Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

hanibal73

Bavilo mě to. Vzhledem k tomu,že v hororovém žánru si každý myslí, že si může natočit jakoukoliv sračku a divák mu to sežere, tak je tento film vlastně nadprůměr. ()

helraiser

U mě na půl cesty, ale koukatelný hororový mix to rozhodně je, který ovšem neskutečně zabíjí závěrečné filmařské vysvětlení a nesympatické postavy. Pokud by to jelo v kolejích podivného společenství tak by to bylo mnohem lepší. Spousty narážek na jiné horory potěšila. ()

pumpkinqueen

Ale jo, nebylo to vůbec špatné. Začalo to moc hezky; příjemní prostředí, letní výletní atmosféra byla cítit ve vzduchu a samozřejmě bylo očekávané, že se něco podělá - a že tomu tak bude na silnici. I přes předvídatelnost to ale zaujalo a ponechalo si to napínavosti tak akorát. Soundtrack se povedl, stejně tak masky. Nejsem si ale jistá, jestli se mi líbil závěrečný zvrat; byl poměrně originální, ale z hlavního záporáka udělal trochu zoufalého, poťapaného magora (a já mám v  hororech zkrátka radši magory inteligentní) a taky mi sem ta původní myšlenka jakési zmanipulované vesnice ala kultu seděla trochu víc. Docela to šetřilo s krvavými scénami, o které si to vyloženě říkalo. Stejně tak jsem čekala tísnivější atmosféru a víc nepříjemných momentů, při kterých bude mít divák větší možnost vžít se do děje a kousat si nehty napětím. V tak skvělém prostředí té strašidelné chaty a lesa by to byl zážitek o to děsivější. Zkrátka si myslím, že z toho šlo vytřískat víc. ()

geek.ondra

V rámci buranských krváků ve stylu Pach krve nebo Texaský masakr se De Feo a Strippoli nebojí regulérně inovátorských postupů. Brutální a krvavé masakry střídají béčkové meta dialogy a v obouch těchto aspektech se snímek může opřít o parádní atmosféru i zajímavý nápady balancující mezi seriózně kvalitním psycho terorem a béčkovými masakry. Závěr už mě definitivně přesvědčil o tom že tady se hraje vyšší liga než u výše zmíněných titulů. Klasický horor je Pach krve s Peeleovskou pointou na závěr! 7,5/10 ()

Maximilianus

Príbeh je skutočne do určitej miery klasicky hororový, no napriek tomu to bol predsalen príbeh trochu iný a originálny. Napätie bolo fajn budované, usmrcovanie celkom drsné a rozuzlenie celkom prekvapivé. Na druhej strane záver to napätie trochu pokazil a mal som po ňom dojem, že niečo podobné som predsalen už videl, no a vraždenia bolo málo a nebolo až tak nezvyčajné. Na jedno pozretie aj vďaka primeranej stopáži fajn. 6,7/10. ()

Argondia

Pro mě milé překvapení. Je to psychohnusárna, co si budeme povídat, ale nemohla jsem  se od toho odtrhnout. Les a tajemno v hororovém žánru prostě fungují  a tady nechyběla ani trocha nadsázky. Takový mix "Rituálu", "Slunovratu" a "You're Next". Pecka  od začátku do konce. ()

dannyd14

To, že je to zmes niekoľkých známych slasherov z minulosti, ako aj súčasnosti, až tak neprekáža. Gore, napätie, dramatická hudba, tajomné prostredie sa dajú vychutnať. To však zďaleka nestačí na kvalitný slasher. Ak by sa to držalo pôvodnej príbehovej línie, tak by som udelil viac bodov. Žiaľ, film, ktorého názov je úplne irelevantný, nenaplnil divákove očakávania, ako by mal. ()

Knor

O klasický horor se tedy určitě nejedná, ale sympaticky pomrkává po slavnějších příbuzných tohoto žánru a nebojí se o ně opřít a tady mi to ani nějak nevadilo, protože se s tím dobře pracovali. Spíš jsem zase bojoval s většinou postav, protože to jsou classický dementi, ale čert je vem, účel splnili. Moc se mi líbila atmosféra, temné prostředí, opuštěné místo a podivný kult, všechno co mám rád na jednom místě. Dokonce jsou tu i velmi děsivý momenty a solidní WTF finále. Není úplně moc co vytknout, když nebudete mít velké nároky, za mě dobrá hororová jednohubka, která funguje jak má. ()

petrik11

Začiatok sa ešte dal, ale potom ten nasvietený "strašidelný" dom, až potom sa to valilo dole kopcom. Herci? Jeden tragéd väčší od druhého, ()

Mr.Ward

Italský Slunovrat? Trochu. Film až do “zvratu” servíruje absolutní hororové umělecké dílo. Každý druhý záběr a hudební podkres je radost sledovat, napětí se dá krájet. Jenže pak přijde to odhalení, a většina filmu jde postupně do kytek. Tohle bohužel nevychytali a je to velká škoda. Ale už jen kvůli těm luxusním třem čtvrtinám film nadšeně doporučuji. ()

adamix

Tá pointa je úsmevná, ale je to vážne blbosť. Kazí to tú solídnu atmosféru. Ináč film okrem netradičného názvu a pre sluch príjemnej taliančiny neponúka nič nové. Postavy sa snažia, ale skôr, než si stihnete nejakú trochu zainteresovať, buď umrie, alebo sa z nej stane naivný fanboy, čo chce natočiť naturalistický horor na svojich kamarátoch (ups...). Za mňa 50%. ()

Mamutol

Za mě je to dobrá jednohubka. Ze začátku si říkáte, tohle už znám, tohle je vykradený a najednou se to v půlce zvrtne do zajímavé pointy a vyvrcholení. Příjemná je i stopáž, takže není čas se nudit. PS: Nevypínejte při prvních závěrečných titulkách , protože následuje malý dodatek jako u Marvelů. ()

Facerr

Tohle vám hodně zamotá hlavu. Snaha o originalitu je tady trochu na křeč, ale mě to přišlo vlastně super. Styl to má, nápadů to má ( možná až zbytečně moc), look to má, trochu chybí atmosféra, ale to zase vynahrazují občas hardcore scény. ()

xxmurphyxx

Rozporuplný kúsok...Zo začiatku sa to javilo ako ďalší klasický horor s klasickou dejovou linkou, ktorej sa podľa mňa mali držať o partičke náhodných cestujúcich, ktorí sa dostanú do konfrontácie s miestnou bandou degenerátov niekde hlboko v lese. Otrepané, ale pokiaľ to je dobre natočené, tak prečo nie. Okrem toho zasadenie do Talianska také opozerané nie je a do plusov nahrávala solídna hudba a kamera. Žiaľ niekto si povedal, že priebeh deja treba okoreniť niečím novým, nech ľudia nemrmlú, že filmu chýba invencia a zas a znova sa žmýka to isté. A tak tu máme jeden riskantný zvrat, ktorý som nevytušil, aj keď som vytušil, kto to má všetko na svedomí, ktorý je síce neotrepaný a zaujímavý, ale mne osobne nesadol. Nabúral až moc tempo filmu, otočil dej z klasického hororu smerom k revenge filmu a pochoval celé to tajomno okolo, ktoré dovtedy vládlo. Navyše filmu vôbec nepomáha ani koniec, ktorý je za mňa totálne debilný. Toto sú jednoducho konce, keď scenárista neviem kam ďalej. Ale nájde sa tu pár fajn nápadov a pop kultúrnych resp. odkazov na hororovú klasiku plus jedna, dve scény až priveľmi inšpirované Asterovým Midsommar, ktorý je ale iná liga. Tak isto ostala nezodpovedaná otázka prečo to celé? Kto to úplné celé riadil. Ona za vrchom stola? On s jeho hlavou plnou nápadov? On tesne pred titulkami? ()