Eleanor Falco (Shailene Woodley) je policajtkou so sklonmi k sebapoškodzovaniu, avšak s nesmiernou inteligenciou, ktorú si všimne hlavný vyšetrovateľ FBI (Ben Mendelsohn). Práve preto sa ju rozhodne naverbovať do svojho tímu, aby pomohla svojimi nevšednými schopnosťami pre detaily dostať sériového vraha za mreže. (sochoking)

Homerking

Silvestrovské oslavy v americkém Baltimoru se změní v krveprolití poté co neznámý muž začne střílet do lidí. Výsledek je 29 mrtvých. Policie ve spolupráci s FBI musí tohoto šílence urychleně dopadnout. /// Strhující kriminální thriller, ponořený do temných ulic Baltimoru, pochmurné záběry na městské panoráma skvěle umocňily zlověstnou atmosféru, pocit neklidu a napětí. Tento film vás zkrátka hned po úvodní scéně chytne a nepustí. ještě musím určitě zmíňit Shailene Woodley v roli problémové ale inteligentní policistky. Určitě doporučuji. ()

J.e.r.e.c

Asi poslední temná detektivka, kterou si vybavím, je Mare z Easttownu, a tohle je jí v mnoha ohledech podobné. Sice se koukáme na Ameriku z perspektivy velkoměsta a ne jednoho vidlákova někde na předměstí Phily, ale vedle vyšetřovatelky topící se v osobních problémech jsou tomu pohledu společná i zátiší bezútěšnosti života v moderně narušené společnosti. Rutinní kriminalistické postupy ozvláštňuje boj vyšetřovatelů s úředním šimlem, což je samo o sobě zajímavé téma, ale tady mi ho poněkud kazily černobílé politické figury, které jako by sem utekly z osmdesátek.  Film dle očekávání táhnou herci; Mendelsohn snad ani neumí být špatný a Ineson i na malém prostoru předvede velice působivou kreaci. Sharon je OK, ale do přesvědčivosti Jodie Foster nebo zmíněné Winsletky jí něco chybí. V jejím případě si neodpustím poznámku k jedné dějové peripetii – vážně by měl člověk s ne až tak dávnou historií psychických problémů, který si řezal zápěstí a má v šuplíku vercajk na dávku heroinu, mít právo dostat pozici FBI agenta? Kór, když k tomu své nadřízené dotlačí nepokrytým vydíráním? Možná tím autoři chtěli naznačit, že i ona se stala jednou ze součástek zkaženého systému, ale obávám se, že takhle chytře to nemysleli... 75 % ()

Mufuck

Tohle byla naprostá bomba! Nejen ta v tom věžáku, co vylétl v úvodu do luftu. Myslím tím samozřejmě celý celičký film. Tohle je moje gusto - mrakodrapy, mraka policejních světel, tvrdá policejní a hasičská práce ... Jako úvod je opravdu do děje naprosto vtahující. A seru na to, že se obyčejná policistka dostala najednou do epicentra vyšetřování FBI. To je nakonec to nejmenší co bych filmu vytknul. Výborně je už od začátku budovaná krásně temná atmosféra zasněženého Baltimoru, veškeré akční scény opravdu nepostrádají ani špetku napětí, vyšetřování ne/hezky ne/ubíhá. Dokonce odpustím scénaristovi i to, že udělal z Mendelsohna ( nyní už bohužel ) klasickou kvótu LBT a ty další písmena. Naprosto zbytečně, jak jinak, ale "trend" je trend, že ? Krimi je to naprosto parádní, s motivovaným a chytrým padouchem v čele, hlavně funkční, nikde se nezasekávající, a hlavně vcelku uvěřitelně podaná. Stav nynější společnosti v USA celkem přesně ukázaný ( styl alá NRA ), až se trošku i divím, že to "prošlo". Za mě jedna z nejlepších krimi poslední dekády. ()

Dominik 261

Veľmi slušný krimi thriller. Mrazivá atmosféra, nečakaný útok, zložité vyšetrovanie a solídny záver. Príbeh ma vtiahol. Malo to všetko, čo to malo mať, neboli tam žiadne zbytočné odbočky. Herecké obsadenie veľmi dobré, obzvlášť Shailene v roli policajnej vyšetrovateľky. Celé je to pekne natočené a zimné prostredie tomu dodáva tú správnu atmosféru, ktorá je podporená aj dobrým soundtrackom. Výsledok bol nad moje očakávania a preto to hodnotím na mierne lepšie 4*. ()

ŠpetaMarek

Mělo to náběh na novou klasiku, nebo kultovku. Celý film jede 3/4 na 9/10 ale koncovka nedokázala dostát zbytku filmu. Dialogy jsou sice v rámci té atmosféry a realističnosti trochu moc košaté, ale nevytrhávalo mě to. Skvělá kamera. Režie výborná a scéna na benzínce jedna z nej v rámci žánru. Asi bych měl dohnat i ty Divoké historky... ()

maramashi

WAU! Ja som si to neskutočne užil, konečne kvalitná old-school detektívka alias hon na sériového/masového vraha. Drastický začiatok náhodného zabíjania odstreľovačkou z mrakodrapu je absolútny masterpiece. Tak presvedčivo a technicky dobre zobrazené odstreľovanie už nebolo veľmi dlho vidno. Spoznávanie vraha, vyšetrovanie a postupy sú veľký guilty pleasure. Nasadenie podobne psychicky chorej policajtky do vyšetrovania s náhodným policajtom a zásadovým detektívom je kombinácia na ktorú sa skvelo pozerá. Inteligentné postupy, vyšetrovanie mimo zákon a všetko čo má správna detektívka mať. Záverečná scéna je vzorovým príkladom ako správne budovať napätie a spraviť plnohodnotný zvrat. Toto je jeden z filmov ktorý od prvej minúty chytí za gule a nepustí ešte nejakú dobu po dopozeraní filmu. Za mňa po Prisoners a Seven najlepšia detektívka. 100 % ()

stephano

Skvělý casting, místy skvělý scénář, bohužel lehce promarněný potencíál, jelikož se dost času jen žvaní. Samozřejmě obsahuje to i pár super intenzivních scén. Bohužel na konci jako by došel dech. Každopádně určitě doporučuji. Lepší 3* ()

DJ Kritik

Je to krimi, ktorá hneď od začiatku šlape do pedálov. Nie sú tam hluché miesta a spádom a skladbou deja mi to pripomenulo Mlčanie jahniat. nie čo sa týka žánru, ale výstavbou diela, Nie je tu cítiť americký priblblý akčný typ krimi, ale skôr detektívna práca. bohužiaľ, to je aj slabina, že jednotlivé skladačky sú ako-keby vycucané z prsta. Ale i tak som mal s filmu dobrý pocit. ()

Pete

Argentinský talent Szifrón natočil v USA další divokou historku, a bavilo mě to sledovat. Detektivka s šíleným ostřelovačem terorizujícím město není sice zrovna originální téma, ale zpracování formou psychologického dramatu je dnes zase svěží a nenudí. Sociální a morální kritika mezi řádky povyšuje toto krimi přes přehnaný bodycount do nadprůměru, stejně jako sympatické výkony Woodley a Mendelsohna. ()

curfew77

Nadprůměrný a mile depresivní thriller, který se nebojí trefných společenských přesahů (starosta z Čelistí), bohužel má ale trochu utahaný a málo pádný konec. Výborní herci a kamera, ponurá příroda i velkoměsto, a v první polovině opravdu mrazivě dokonalý pachatel, ze kterého se nakonec (pravda, cíleně a v souladu s vyzněním filmu) vyklube trochu tuctový magor s nepadnoucím hereckým představitelem. 75 %. ()

Solverino

Na začátku naprostá pecka, zhruba po polovině to začne trochu drhnout, ale pořád je to velmi nadprůměrné. Dobré herecké výkony, výborný zvuk, dobře nasnímané, režie a střih taky dobrý. Velmi slušná a nadstandardní detektivka, kterou mohu jen doporučit! ()

Bublaga

Tahle žánrovka si s diváctvem hned od začátku nebere žádné servítky. Úvodní scény rozjede ve velkém a po celou dobu si zvládá držet vaši pozornost. Mrazivá, hutná atmosféra. Rozuzlení nepředvídatelné až do konce. Bavily mě netradiční úhly záběrů a změny perspektivy. Pasáž z jatek by mohla fungovat v reklamě na vegetariánství. Snímek samotný jako promo za zrušení Druhého dodatku k Ústavě Spojených států. V kontextu celého filmu je replika „Tahle planeta je jedno velký zasr*ný vězení!“ smutně trefnou obžalobou moderní společnosti. ()

Grellenort

Jako ani trošku se nedivím, že to americká kritika odmítla, protože je to obdobně podvratný jako Divoký historky, akorát tady se už nejde schovávat za "ale však si dělají srandu, že jo...". Přičemž tam za louží uznávají na stupnici černá-bílá výhradně dvě hodnoty a závěrečný zvalidnění vrahovo argumentace bylo pro křehkou dušičku americkýho novináře asi trochu moc. Za mě ale super a nemůžu se dočkat dalšího Szifrónova projektu.[8/10] ()

HanzoBureshi

Detektivka v moderní době, která ale vypadá jako detektivka z 80. let. A to je sakra cool! Shailene Woodley rozhodně nebyla vůbec špatná a byla docela sympatická. Ben Mendelsohn je vždy dobrej a zde to též platí. Kamera byla výborná, hudební téma také občas někdy překvapilo. Příběh byl trochu jednodušší, ale pořád lepší, než ty složité, ve kterých se může někdo ztratit. Na krimi žánr je tu docela i dost překvapující akce. Není to detektivka, která nějak dost zazáří, ale v poslední době je rozhodně jedna z těch lepších. Mé hodnocení: 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD