavia. ()

Knor

Tak tohle jsem nečekal, strašně moc jsem se u toho nasmál, skvělej nápad s fofr-evolucí, spousty naprosto bizarních potvůrek (věc co vypadala jako pěkně kulatej dámskej zadeček) a skvělý výběr herců. Naprosto mě dostala scéna v níž vyndavaj Orlandu Jonesovi komára kleštěma zadkem, směju se jen si na to vzpomenu. Super komedie, doporučuju ()

liberita

Podarenú komédiu tiahne dopredu predovšetkým originálny námet o revolučne rýchlej evolúcii spôsobenej pádom meteoritu, humorné hlášky Orlanda Jonesa a Seana Williama Scotta a niekoľko zaujímavých rád do domácnosti o mnohorakom využití šampónov Head and Shoulders. Cameo Dana Akroyda poteší Reitmanových fanúšikov, Julianne Moore ani David Duchovny sa na druhej strane od námahy nepretrhli. Powellova hudba je tiež príjemným dodatkom, stále si ale myslím, že celý film mohol byť ešte lepší, keby jeho tvorcovia ešte viac rozvinuli svoju evolučnú teóriu. ()

alldo.raine

Nejlepší reklama všech dob:) Je to legrace, D.Duchovny a S.W.Scott si udělali pěknou dovču, při kterém si natočili vtipný snímek Evoluce. A to jak Scott zpívá a vábí, neskutečný! ()

DadysGirl

Pamatuju si, když jsem ten film viděla poprvé, že jsem se strašně bavila... Teď o pár let později jsem se bavila o něco méně, ale pořád si myslím, že to stojí za shlédnutí :) ()