Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

Lampasak

Italové to chtěli udělat originálně a podle sebe, což se jim sice povedlo ale vůbec to nedávalo smysl. Celkově to bylo celé až moc překombinované, že nakonec z toho je jedna velká slátanina. Na tyhle srandy už jsem asi starej nebo jsem to asi vůbec nepochopil. ()

DonBraso

To jsou ty režisérský ambice pro nováčky, že přijdou s něčím echt, ale vůbec je nepálí, že to diváka má jako vystřelit z trenek. Co naplat, on ten příběh by vlastně šel a ten nápad není vůbec špatný .Něco podobného malinko jsem viděl někde na Balkáně v nějakým filmu, ale zde byla nuda, že bych si vykousal kromě nehtů i vlasy kdybych mohl. Mě naopak dobrá 40 minutovka vážně neměla kam vtáhnout. Atmosféra byla jedině dobrá ve zvukovém podání. Pak si říkáte něco o sektě a šmitec. Kravský prostřihy o parník někam jinam se doopravdy ještě musí točit? Je to spíše ubohost režiséra umět posunout děj, či ho lépe řečeno popostrčit. Takže kroutíte jen hlavou jak celá posádka pana řidiče, kdy napálíte strom a jste najednou u chaty. Pak ani zde nedojde k nelogickým frustracím, kdy ti holka má svýho frajera v dodávce, kdy se za ním přímo rozeběhne, aby ho v dalším střihu nechala zemřít, protože v tý chatě se svítí. TVL neee :D Bohužel ani tohle maskování v celém příběhu nedává rozum. Nedává rozum ke konci dodávky,matka,, prostě příběh nevyšel ani na papíře,natož na plátně. Gore scény jsou v řádu radši nevidět,protože není co a ta nejlepší je hned z kraje filmu.Italové prostě mají dělat to co umí a nesnažit dělat i pro Netflix novinky,který prostě nefungují.Je to z nuděná klasika,která má doopravdy jen nečekaný zvrat(jak pro koho),zvuk a po závěrečná scéna s likem dole. 45% ()

moviefan4

Už len odkaz vetou ktorú vyslovil sám Ruggero Deodato a nárazu na u padajúci Taliánsky horror ide jedna hviezda dole. Inak film má odomňa 3.5* ()

J.Mayen

Italove vzali, zkopirovali a ukradli predlohu svedskeho Slunovratu a  natocili svoji verzi, ktera je tak 5% sve kopie. Navic s nesympatickymi herci, spinavejsimi, tupjejsimi. Zadny novy napad zde nevidim, Je to jenom velmi levna vykradacka. 1 hvezda za vyriznuty oci a jazyk. ()

wowylgu313

50% taková ujetá slátanina bečkovejch hororů v jednom :D když už na to začnete koukat, dokoukate to ale určitě už si to v budoucnosti nikdy víc nezopakujete. Je to taková jakási hádanka, můžete typovat v průběhu filmu z jakých všech hororů je to vykrádačka. Nejlepší asi ten konec, na ten se vlastně dalo i koukat. Ty "nečekané" zvraty jak tu někdo píše jsou spíš očekávané a opět totální klišé. Ale co dobrá nálada proto nedám jednu hvězdu ale budu procentuálně velkorysý. :D ()

Nikolas__

Velmi precizně natočený a vymyšlený film, který funguje na bázi tíživé atmosféry a plíživého teroru. Navíc mi přijde se to všechno odehrávalo s  takovým, hrozně kouzelně temným podtónem. Četl jsem tu pár názorů že by to fungovalo lépe jako primitivnější vyvražďovací horor (bez té pointy), nicméně já mám určitě názor opačný a musím fakt tenhle film označit za jeden z nejděsivějších, nejnepříjemnějších a nejlepších hororů roku 2021, a že to má docela konkurenci. ()

hony23

Takový mix hororových žánrů, ale ani jeden není nijak dobrej. Vyvražďovačka ano, ale nesmí té krve být zase moc - a tak je to v tomhle filmu se vším. Všechno udělané tak napůl, snaha o zkopírování klasických hororů vyznívá rozpačitě. Postavy jsou tak nudné, že jim přejete, ať brzy zkapou. ()

brasek

Vždy si hovorím, že od Netflixu nič dobré nečakaj! Určite raz príde film po ktorom zmením názor, pretože už pár snímkov bolo na hrane toho čo považujem za dobré. Snímok Klasický horor je však klasická hlúposť, zo začiatku mysteriózne, potom sa to zmení na vykrádačku iných snímkov a po hodine zistím, že opäť len jedna fraška a strata času kvôli pointe. ()

MrFarmer

Příjemná "oddechovka", která zaujme zajímavým plot twistem a dobrou stylizací. Slunovrat ve mě zanechal určitě víc, toto je víc přímočará akce, ale i tak se na to koukalo dobře a nešlo o žádnou uhozenou duchařinu. ()

KofiAnnan

Tentokrát souhlasím s většinou recenzérů. Horor na 5 hvězd pouze do momentu režisérského twistu a pak teda za mě velký špatný. Říkám si, co to kurva je! Nádherná beznaděj a strach v první polovině vyměnen za grotesku s nějakýma máklýma Italama. To mě teda zklamalo, těšila jsem se na utrpení, krev a satanský kult, místo toho mi byly naservírovány italské špagety z Tesca. Absolutně bez koření a chuti. Přitom taková škoda, skvělý rozjezd a pak to šlo do kopru. Za mě nejlepší červená světla, sirény, rituální vraždy a odprásknutí té pubertální nány. Fakt, že se při killing procesech nešlo až na krev mi nevadilo. Gore nemusí vždy budovat správný feeling. Při Texaském masakru krev stříká všude, ale člověk se nijak zvlášť nebojí, a to mě nebaví. Tady se právě povedla ta hra s atmoškou. Už, už jsem čekala zabodnutí ostnu do očí, litry krve, vřískot a rituální vyndání bulev a najednou kamera uhne pohledem a nic. Došlo mi, jak jsem v napětí a že se mi vlastně ulevilo, takže za mě to byla trefa do černýho. Tlusťoch s červenýma rukávkama mě bavil a čekala jsem kdy ho napíchnou na rožeň a zase nic. Tvůrčí skvadra by se pro příště mohla vysrat na nějaký překvapivý twisty co stojí za hovno a raději natočit nový film v duchu první poloviny, a to by bylo pošušňáníčko. ()

Alecjay

Věrná svému názvu, A classic horror story neironicky naplňuje všechna hororová klišé. Teda alespoň v první půlce. "Nečekaný zvrat" je možná šokující pro hororové nováčky, ale ostříleného nadšence většina překvapujících twistů napadne nějakou dobu před odhalením. Ne že by to bylo nutně na škodu, trocha předvídatelnosti špatný film nedělá, ale je potřeba to dotáhnout do konce a udělat s tím zvratem něco víc, než jen zamotat dějová očekávání. Nehledě na to, že mi takovéhle rozuzlení přijde alibistické a laciné jako vysvětlení případných plotholes (kterých v tomhle filmu bylo dost). Ne každej dokáže vzít koncept a udělat z něj The Cabin in the Woods (2012). Cením ale originalitu příběhu a to, že jsem se za hodinu a půl sledování nenudil. Potitulkovka pobavila. ()

Maneken

Mě to bavilo. Atmosféru to mělo. Trošku mne zklamal vizuál, který vychází z dokonalého Midsommar. A nějak nedávávám vše, co se týče očí. Takže jsem musel i své oči zavírat. Za mě 4 hvězdy. ()

Milo384

Byla to nuda, fakt jsem nevěděl jestli je to parodie nebo to myslí vážně. Děj plný úryvků z různých hororů (to bylo asi schválně), dementní postavy, konec ani nekomentuju. Zvrat se nemusí narvat všude....Toto mně nesedlo - 2* ()

Miroslav.Zac

Film, který nenadchne, ale ani neurazí. Velké plus za to, že je italské produkce a že si autoři dokáží udělat legraci sami ze sebe. Myslím, že jim stejně o nic jiného, než natočit "klasický horor" ani nešlo. ()

lineker

Prvních 50 minut je exceletních. Vlasně celá ta doba, když je divák necháván na pochybách a v očekávání o co vlastně ve filmu půjde, co bude tím hlavním zlem. Samotné vysvětlení sebou přináší mnoho otazníků co se logičtnosti odehraného týká a film trochu odhodí na iracionální hranu. I tak, na Netflix dobrý a italská kynematografie má u mne zase nějaký ten plusový bod k dobru. ()

sadsammy

Midsommar + Pach krve = Klasicky horor, ale nebylo to vubec spatny. Chvilemi jsem se bala nebo spis byla znechucena z nekterych momentu a zavirala jsem oci rukama. Natoceno je to urcite dobre, zadne vytky hre hercu, pribeh taky me nezklamal, ale nevim jestli bych to doporucovala, protoze se jedna o klasicky horor. ()