Temná dcera

• USA The Lost Daughter (viac)

Na dovolené u moře ji silně zaujme mladá matka. Jejich setkání jí ale připomene dávná tajemství, a tak začne rychle jít do tuhého. (Netflix)

Maximilianus

Zo začiatku celkom nenápadný film, pri ktorom sa môže zdať,  že sa nič moc neudeje a veľa toho neponúkne, no ono sa to nakoniec pomerne vyostrí a aj pri tej dĺžke ma to držalo v očakávaní. Olívia hrá výborne a ako som si na začiatku vravel,  že som ňou už celkom presytený, teraz by som chcel s ňou viac filmov. No a aj Dakota Johnson stále viac ukazuje, čo v nej je. Podľa mňa hrala na jednotku. 6,8/10. ()

winstonik

Hlboko podceňovaný film. Tvorcovia vsadili na originálnu a veľmi silnú tému, o ktorej sa však veľa nehovorí. Vlastne sa o nej nehovorí vôbec. A to je škoda. Možno niektorých recenzentov odradila rozvláčnosť deja, ktorá príbehu na atraktivite rozhodne nepridala, možno niektorí nemajú skúsenosti s deťmi. Ide však o veľmi solídne spracovanie, ktorému skvele pomáhajú Olivia Colman a Jessie Buckley (a film, dúfam, pomôže v ich kariére). Štyri hviezdičky, piata na vyváženie negatívnych ohlasov. ()

Solverino

Velice nudné a nezáživné, spousty náznaků a žádný děj. Pořád se to točí jenom dokola, do kina by to bylo za trest. A kdo na něco čeká ten se nedočká. Zbytečný film. ()

Rayen1

Tohle bylo.. Jak to jen říct slušně a krátce? Dlouhý a nudný. Dvě dejovy linky, který se daj říct každá jednou větou, jsou roztazený do dvou hodin jak nohy mladý nymfo hrdinky, jejíž jméno mi ani neuvízlo v paměti, jak mi byla jedno. Poslední půlhodinu jsem si musel pustit ještě jednou, ne snad proto, že to bylo skvělý, ale jelikož jsem u ní usnul, a i podruhy jsem měl co dělat, abych zase nevytuhnul a udržel oči otevřený. Jedna hvězda za mladou verzi hlavní hrdinky, hezky se na ni koukalo a měla pěknej úsměv, prostě kost, ale to fakt na větší hodnocení nestačí. Viva la Oscary, fakt.. Ps: děti, dejte si pozor na svoje barbiny, nebo vám je divná paní na pláži corne.. Pps: Temná dcera? Kdo proboha vymejslel ten českej název filmu?! Nějakej kreativec určitě.. ()

shedlo

Miluju Elenu Ferrante! Jenom ona dokaze skvele popsat nitro vyhorele matky, opustene manzelky a nechtene milenky. At uz je jakkoli kontroverzni (matka ktera opusti sve male deti), prepjate, ublizene. Je to genialni vypravecka. Takze jsem hodne zaujata, protoze film se mi libil uz jen kvuli predloze. Ale myslim, ze Maggie se prevod do obrazu povedl skvele, verne a zase na mne dychl ten tizivy pocit jako z knihy. ()

PTomA

Netflixův poslední film v roce - Temná dcera je bezútěšný, přitom dojemný art, který vypovídá o mateřství a nástrahách v něm. Film vyčnívá hlavně komplexním herectvím Olivie Colman, které je mimo mé chápání. Pořád je ale co zlepšovat, hlavně uondané tempo a nedotaženost dramatu. ()

John_Dee

Film na 4 hviezdy, ale kvôli ľudom, ktorí sú schopní The Lost Daughter ohodnotiť dvoma a Avengerom dať 5 hviezd (WTF?), kvôli čomu má tento film vo výsledku 57%, jednu hviezdičku pridávam... Svet je fakt divný. ()

bonovox

Ťažký film na pozeranie, režijny debut Maggie G. je typickým festivalovým filmom, ktorý bude rozdeľovať divákov na maximálne spokojných až po tých ktorý film po pár minútach vypnú. Po hereckej stránke výborne horšie je to s príliš pomalým tempom rozprávania. ()

trickmaster odpad!

Tak tohle byla vážně zkurvená nuda o jedný zkurvený krávě, se kterou nejde vůbec nijak sympatizovat! Ujetá kráva v menopauze co krade dětské panenky a vždycky se na povel rozbulí, když si vzpomene, jak srala na svoje děti! Film trvá nekonečně dlouho a pokud vám přijde první půlka nuda, tak to je v porovnání s druhou brilantní jízda. Nezachrání to ani Dakota, která působí dojmem, že jede na antidepresivech. Vlastně mi přijde, že všichni na něčem jedou!! Bože, co je tohle za omyl kinematografie? Chci vrátit 2h svého života! Po 20 minutách už jsem jen přežíval a počítal do konce každou vteřinu abych se dočkal alespoň pointy, když už jsem to zapl. Jenže žádná kurva nebyla!!! Nic! Prostě totální sračko netfliťáckej film úplně vo prdeli!!! ()

BarVo

Súhlasím, že spracovanie je skutočne nezáživné, pridlhé, vedľajšie postavy robí zbytočnými a odvádza pozornosť od hlavnej témy. Dalo sa to určite natočiť lepšie. Ale Olivia Colman je opäť úžasná a najmä tému temnej strany materstva vo filme často nevidieť, takže rada pridám hviezdu naviac. ()

uhlerado

Cely film som cakal, ze sa stane nieco prevratne, ale o to vo filme nešlo. Boli to skor skryte tajomstva, ktore si ma divak domysliet a rozburit tak hladinu fantazie a dopadov nenavratnych rozhodnuti. ()

VLADEK

Ani slušné herecké výkony nedokáží přebít hitparádu prázdných žvástů. Naprosto zoufalý a amatérský scénář a dialogy. ()

mircxxx

Jasně, není to žádnej popcornovej biják. Staví na výkonech herců. Více naznačuje, než aby doslovně vysvětloval. Nedívá se na něj úplně lehce, hlavně na scény ukazující výchovu dětí. City a pocity jsou hlavní devizou filmu. Kdo čeká dějové zvraty či akci, odejde zklamán. Je to ale problém spíš očekávání než filmu samotného. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)