Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

Muf911

Hodně drsný severský film. Ale od samého začátku chytne a nepustí. Zvláštní je, že krom vypravěče a jeho okolí není žádná postava kladná a divák se má problém se s někým identifikovat. Já bych si z toho hodil mašli hned na začátku. ()

taibrek

Tieto dánske vecičky ma proste bavia. Detaily dotiahnuté do konca. S touto ženou by som sa po týchto výkonoch veru bal aj žiť. V tej jej vychcanosti mi to trochu pripomína Gone Girl. Ak vás bavil tento počin, tak toto rozhodne stojí za pozretie. ()

klerr

Příběh neni vysloveně špatný, ale v mnoha částech neni vůbec uvěřitelný a v těch zbývajících je zas dost obyčejný. Herci také nehrají příliš dobře - často zbytečně přehrávají. Styl vyprávění - z pohledu detektiva - nepřináší podle mě žádnou přidanou hodnotu. Navíc detektiv je údajně tak chytrý, že cely "příběh" odhalí, přesto (spoiler) v závěrečné scéně nezasahne, ačkoliv je situace ocividna. ()

sh4ris

Docela zajímavý příběh o dvou manželích, kteří před sebou skrývají tajemství. Pokud do toho započítáme  vzájemné výhružky a vydírání, řešení je nasnadě... Za mě trochu delší stopáž, která nebyla úplně nutná. Příběh se různě přesýpá, tu je magor jeden a za chvilku ten druhý. Nemohla jsem se proto rozhodnout, komu fandit, což mě trochu štvalo. Každopádně severské filmy jsou pro mě dlouhodobě koukatelné. ()

Bedro

Vymakané! Dal som si to dokonca druhý krát, hneď na druhý deň. Originálne, zaujímavé zvraty, skvelé herecké výkony, kamera, hudba, strih... ()

JB001

Věčný svit neposkvrněné mysli jsem nedokoukal a tudíž naskytla se otázka, co s načatým večerem. A tohle mne bavilo. Hodně ()

NikiVai

Mám ráda severskou kinematografii. Umí vyprávět napínavé příběhy, kdy je divák v napětí, neví minuty ani vteřiny, co se vlastně bude dít dál. Jak pomalu rozplétáme děj filmu, je tu spoustu aha momentů. Umí mě nutit přemýšlet nad chováním i myšlením jednotlivých postav. POZOR SPOILER!!! Jen jsem byla překvapená selháním detektivů v závěru. Copak jim nebylo při pohledu na štěkajícího psa, podezřelého a hranici uprostřed jezera jasné, kde by mohla mrtvola být? ()

vinducha

Pěkné krimi . A já sprosta som si kvoli těbe oholila nohy a tie dalšie veci. No 50. letá pani se s výměnou za mladší model nesmiřuje snadno. Charlotte to měla pěkně sesumírované. ()

hotanka

Úplně nechápu, koho tahle tuctová krimi s absolutně topornými herci bavila. Nikomu jsem nevěřil, ani co by se za nehet vešlo. A úplně nejhorší byl táta. Kéž by místo něj obsadili třeba Karla Rodena. Ani námět nestál za nic. Tragédie. To vysoké hodnocení vůbec nechápu. Kdo jste tomu tady dali tři a víc hvězd, mrkněte povinně na Válku Roseových nebo Bitter Moon, ať máte představu, jak se točí rodinná tragédie. ()

nelja

Tohle bylo úplně nudné. Nechci říkat promarněná šance, protože já ji tam opravdu nevidím. Dokoukal jsem polovinu se sebezapřením a v momentu, kdy manželovi dojde "domů" "přejetá" žena jsem to definitivně odpískal. Co mi vadí? Vyloženě televizní formát, taková ta "netflixovská blbinka" (a že jich tam je, panečku!), co neurazí a nenadchne, s tím že ale to neurážení se bylo fakt na hraně...Nahlédnutí do života skandinávských elitek, které si mohou dovolit luxus vyprávět mondénní nezáživnosti a říkat jim problémy. Nebo takhle, nechci znevažovat krizi středních let a složitosti životních křižovatek, či celkově uvadající a rozkvétající vztahy (jinde...) nebo principy osobní odpovědnosti, sebeobětování oproti suverénnějšímu vkročení do nových etap ve jménu lásky, ale to tam prostě nebylo. Jenom sterilní "jakože drama", žánrově to bylo vlastně dost rozbředlé, neukotvené, nijaké. Nesympatičtí jsou úplně všichni, nic s nimi nechcete mít a nezajímá vás, jak to celé dopadne, protože je to prostě vymyšlené a nedůvěryhodné. Rozebírat technicky film nemá smysl, je to řemeslně natočené dobře, ale nemá to duši. ()

Dakota1978

Dánská lahůdka, která umí diváka vtáhnout nečekanými zvraty, zajímavým vývojem postav, sympatickou kamerou a především uvěřitelným scénářem. Dobře natočeno, příjemně odvyprávěno, nenudící a bez zbytečného patosu a kašírky, která je častým nešvarem "rodinno-vztahových thrillerů". Hezké překvapení, za mě doporučuji fanouškům psychologické kriminálky. ()