Po vylodění u břehů Eldoráda, legendárního ztraceného zlatého města, jsou Tulio a Miguel zlákáni místními šamany vidinou neuvěřitelného bohatství. Čeká je tedy nejdůležitější rozhodnutí jejich života - a to zda dají přednost bohatství před opravdovým přátelstvím. Tváří v tvář nepředvídaným nebezpečím vyrážejí zachránit obyvatele Eldoráda! (oficiálny text distribútora)

Terezinka198

Pamatuji si okamžik, kdy jsem jako malé děcko ty dva chlapíky viděla v jednom AMV a od té doby jsem po nich pořád pátrala. Pak jsem nejspíš přestala, a aniž bych to čekala, na dovolené v zahraničí jsem viděla celý film ve španělštině. Zapsala jsem si španělský název. A když jsem ho konečně našla, skákala jsem radostí, jako malá. Tolik let jsem se snažila ten film najít a spatřit.. Jsem spokojená. ()

LaciLC

Prakticky neznámy animák (aspoň ja som o ňom veľmi nepočul) a začal som ho pozerať len preto, že momentálne nič iné nešlo. Nakoniec sa mi veľmi zapáčil a v tej dobe som ho považoval za jeden z najlepších animákov. Krásna vizuálna stránka a kúzelná atmosféra, to sú dve hlavné klady, ktoré z tohto filmu robia výbornú záležitosť. ()

FFilipCZ

Povedený, grafickými a digitálními efekty nepoznamenaný, postaru ručně kreslený animák, který na vyšší level vyzdvihují písničky Eltona Johna. Dobrodružný příběh + vtipná dvojce postav společně s koněm, výrazně připomínajícím toho z pohádky Na Vlásku, k tomu přidejme mou slabost pro animáky a čtyři hvězdy jsou na světě. PS: Měl jsem velké štěstí, že jsem film viděl ve verzi s českým (jako vždy u animáků kvalitním) dabingem, ale nedabovanými (do češtiny nepřezpívanými) původními písněmi Eltona Johna. Věřím, že v případě českých songů by dojem z filmu šel minimálně o jednu hvězdu dolů. ()

Beastmaster4

Novodobý disneyovky (i když myslím, že tohle disneyovka není - ELDORÁDO vytvořilo studio DreamWorks Animation a distribuovalo studio DreamWorks Pictures) moc nemusím a to hlavně díky přeblikaným muzikálovým scénkám, kdy se z písničky stává jakési cirkusové pódium, kde vše má najednou jiné barvy, tvary atd. Děti jsou dle mého zvědaví na příběh, kreslené postavičky, vtipné scény a ne na muzikálové cirkusové mezihry. Krom toho je ELDORÁDO pěkná pohádka, řekl bych jedna z nejlepších, nechybí zde pěkná animace (zejména voda, celkem mne překvapila animace lan kolem sudů :-)), vtipné momenty k zasmání, mamon, láska, přátelství, zrada a prohra zla. Vše, co si pro děti můžeme přát a k tomu pěkné písně Eltona Johna s texty Tima Riceho. ()

ScarPoul

Niekde na pol cesty. Je obrovská škoda, že majú tvorcovia potrebu preexponovávať všetky výrazy, gesta a dialógy. Na to o aký dospelý príbeh ide( v rámci načrtnutých ideí) dosť zamrzí že to neustále skĺzava do detinskej zábavy. Pričom film sám o sebe tak vôbec nepôsobí. Už len sexuálne pnutie medzi Miguelom a Chel. Ako keby tvorcovia chceli ulahodiť aj deťom aj dospelým, ale film a jeho posolstvo ide trochu do stratena. Ako aj koniec filmu. Nie je to ale žiadna katastrofa. Len v tom období sa robili o dosť lepšie filmy. Na jedno pozretie to ale neublíži. A Zimmer s Eltonom majú na konte aj lepšie veci. ()

• Ve hře s míčem, kterou hlavní hrdinové hrají proti domácímu mužstvu, bylo nezřídka mužstvo, které prohrálo, obětováno bohům. (dienow)
  • Hra s loptou vo filme má reálne základy. Išlo však o rituálnu hru, v mayskom dialekte nahuatl zvanú pitz. Zosobňovala posvätný súboj božských dvojičiek Hunahpu a Xbalanque proti dvojici pánov Xibalby - mayského podsvetia. Hra sa v oblasti mezoameriky vyskytuje dodnes, prevažne pod názvom Ulama. K chybe však došlo pri zmene pravidiel - v reálnych hrách sa nesmeli používať ruky a chodidlá, ale iba boky, hlava, kolená a trup. (toi-toi)
  • Nikdy nebol nájdený dôkaz o skutočnej existencii "zlatého mesta". (sWONDER)