Sweet Tooth: Chlapec s parožím

• USA Sweet Tooth
USA, (2021–2024), 20 h 12 min (Minutáž: 38–58 min)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

Recenzie používateľa AppleCore k tomuto seriálu (2)

Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021)

Mlsounovi lze vytknout snad jenom to, že neví, jestli chce být pro děti nebo dospělý. A tak je to pro dospělýho diváka občasně přespříliš rodinný a doslovný, zatímco pro děti místy temný a těžko uchopitelný. Z hlediska tvůrčího to vedlo k výrazným ústupkům (předloha umí bejt extrémně brutální a depresivní). Jinak je to ale nádherný dobrodružství, kde funguje úplně všechno od kamery, přes herectví, soundtrack, až po komplexitu vyprávění a charakterizaci. Ten příběh je navíc rozehranej s takovou parádou, že se druhý řady už teď nemůžu dočkat. A taky je fajn vidět komiksárnu, ve který nelítá banda tupců v pyžamech. AOTEAROA! ()

Série 2 (2023) (S02)

Přestože je druhá řada pouhym mostem k mnohem většímu dobrodružství a příběh se omezuje převážně na ZOO, je Sweet Tooth pořád neskutečně zábavná a roztomilá show, která přesně ví, čím je a co chce vyprávět, aniž by si hrála na cokoliv víc. Tentokrát navíc tvůrci přitvrdili v brutalitě, čímž se o píď přiblížili jinak mnohem temnější předloze. Svoje chyby to má, ale to kouzlo a vypravěčství je hravě zadupávají do země. A ještě něco: Sweet Tooth je mnohem víc Last of Us než Last of Us! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD