Nocebo

Thriller / Psychologický
Írsko / Filipíny, 2022, 96 min

Módní návrhářka trpí záhadnou nemocí, která mate její lékaře a frustruje jejího manžela. Vše se změní s příchodem filipínské pečovatelky, která bude využívat tradiční léčebné metody odhalující děsivou realitu. (TommyZR)

papadoce

Toto bolo ťažké psycho. Tá filipínka mi bola od prvej chvíle totálne nesympatická a to akú atmosféru dokázali filmári vybudovať zopár zvukmi a herci výrazmi tváre, to bolo dobré. Navyše tu naplno vynikol herecký talent Evy Green. Jej postupný úpadok bol zahraný excelentne. Niektoré scény boli ozaj cez, napríklad Ongo a prehĺtnutie vtáčika. Je zaujímavé, že to tu nie je zaradené ako horor lebo úprimne, toto bolo strašidelné. Pointa prekvapila, ale príbehu dala grády a záver bol top. Brutálne. ()

SAINTS

Nocebo kombinuje klasický horor so spoločensko-politickými problémami. Výsledkom je skutočne pútavý príbeh o hrôzach kapitalizmu a postkolonialných nerovnostiah. Poskytuje príležitosť na diskusiu o komodifikácii  manuálnych pracovníkov v juhovýchodnej Ázii a tých, ktorí ích desaťročia vykoristovali. ()

Chicharron

Sociální witchcraft horror. Nevím, jestli to byl záměr, anebo už tak jetě vypadá Eva Green v reálu, ale s vyzáží vyžilé šlapky a klišoidním scénářem se bohužel jedná o dost zapomenutelné dílo. Asi by bylo lepší natočit nějaké drama o skutečném požáru v Kentexu, než tuhle woo-doo slátatinu. A na Filipínách nikdo s tak debilním akcentem anglicky nemluví. Ani v Cebu, kde jsem 2x byl. ()

mdf

Sice trošku přitažený za vlasy,vše se ukáže posledních 20 minut,špatné to až tak nebylo. Palčivá věc dnešní doby, ale zisk je zisk. ()