Novocirkusové představení o andělech a lidech, jehož hrdinové putují mezi zemí a nebem, mezi vzpomínkami, přítomností a světem fantazie. Up End Down je druhým projektem Cirku La Putyka a jedním z nejúspěšnějších – soubor ho hraje již přes deset let... Příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně. Každý někdy přemýšlí o tom, co přijde, až nastane onen „konečný okamžik“. Jak vypadá a co následuje? Up End Down je pohled na cestu od narození do smrti skrze fantazii, na cestu mezi zemí a nebem. Křižovatka žánrů, ulic, nebe a země, narození a smrti, vzpomínky a přítomnosti, úsměvu a slz, vzletů a pádů. Představení vzniklo v roce 2010 jako druhá inscenace souboru. Herci, akrobaté a tanečníci si osvojili nové disciplíny (závěsná akrobacie, teeterboard) a po úspěchu La Putyky company naplnila vysoká očekávání divadelní veřejnosti. Potvrdila schopnost kombinovat činohru s novým cirkusem a překvapila výtvarným zpracováním a scénografií na míru prostoru pražské La Fabriky. Inscenace získala kromě divácké obliby také řadu cen. V roce 2010 Cenu Divadelních novin, v roce 2012 Cenu festivalu Skupova Plzeň a v roce 2018 Cenu studentské poroty na festivalu Young for Young v Mostě. (Česká televize)

ostravak30

Už samotné téma tohoto výjimečného divadelního spolku je nesmírně zajímavé. Téma, které společností rezonuje čím dál častěji. Smrt, co je po ní, posmrtný život atd. Cirku La Putyka je nejspíš absolutní originál na české divadelní scéně a jedno z nejzajímavějších uskupení u nás. Nevím kolik spolků takhle spojilo cirkus a divadlo na světě, pár jich asi bude, ale tohle je nejen koukatelné, ale opravdu zvláštní. Akrobati vedle hraných scén nebo akrobati prolínající se s hranými scénami. Nejen, že to vypadá vizuálně skvěle, a to i co se týče barev, ale též hudebně. Maximum nedám, protože bych přeci jen ocenil kapánek víc toho divadla. Za mě cirkus převládá a celé téma hry i způsob nastínění příběhu mě enormně zajímalo, takže jsem doufal v trochu větší prostor divadlu. Ale fakt se mi to líbilo. ()

Amonasr

Opět jsem si ověřil, že nový cirkus není můj šálek kávy. Je to zkrátka žánr, který mi příliš nevyhovuje, i když oceňuji některé akrobatické výkony a výborné sladění s vynikající živou hudbou. Ovšem samotný příběh mě nijak neoslovil. ()