V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Enon

Jako jooo, Norové se snažili, ale výsledek stojí celkem za nic. Nevím, co mám k tomu říct, prostě další film, kde obří monstrum demoluje město no. Kdyby to zůstalo v těch horách asi by se mi to líbilo víc a bylo to aspoň něčím jiný ale bohužel. ()

roabe odpad!

Tak Norové nejenom že kurví cizí tradice (viz Popelka), oni kašlou i na ty svoje! Pod heslem "mrtvý trol, dobrý trol" vzhůru k světlým multikulti zítřkům, bez toho špatného křesťanství, se srdečnými pozdravy salam alejkum! Zhovadilost neskutečná! ()

Vampiroza

Troll byla velmi pohodová podívaná. Škoda že se nedočkala delší stopáže a trošku víc mytologie a zkoumání v horách. Nicméně jde o velmi fajn film. Zpracování CGI je velice uspokojivé, i v denních scénách kterých sice není moc ale i tak se to nemusí vůbec za nic stydět. Rád si to pustím znovu. Klidně bych dal to pokračování které má v klasickým klišé záběru film na konci alias vykradačka USA Godzilla. ()

rooklet

Tento snímek je ukázkou toho, co se dá vytvořit, když vykradete vše, co se vykrást dá...neskutečná slátanina z motivů Jurského parku, Godzilly, King Konga a dalších...fakt neuvěřitelná pitomost... zlaté Krkonošské pohádky s naším Krakonošem... ()

Hexx

Já tohle prostě miluju. Norsko, trolové... a že to ti Norové umí podat! Jakby ne, když je to jejich "domácí hřiště". Stejně tak jako lovce trolů z r. 2010 jsem celý film sledoval s úžasem od začátku do konce. Škoda jen, že byl dle mého odhalen příliš brzy ve stopáži filmu, mohlo to být déle nevědomé, mystické. Další, si myslím malé mínus bylo, že nebyl tak úplně využit potenciál norských hor a přírody, namísto toho se to hlavní odehrávalo v civilizaci. Škoda. I tak je to za plnou palbu, ať si každý říká co chce. A že by v závěru bylo lehce naznačené pokračování? No to by mé srdíčko zaplesalo! Více takových počinů z Norska s touto tematikou! ()

Hollmi

Příjemná oddechovka na zimní večer, trochu předvídatelné, některé postavy trošku hloupé a stejné je to i u dialogů. Taková slabší severská Godzilla :-) nápad rozhodně příjemný… zpracování již trochu slabší. ()

Elles

Tak takovouhle trapárnu jsem teda už dlouho nezažil. Námět King Konga je evidentní a to bych ani nijak nevyčítal, budiž. Provedení je bohužel věc druhá. V druhé půlce začne člověk opravdu trpět a konci už se ze zoufalosti jenom směje. SPOILER ALERT: Být generálem v CIC a zjistit, že mi někdo z mých lidí před nosem úmyslně a cíleně sabotuje operaci za “válečného stavu” a ohrožuje tím tak životy i majetek za miliardy, tak ho bez váhání na místě zastřelím. ()

Belphegor

Netflix vypustil svůj příběh o Trolovi, který z trailer vypadal skvělé, a jak to dopadlo? Za mě se objev Ameriky nekoná. Zmínil bych raději nejprve klady, protože to bude rychlejší. Tím jsou efekty, které se povedly, trol vypadá opravdu dobře, záběrovaní a akční sekvence jsou na poměry Netflixu skvělé. Herecké obsazení je zato rozporuplné, hlavní hrdinka by mohla být sympatická, ale její postava je plochá, takže to nakonec nedopadlo a upřímně tu pro herce není, co hrát.  Největší chyba filmu je, že v podstatě nemá žádný děj, hlavní motiv trola a jeho vzezření je divákovi znám z názvu, úvodní kolonky na Netflixu a traileru, je teda celkem nuda, že snímek diváka trápí zbytečným půlhodinovým vyšetřováním o tom, že se místo přírodní katasrofy probudil trol, nakonec víc než to, co jsem čekali, nedostaneme. Hybnost děje je dána nesmyslnými scénami, kdy se v podstatě řeší a dějí banalnosti, děj tedy nemá žádný pořádný spád, protože tápe v tom, co chce vypovědět. Čekal bych třeba jistý druh ohrožení nebo například snaha ochránit posledního trola na světě před vládou. Film tyto témata a "konflikty" brousí po povrchu, ale nepracuje s nimi. Navíc je to protkané levným klišé, což by ani tak nevadilo, kdyby je autoři nepodávali tak hloupě a na sílu - jako například smrt otce hlavní hrdinky. Omlouvám se za spoiler, ale myslím, že to nikoho nepřekvapí. Scénář je skoro až výsměch divákovi a chování postav v tom jde v ruku v ruce.Co uděláte, když na trola nefungují zbraně ? No budete do něj v každé další scéně střílet, i když víte, že nu neublíží. Od filmu bych čekal nějaké ponaučení o zachování přírody, samozřejmě to je zde nakousle ani nedokončené, kraluje potom i závěr, jenž dopadne opravdu nezáživně a navíc žádnou tématiku nerozvede do konce. Ačkoliv tu jisté backstory je, dozvíme se ho poměrně pozdě a vlastně film nam nato ukáže, že na tom ani nezáleží. Nový film Netflixu je tedy kromě vizuálu o ničem a to nám těch efektů ani moc neukáže s podprůměrným vyprávění bez logiky. ()

Mrliš odpad!

Tohle mi nedá a musím zhodnotit. Děsná nekoukatelná hovadina! Půl filmu jsem jen v rychlosti přetočil a o nic nepřišel. Postavy hrozné, špatně zahrané. Celkově ve filmu trapné situace, klišé a nic co by stálo za to. Troll je ve filmu minimálně a ještě nic moc. Netflix opět předvedl že filmy absolutně neumí. ()

majorzeman13

Slušnej,solidní Norský biják. Taková Norská Godzilla či King Kong. Jako jednorozová jednohubka to je fajn film. Má to v cajku dobrou stopáž,takže nenudí a to je hlavní... ()